Forum MediaSwiat
Niezale¿ny wortal informacyjny Media¦wiat - wszystko o us³ugach dostêpu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - ¦wiat³owód w UPC

januszmk - 08-08-2017, 16:58

MrPepka napisa³/a:
Przecie¿ u niektórych FTTH jest testowane wiêc co to zmienia? A o takich testach te¿ UPC siê nie chwali.

¿e niby ¶wiat³o do mieszkania i dalej koncentrykiem do modemu? super zmiana, gdzie minusy koncentryka nie s± eliminowane

MrPepka - 08-08-2017, 17:14

Cytat:
Czy¿by¶ pisa³ o tym
https://www.telko.in/upc-...towy-rynek-ftth

Piszê o tym:
https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=186880#186880

[ Dodano: 08-08-2017, 18:14 ]
Cytat:
¿e niby ¶wiat³o do mieszkania i dalej koncentrykiem do modemu? super zmiana, gdzie minusy koncentryka nie s± eliminowane

No, ale dla UPC to FTTH i to jest cool :D

Robin - 08-08-2017, 19:36

GDA napisa³/a:
od 20 lat mój blok jest podlaczony swiatlowodem

20 lat temu (czasy PTK i telewizji analogowej!) jak oni wchodzili na osiedle to stawiali jedynie kilka wêz³ów ¶wiat³owodowych, z których to dalej na bloki szli ju¿ zwyk³ymi koncentrykami, co jaki¶ czas stawiaj±c wzmacniacz.
Co wiêcej u mnie na osiedlu (i podejrzewam, ¿e w wiêkszo¶ci przypadków) nadal tak jest. UPC ca³y czas jedzie na tej infrastrukturze i nic przez ten czas nie zmodernizowali (jedynie jak wprowadzali internet, to powymieniali wzmacniacze na szerokopasmowe). Od wêz³a optycznego mam jeszcze 2 albo 3 wzmacniacze po drodze.
Tak wiêc jeste¶cie w bardzo du¿ym b³êdzie s±dz±c, ¿e UPC pod ka¿dy blok ma podci±gniêty ¶wiat³owód (o mieszkaniu ju¿ nawet nie wspominaj±c). No chyba, ¿e UPC dopiero teraz wchodzi na jakie¶ osiedle i buduje tam infrastrukturê od zera, to i owszem.

GDA - 08-08-2017, 19:41

Oczywi¶cie masz racjê
Ja tylko wykazlem koledze ¿e takiego ¶wiat³owodu siê nie liczy

Cytat:
No chyba, ¿e UPC dopiero teraz wchodzi na jakie¶ osiedle i buduje tam infrastrukturê od zera, to i owszem.

Zapewne ta sytuacja jest wykazana w raporcie stad "jedynie" 40 tys gniazdek

januszmk - 08-08-2017, 19:42

Robin napisa³/a:
GDA napisa³/a:
od 20 lat mój blok jest podlaczony swiatlowodem

20 lat temu (czasy PTK i telewizji analogowej!) jak oni wchodzili na osiedle to stawiali jedynie kilka wêz³ów ¶wiat³owodowych, z których to dalej na bloki szli ju¿ zwyk³ymi koncentrykami, co jaki¶ czas stawiaj±c wzmacniacz.
Co wiêcej u mnie na osiedlu (i podejrzewam, ¿e w wiêkszo¶ci przypadków) nadal tak jest. UPC ca³y czas jedzie na tej infrastrukturze i nic przez ten czas nie zmodernizowali (jedynie jak wprowadzali internet, to powymieniali wzmacniacze na szerokopasmowe). Od wêz³a optycznego mam jeszcze 2 albo 3 wzmacniacze po drodze.
Tak wiêc jeste¶cie w bardzo du¿ym b³êdzie s±dz±c, ¿e UPC pod ka¿dy blok ma podci±gniêty ¶wiat³owód (o mieszkaniu ju¿ nawet nie wspominaj±c). No chyba, ¿e UPC dopiero teraz wchodzi na jakie¶ osiedle i buduje tam infrastrukturê od zera, to i owszem.


zgadzam sie. jedynie co to po przejeciach operatorow moze miec problem bo niektorzy klienci beda juz na ftth - tak jak w multimedii ktora planuja przejac. No ale poleci downgrade i odpowiednio im przepna tak zeby byl koncentryk :D

MrPepka - 08-08-2017, 20:07

Robin napisa³/a:
20 lat temu (czasy PTK i telewizji analogowej!) jak oni wchodzili na osiedle to stawiali jedynie kilka wêz³ów ¶wiat³owodowych, z których to dalej na bloki szli ju¿ zwyk³ymi koncentrykami, co jaki¶ czas stawiaj±c wzmacniacz.
Co wiêcej u mnie na osiedlu (i podejrzewam, ¿e w wiêkszo¶ci przypadków) nadal tak jest. UPC ca³y czas jedzie na tej infrastrukturze i nic przez ten czas nie zmodernizowali (jedynie jak wprowadzali internet, to powymieniali wzmacniacze na szerokopasmowe). Od wêz³a optycznego mam jeszcze 2 albo 3 wzmacniacze po drodze.
Tak wiêc jeste¶cie w bardzo du¿ym b³êdzie s±dz±c, ¿e UPC pod ka¿dy blok ma podci±gniêty ¶wiat³owód (o mieszkaniu ju¿ nawet nie wspominaj±c). No chyba, ¿e UPC dopiero teraz wchodzi na jakie¶ osiedle i buduje tam infrastrukturê od zera, to i owszem.

No to tak jest u mnie na osiedlu.
januszmk napisa³/a:
zgadzam sie. jedynie co to po przejeciach operatorow moze miec problem bo niektorzy klienci beda juz na ftth - tak jak w multimedii ktora planuja przejac. No ale poleci downgrade i odpowiednio im przepna tak zeby byl koncentryk

Albo bêdzie prowizoryczne ftth z odbiornikiem aurory.

tomasz40 - 05-09-2017, 13:26

Nie tylko UPC kusi ¶wiat³owodem, a sygna³ jest po starych 20 letnich kablach, ale w bloku widzia³em ulotkê Netii która oferuje internet do 900 Mb - ¶wiat³owód...
Tylko ¿e Neta kiedy¶ kupi³a lokaln± kablówkê wiêc sygna³ te¿ idzie po starych kablach, czyli te ¶wiat³owody s± mo¿e k³adzione tylko na nowych osiedlach, bo w bloku nie ma nawet Orange ¶wiat³owodu.
Widaæ ¿e wszytko to tylko chwyty marketingowe

brtk - 05-09-2017, 19:15

Netia daje po ¶wiatle albo ethernetem 900Mb/s.
lexer - 15-12-2017, 22:51

¦wiat³owód a koncetryk czy jako¶æ UPC mo¿e mierzyæ sie z IPTV?
KOCUREK1970 - 16-12-2017, 19:49

Cytat:
niby ¶wiat³o do mieszkania i dalej koncentrykiem do modemu? super zmiana, gdzie minusy koncentryka nie s± eliminowane

A jakie¿ to minusy ma owy koncentryk?
Cytat:
¦wiat³owód a koncetryk czy jako¶æ UPC mo¿e mierzyæ sie z IPTV?

Rozwiñ my¶l.

lexer - 17-12-2017, 00:12

Operatorzy oferuj±cy ¶wiat³o prosto do dekodera w swoich ulotkach chwal± siê najwy¿sz± jako¶ci± obrazu, pe³nym przygotowaniem do transmisji 4K.
Okablowanie koncetryczne chyba gubi t± jako¶æ i spada jako¶æ sygna³u?
Nawet w nowych blokach UPC doprowadza ¶wiat³owód tylko do piwnicy.

Pitrek - 17-12-2017, 08:43

Który¶ operator doprowadza ¶wiat³owód do dekodera TV?
Raczej do terminala, modemu a do dekodera TV idzie skrêtka i nadal jest tv IPTV.
Do 4k potrzebna jest tylko w³a¶ciwa przepustowo¶æ i dekoder 4k, jak my¶lisz, jaka w koncentryku UPC mo¿e byæ?

GDA - 17-12-2017, 10:24

Cytat:
Okablowanie koncetryczne chyba gubi t± jako¶æ i spada jako¶æ sygna³u?

Jako¶æ sygnalu nie wp³ywa na jako¶æ obrazu w ten sposób ¿e degraduje jego rozdzielczo¶æ
Jedynie mo¿e spowodowaæ zanik obrazu lub jego b³êdy (pikseloza)

enrico2000 - 17-12-2017, 12:49

Pitrek napisa³/a:
Który¶ operator doprowadza ¶wiat³owód do dekodera TV?


Telewizja ¦wiat³owodowa.

Pitrek - 17-12-2017, 15:04

enrico2000 napisa³/a:
Telewizja ¦wiat³owodowa.
... oferowana przez firmê EVIO, oferuj±c± dekodery zielonogórskiego ADB.
Tylko, który z nich jest pod³±czany bezpo¶rednio do ¶wiat³owodu? Bo ten :arrow: ADB-2840C (DVB-C lub IPTV) raczej nie.

Nawet najnowszy produkt :arrow: ADB STB 4k nie ma z³±cza ¶wiat³owodowego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group