Forum MediaSwiat
Niezale¿ny wortal informacyjny Media¦wiat - wszystko o us³ugach dostêpu do Internetu, telewizji, telefonie.

Inne firmy - Orange TV ¦wiat³owód

effe - 15-06-2018, 15:39

Kabel ¶wiat³owodowy idzie do funboxa. Z funboxa pod³±czasz kablem ethernet do dekodera.
kiniecki - 24-06-2018, 17:37

S± 2 mo¿liwo¶ci.
¦wiat³owód do ONTka i pó¼niej ETH do Funboxa 2.0 (lub swojego routera)
i druga opcja ¶wiat³owód do Funboxa 3.0.

Opcje wybierasz przy sk³adaniu zamówienia...

gst - 26-08-2018, 22:07

Rozumiem, ¿e Funboxa 3.0 chowam do "szafki multimedialnej" i dalej na mojej prywatnej instalacji domowej leci sygna³ do dekodera?
kiniecki - 27-08-2018, 09:35

Dekoder Samsunga ICU100 ³±czysz po lanie albo po wifi
brtk - 27-08-2018, 20:26

gst napisa³/a:
Rozumiem, ¿e Funboxa 3.0 chowam do "szafki multimedialnej" i dalej na mojej prywatnej instalacji domowej leci sygna³ do dekodera?


Nie, FunBoxa 3.0 nie schowasz do szafki, bo przy nim nie ma oddzielnego ONT'ka, ma go w sobie. Przy opcji ONT + FunBox 2.0 mo¿esz pod³±czyæ w³a¶ny router, ale te¿ nie tak prosto jak Ci siê wydaje. Router musi mieæ opcjê z vlanami. Inaczej nici z internetu, a do tego nie ka¿dy router z vlanami zadzia³a by mieæ te¿ od razu telewizjê, która tez posiada swój vlanid.

arturbuziaczek9 - 29-08-2018, 16:24

Maj±c ¶wiat³owód chcia³bym rozgalezic sygna³ internetu do lokalu obok dla syna, czy mogê sam jako¶ to rozgalezic , czy strace na sygnale ? Czy powinienem zadzwoniæ do orange i zrobi± jakie¶ rozga³êzienie , nie chcialbym p³aciæ 2 abonamentu bo i tak drogo sobie policzyli, a w sumie oba lokale moje
zylx - 29-08-2018, 16:31

Rozga³êziæ ¶wiat³owód? Ciê¿ka sprawa :) Nie ³atwiej poci±gn±æ do syna zwyk³y cabel ethernetowy od routera?

Edit: Napiszê trochê ja¶niej, ¿eby nie by³o. Je¶li twoim celem jest dostarczenie internetu do drugiego lokalu to tego tego terminalu, a tym bardziej ¶wiat³owodu siê nawet nie dotykaj. ¦wiat³owód bardzo ³atwo uszkodziæ, a naprawiæ jest trudno, a w warunkach domowych jest to wrêcz niemo¿liwe.
Zamiast tego, od swojego routera (przypuszczam ¿e Funbox 2.0, Livebox 3.0) ci±gniesz zwyk³y kabel eth do lokalu syna. Tam dajesz switch, ap czy co tam potrzebujesz.

aster - 23-04-2019, 22:21

Je¶li mam modem (Funbox 3) w takim miejscu, ¿e ciê¿ko by³oby mi pu¶ciæ stamt±d kabel ethernet do dekodera Samsung od tv, to czy mogê Samsunga pod³±czyæ do netu za pomoc± wifi? Czy musi jednak byæ sztywne ³±cze?
zylx - 24-04-2019, 09:22

aster, w±tpiê by w konfiguracji funboxa by³a mo¿liwo¶æ konfiguracji odpowiednich Vlanow na WIFI o multicascie nie wspominaj±c. Na w³asnym routerze jest to jak najbardziej do zrobienia. Mo¿e jakie¶ adaptery PLC lub ETH-Wifi mog³y by pomóc.
aster - 24-04-2019, 21:53

Dziêki, w³a¶nie my¶la³em bardziej o w³asnym routerze.

Obecnie do Funboxa idzie ¶wiat³owód a od niego ethernet to mojego routera (Google Wifi, 1 z 3 sztuk). Kolejne dwa "kr±¿ki" Google Wifi mam rozmieszczone po domu, a jeden z nich jest tu¿ obok telewizora.

Tak wiêc technicznie dekoder Samsunga by³by pod³±czony kablem ethernet do Google Wifi, a ten z kolei by siê ³±czy³ bezprzewodowo z g³ównym kr±¿kiem (Google Wifi) od którego idzie kabel do Funboxa.

Czy tu jest potrzebna jaka¶ dodatkowa konfiguracja? Nie wystarczy Samsungowi zapewniæ dostêp do netu?

zylx - 24-04-2019, 22:49

aster, myli³em siê. Jak wyczyta³em na stronie pomocy orange Dekoder ICU 100 mo¿esz pod³±czyæ z funboxem bezpo¶rednio przez Wifi ale w±tpiê by dzia³a³o to z czymkolwiek innym ni¿ funbox.
natash - 30-05-2019, 16:07

Mam od dzi¶ Orange ¦wiat³owód. Problem jest z dzia³aniem Funbox 3.0 z MacBook, notorycznie traci po³±czenie. Na Windows niema tego problemu, co¶ mo¿na z tym wymy¶leæ?
splinter - 01-06-2019, 08:54

arturbuziaczek9 napisa³/a:
Maj±c ¶wiat³owód chcia³bym rozgalezic sygna³ internetu do lokalu obok dla syna, czy mogê sam jako¶ to rozgalezic , czy strace na sygnale ? Czy powinienem zadzwoniæ do orange i zrobi± jakie¶ rozga³êzienie , nie chcialbym p³aciæ 2 abonamentu bo i tak drogo sobie policzyli, a w sumie oba lokale moje

Jak by siê dowiedzieli ¿e sam to zrobi³e¶ bez ich zgody to karê by¶ dosta³ bo nie mo¿na poza lokal udostêpniaæ.

Szeptacz - 20-06-2019, 17:58

To w koñcu czym siê ró¿ni internet "¶wiat³owopodobny" od "prawdziwego" oferowanego przez Orange?
Z punktu widzenia klienta?
Faktycznie kabel koncentryczny jest bardziej podatny za zak³ócenia , wilgoæ itp? :?:
Pewnie ma te¿ swoje ograniczenia je¶li chodzi o miejsce w kablu.

Radek41 - 21-07-2020, 01:45

Upload 10x wy¿szy, ale to forum o TV, a nie internecie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group