Forum MediaSwiat
Niezale積y wortal informacyjny Media安iat - wszystko o us逝gach dost瘼u do Internetu, telewizji, telefonie.

Inne firmy - Orange TV 安iat這w鏚

effe - 15-06-2018, 16:39

Kabel 鈍iat這wodowy idzie do funboxa. Z funboxa pod陰czasz kablem ethernet do dekodera.
kiniecki - 24-06-2018, 18:37

S 2 mo磧iwo軼i.
安iat這w鏚 do ONTka i p騧niej ETH do Funboxa 2.0 (lub swojego routera)
i druga opcja 鈍iat這w鏚 do Funboxa 3.0.

Opcje wybierasz przy sk豉daniu zam闚ienia...

gst - 26-08-2018, 23:07

Rozumiem, 瞠 Funboxa 3.0 chowam do "szafki multimedialnej" i dalej na mojej prywatnej instalacji domowej leci sygna do dekodera?
kiniecki - 27-08-2018, 10:35

Dekoder Samsunga ICU100 陰czysz po lanie albo po wifi
brtk - 27-08-2018, 21:26

gst napisa/a:
Rozumiem, 瞠 Funboxa 3.0 chowam do "szafki multimedialnej" i dalej na mojej prywatnej instalacji domowej leci sygna do dekodera?

Nie, FunBoxa 3.0 nie schowasz do szafki, bo przy nim nie ma oddzielnego ONT'ka, ma go w sobie. Przy opcji ONT + FunBox 2.0 mo瞠sz pod陰czy w豉郾y router, ale te nie tak prosto jak Ci si wydaje. Router musi mie opcj z vlanami. Inaczej nici z internetu, a do tego nie ka盥y router z vlanami zadzia豉 by mie te od razu telewizj, kt鏎a tez posiada sw鎩 vlanid.

arturbuziaczek9 - 29-08-2018, 17:24

Maj帷 鈍iat這w鏚 chcia豚ym rozgalezic sygna internetu do lokalu obok dla syna, czy mog sam jako to rozgalezic , czy strace na sygnale ? Czy powinienem zadzwoni do orange i zrobi jakie rozga喚zienie , nie chcialbym p豉ci 2 abonamentu bo i tak drogo sobie policzyli, a w sumie oba lokale moje
zylx - 29-08-2018, 17:31

Rozga喚zi 鈍iat這w鏚? Ci篹ka sprawa :) Nie 豉twiej poci庵n望 do syna zwyk造 cabel ethernetowy od routera?

Edit: Napisz troch ja郾iej, 瞠by nie by這. Je郵i twoim celem jest dostarczenie internetu do drugiego lokalu to tego tego terminalu, a tym bardziej 鈍iat這wodu si nawet nie dotykaj. 安iat這w鏚 bardzo 豉two uszkodzi, a naprawi jest trudno, a w warunkach domowych jest to wr璚z niemo磧iwe.
Zamiast tego, od swojego routera (przypuszczam 瞠 Funbox 2.0, Livebox 3.0) ci庵niesz zwyk造 kabel eth do lokalu syna. Tam dajesz switch, ap czy co tam potrzebujesz.

aster - 23-04-2019, 23:21

Je郵i mam modem (Funbox 3) w takim miejscu, 瞠 ci篹ko by這by mi pu軼i stamt康 kabel ethernet do dekodera Samsung od tv, to czy mog Samsunga pod陰czy do netu za pomoc wifi? Czy musi jednak by sztywne 陰cze?
zylx - 24-04-2019, 10:22

aster, w徠pi by w konfiguracji funboxa by豉 mo磧iwo嗆 konfiguracji odpowiednich Vlanow na WIFI o multicascie nie wspominaj帷. Na w豉snym routerze jest to jak najbardziej do zrobienia. Mo瞠 jakie adaptery PLC lub ETH-Wifi mog造 by pom鏂.
aster - 24-04-2019, 22:53

Dzi瘯i, w豉郾ie my郵a貫m bardziej o w豉snym routerze.

Obecnie do Funboxa idzie 鈍iat這w鏚 a od niego ethernet to mojego routera (Google Wifi, 1 z 3 sztuk). Kolejne dwa "kr捫ki" Google Wifi mam rozmieszczone po domu, a jeden z nich jest tu obok telewizora.

Tak wi璚 technicznie dekoder Samsunga by豚y pod陰czony kablem ethernet do Google Wifi, a ten z kolei by si 陰czy bezprzewodowo z g堯wnym kr捫kiem (Google Wifi) od kt鏎ego idzie kabel do Funboxa.

Czy tu jest potrzebna jaka dodatkowa konfiguracja? Nie wystarczy Samsungowi zapewni dost瘼 do netu?

zylx - 24-04-2019, 23:49

aster, myli貫m si. Jak wyczyta貫m na stronie pomocy orange Dekoder ICU 100 mo瞠sz pod陰czy z funboxem bezpo鈔ednio przez Wifi ale w徠pi by dzia豉這 to z czymkolwiek innym ni funbox.
natash - 30-05-2019, 17:07

Mam od dzi Orange 安iat這w鏚. Problem jest z dzia豉niem Funbox 3.0 z MacBook, notorycznie traci po陰czenie. Na Windows niema tego problemu, co mo積a z tym wymy郵e?
splinter - 01-06-2019, 09:54

arturbuziaczek9 napisa/a:
Maj帷 鈍iat這w鏚 chcia豚ym rozgalezic sygna internetu do lokalu obok dla syna, czy mog sam jako to rozgalezic , czy strace na sygnale ? Czy powinienem zadzwoni do orange i zrobi jakie rozga喚zienie , nie chcialbym p豉ci 2 abonamentu bo i tak drogo sobie policzyli, a w sumie oba lokale moje

Jak by si dowiedzieli 瞠 sam to zrobi貫 bez ich zgody to kar by dosta bo nie mo積a poza lokal udost瘼nia.

Szeptacz - 20-06-2019, 18:58

To w ko鎍u czym si r騜ni internet "鈍iat這wopodobny" od "prawdziwego" oferowanego przez Orange?
Z punktu widzenia klienta?
Faktycznie kabel koncentryczny jest bardziej podatny za zak堯cenia , wilgo itp? :?:
Pewnie ma te swoje ograniczenia je郵i chodzi o miejsce w kablu.