Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
telefonia w chello
Autor Wiadomość
szereg87 
easy master

Dołączył: 30 Lis 2005
Posty: 41
Wysłany: 30-11-2005, 20:23   

Dobra, ale mnie chodziło to telefon stacjonarny a nie VOIP.
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 01-12-2005, 02:44   

a co za roznica - moj VOIP ma normalny numer stacjonarny (wybierasz sobie swoja strefe numeracyjna), a poniewaz jest podlaczony do bramki, nie musi byc nawet wlaczony komp ... tak jak w telefonii chello - tyle, ze w chello podobno bramka jest wbudowana w modem, a tu jest to osobne urzadzenie, ktore podlacza sie do modemu ...
 
 
kanurwa 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 31
Skąd: Katowice
Wysłany: 01-12-2005, 08:39   

netkrak ja za niedługo mam nadzieje stac sie abonentem chello i zamierzam uruchomic usluge voip wybrałem również usługę w ipofon. Mam wiec pytanie czy z bramki voip koniecznie musi byc połączeniedo kompa czy mozna go wczesnie podzielic przed bramka a do bramki tylko podlaczyc tel i czy router w czym przeszkadza?? Dla mnie to istotne bo burzy mi to cala instalacje w domu. Jeszcze jedno pytanie jakie chello wybrac by nie było problemów z przepustowoscia łącza przy rozmowie a nie chce mi sie latac do kompa by przy odbieraniu tel latac wyłaczac np sciaganie na kompie??
 
 
 
Michal 
Jr Admin



Pomógł: 40 razy
Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 1332
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-12-2005, 09:48   

kanurwa ja u kolegi zrobiłem instalacje ipfona wg schematu



i działa to na chello easy ale do komfortu potrzeba light (tzn kazdy pakiet moze byc malo jesli bedziesz sciagal cos na "maxa") . Ja proponuje na routerze wydzielic pasmo dla telefonu na sztywno. Tzn jak kolega korzysta z telefonu nie może z internetu bo juz źle słychać w easy.
 
 
kanurwa 
easy master

Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 31
Skąd: Katowice
Wysłany: 02-12-2005, 12:54   

MrY dzieki własnie o czyms takim myślałem :) Jak juz bede tak daleko z instalacją to się do ciebie pozwolę zwrócić bo dokładniejsze instrukcje w temacie określenia na "sztywno" pasma. :) Ja mysle o CLASSIC za to ze zaoszczedze na abo za telefon :)

Ps

Czy są takie bramki, które od razu mogą pełnić funkcję ROUTERA??
Ostatnio zmieniony przez kanurwa 02-12-2005, 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
netkrak 
classic master

Dołączył: 18 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Krakow
Wysłany: 02-12-2005, 13:14   

ja mam wersje uproszczona, tzn. od modemu odchodzi mi ruter Linksys Linksys RT31P2-EU z wbudowana bramka na dwa telefony i wyjsciem na 3 kompy - wiec mam dwa urzadzenia zamiast trzech: modem od chello + router z bramka - opis na stronie: http://www.nomadic.com.pl/go/_info/?id=394

ipfon zaleca min. predkosc 30-40 kbs w obie strony

poza tym tak sobie mysle, ze najbezpieczniej byloby najpierw uruchomic sobie numer bez kupowania sprzetu - czyli zainstalowac sobie na kompie programik i przetestowac jakosc - wtedy nie ryzykujesz wydanej kasy na bramke, gdyby okazalo sie, ze masz za slabe lacze ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: