Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa usługa: UPC Phone
Autor Wiadomość
JacekArtur 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 84
Skąd: W-Wa
Wysłany: 11-10-2012, 17:07   

Niełatwo na to odpowiedzieć . Sip ma to do siebie (o ile to jest sip) , ze cały czs wysyła komunikaty co jakiś okres . To troszkę zużywa transferu ale mało . Ruch UDP głosowy zależy od kodeków jakie są obsługiwane . Ponieważ jeszcze nic nie wiemy to nie odpowiem jednoznacznie .
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 11-10-2012, 17:16   

10 godzin użytkowania (Iphone 4) ilość pobranych danych (orange) 9,47 MB w tym 3 połączenia odebrane i 6 wykonanych....
Jak dla mnie rewelacja bo mam w pakiecie orange 4GB....
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-10-2012, 20:38   

JacekArtur napisał/a:
Sip ma to do siebie, ze cały czs wysyła komunikaty co jakiś okres . To troszkę zużywa transferu ale mało .

Jeden mały pakiet co pewien czas, w zależności od konfiguracji klienta odstęp między pakietami zazwyczaj waha się miedzy 30 sekund a 5 minut (raczej mniej niż więcej bo przy zbyt dużych odstępach pojawiają się problemy z NATem który może zbyt krótko pamiętać sesje dla UDP)
JacekArtur napisał/a:
o ile to jest sip
bramki które dają przy zamówieniu telefonu nic więcej poza sip nie obsługują - tyle ze są dokładnie poblokowane.

Caney, korzystam zarówno z klienta sip jak i żadziej skype oraz jingle w komórce - powiem tak przy użyciu kodeków gsm albo speex i pokrewnych można zejść nawet do 2kB na sekundę (po 1kB w każdą stronę).
  marekd@jabberpl.org
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 11-10-2012, 20:47   

Caney
Cytat:
, korzystam zarówno z klienta sip jak i żadziej skype oraz jingle w komórce - powiem tak przy użyciu kodeków gsm albo speex i pokrewnych można zejść nawet do 2kB na sekundę (po 1kB w każdą stronę).

W moim wypadku po co?..?
Całkowity streaming przez 3G przy opcji 240 minut UPC wyniesie jakieś 500 do 600 MB
więc za darmo w ramach pakietu (orange) ... dla telefonów Iphone
Dla mnie usługa w 100% trafiona
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 11-10-2012, 21:14   

tylko mając taryfe w orange z iphonem ma się tyle minut darmowych, że chyba nie ma sensu bawienia się w to?
  misiek122
 
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 11-10-2012, 21:29   

misiek122 napisał/a:
chyba nie ma sensu bawienia się w to?

zależy kto ile gada:)
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-10-2012, 22:18   

Nie wiem jako nowszy iphone ale generalnie iphony które widziałem (czyli 2,3,3gs) bardzo słabo nadawały się do rozmów voipowych, klient voip nie mógł działać w tle, nie był też zintegrowany z książką adresową ani żadnymi innymi funkcjami telefonu (jak powiadomienia o nieodebranych połączeniach, lista wykonanych rozmów itp), a żywotność baterii przy czuwaniu spadała przy tym do kilku godzin.
Caney napisał/a:
W moim wypadku po co?
Tylko tak orientacyjnie wspomniałem ile danych idzie na samą rozmowę a ile na resztę - aby było wiadome jaka to skala wielkości.
Dla dokładniejszych rozważań trzeba by wiedzieć jako to kodek, jaki bitrate i jak ustawiony jest klient.
misiek122 napisał/a:
tylko mając taryfe w orange
zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - bo nie tak dawno kilka osób sprawdzało, że usługi voip są w orange blokowane (a przynajmniej w tej zwykłej taryfie).
Więc albo
- przestali blokować
- ten wasz pakiet jest jakiś szczególny, że w nim nie blokują (w końcu jest dużo droższy to może jesteście specjalnie traktowani)
- UPC korzysta z niestandardowego portu
  marekd@jabberpl.org
 
kubawojcik 
light master

Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 109
Wysłany: 12-10-2012, 07:20   

Marek napisał/a:
Nie wiem jako nowszy iphone ale generalnie iphony które widziałem (czyli 2,3,3gs) bardzo słabo nadawały się do rozmów voipowych, klient voip nie mógł działać w tle, nie był też zintegrowany z książką adresową ani żadnymi innymi funkcjami telefonu (jak powiadomienia o nieodebranych połączeniach, lista wykonanych rozmów itp), a żywotność baterii przy czuwaniu spadała przy tym do kilku godzin.


Dawne czasy... Push działa bardzo dobrze i nie zauwazyłem żeby bateria krócej trzymała mając w tle GG, Skype, UPC Phone i Whatsapp :)
Integracja z ksiazka to juz standard :) podobnie nieodebrane itp.
 
 
misiek122 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 486
Wysłany: 12-10-2012, 12:58   

Marek napisał/a:
zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - bo nie tak dawno kilka osób sprawdzało, że usługi voip są w orange blokowane (a przynajmniej w tej zwykłej taryfie).
Więc albo
- przestali blokować
- ten wasz pakiet jest jakiś szczególny, że w nim nie blokują (w końcu jest dużo droższy to może jesteście specjalnie traktowani)
- UPC korzysta z niestandardowego portu


Dobre pytanie z tym, że zauważ, że UPC na swojej stronie pisze
Cytat:
Połączenia realizowane są poprzez sieć Wi-Fi lub sieć komórkową 3G
więc zachodzi kilka pytań:
-Czy sieci komórkowe przestały blokować tę usługe i UPC o tym wie,
-UPC korzysta z niestandardowego portu,
-UPC dogadało się z operatorami komórkowymi, że nie będą blokowały im tej usługi.
  misiek122
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-10-2012, 16:10   

misiek122 napisał/a:
sieci komórkowe [...] operatorami komórkowymi

W sumie to chyba tylko jedna sieć blokowała takie usługi, akurat ta z której korzysta Caney (plus i play na pewno nigdy nie blokowały, nie wiem do końca jak z erą bo nie sprawdzałem ale raczej też nie bo ktoś by dał znać).

Operatorzy VOIP zazwyczaj nie wspominali o tym bo co będą się chwalić że nie wszędzie działa - przecież to nie ich wina, jak by się ktoś czepiał to mogą zawsze powiedzieć, że sprawdzali i operatora komórkowego X działa.

Cytat:
sieć komórkową 3G

No właśnie ciekawe dlaczego tylko 3G a nie dowolne połączenie po GSM ?
Bitrate jest przecież niewielki, powinno działać po EDGE a nawet po GPRSie
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 12-10-2012, 17:21   

Po EDGE też działa, ale jakość połączenia jest marna, rwie są duże opóźnienia. EDGE teoretycznie umożliwia wystarczającą przepływność dla sipa, ale trzeba do tego idealny zasięg i małe obłożenie sieci GSM.
_________________
 
 
Q 
classic master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Maj 2011
Posty: 288
Skąd: CK
Wysłany: 12-10-2012, 20:58   

Marek, bitrate tak ale chyba problem z porpawnym dzialaniem moze wiazac sie z ogromnym pingiem dla tych polaczen
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12-10-2012, 21:56   

Jest duże opóźnienie po EDGE ale po 3G jest niewiele mniejsze.
  marekd@jabberpl.org
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 13-10-2012, 15:00   

Jeśli się trafi na odpowiedni moment (niskie obciążenie btsa) i doskonały zasięg to i po EDGE jakość VOIP-a będzie zadowalająca.
_________________
 
 
zsoi3 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 741
Wysłany: 16-10-2012, 06:45   

Świetna usługa - przetestowałem na SGS2 i działa bardzo dobrze; dobra jakość połączeń. No i pocztę ze stacjonarnego można zdalnie odsłuchać. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: