Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - 1 Gb/s w UPC w 2018 r.?

Zuzia - 17-01-2020, 23:26

taggan, jeśli chodzi o 300-600 Mbps - Technicolor CGA2121 oraz TC7230, Ubee EVW32C-0U. To są modemy na Broadcomie.

[ Dodano: 17-01-2020, 23:28 ]
Mają też starsze Cisco, Arrisy, Technicolory dla niższych pakietów.

taggan - 18-01-2020, 05:11

Zuzia, Jak zwykle jesteś niezastąpiona :) Dzięki!
Czy wszystkie modemoroutery Vectry można przełączyć w tryb bridge? Ta kablówka ma niestety paskudny zwyczaj blokowania dostępu do swoich routerów i wskazane jest mieć własny.

Zuzia - 18-01-2020, 10:35

Wszystkie można przełączyć do bridge, samodzielnie poprzez EBOK lub prosząc montera podczas instalacji. Nam u nich jeszcze aktywne konto, EBOK działa bez porównania lepiej niż MOJE UPC. Z tego co widzę nadal można wysyłać zgłoszenia, nie to co wiecznie niedostępny czat w UPC.
p3teK - 18-01-2020, 14:16

Jak upc nie zareaguje do końca umowy (upload) to maja jednego klienta mniej. Tym razem nie będę blefował że chcę odejść. Gdyby nie pozostały okres zobowiązania już by hulała u mnie vectra 600/60. Szlag!
taggan - 18-01-2020, 15:00

No to klamka zapadła, Vectra zwiększyła upload do obecnie akceptowalnych wartości, ma modemy o półkę wyżej niż UPCowe badziewie z pumą, dobry routing, ceny takie same.
Za kilka miesięcy przeprowadzka.

Zuzia - 18-01-2020, 15:05

Zapomniałam napisać, że ich support telefoniczny jakby nie istnieje tylko dział sprzedaży funkcjonuje sprawnie. Ale mają czasami oferty w cenach promocyjnych, pakiety na umowę bezterminową: https://www.vectra.pl/oferta/1790/

[ Dodano: 18-01-2020, 15:15 ]
Oferty lokalne są bardzo dobre, zwłaszcza jak jest konkurencja w danej lokalizacji.

p3teK - 18-01-2020, 15:22

Zuzia napisał/a:
support telefoniczny jakby nie istnieje
W upc support może istnieje, ale co z tego jak jest bezużyteczny - na to samo wychodzi, w najlepszym przypadku wysyłają technika który też nie zawsze jest w stanie pomóc.
Kasia - 18-01-2020, 15:49

F1le napisał/a:
Przepraszam, ale ... LOL Jak w Północnej Korei ...

No tak, ale są ludzie o takiej mentalności, że pasuje im dziękowanie, czy obfite lajkowanie tamtejszych szyszek ;)

Zuzia - 18-01-2020, 15:54

Generalnie staram się rozdzielać usługę, z której korzystam od tego co się dzieje na Społeczności, ale jednak niesmak pozostał więc tym bardziej wolę zostawić swoje pieniądze Vectrze, czy T-Mobile.

[ Dodano: 18-01-2020, 15:55 ]
Jakoś nie widzę atutów UPC, które skłoniłby mnie do kolejnej umowy na dwa lata i wyższego rachunku. Modem Gigabox ma swoje bolączki, upload zdecydowanie za mały, nowego dekodera brak, usługa mobilna jest nieporozumieniem. MOJE UPC miewa awarie, na czat zazwyczaj nie udaje mi się wbić, sprzętu nie można zwrócić w salonie, ani składać tam pism związanych z umową. Trochę słabo jak na lidera na rynku kablówek.

taggan - 18-01-2020, 20:41

Już niedługo zostaną zdetronizowani, nie będą największą kablówką w Polsce. Vectra dostała zgodę UOKiK na przejęcie Multimedii.
Podobnie jak UPC z Asterem kilka lat temu, Vectra będzie musiała odsprzedać część dublującej się sieci, ale oczywiste jest, że najpierw zgarną klientów do siebie i odsprzedazą konkurentowi gołe kable :)

gabrychu - 18-01-2020, 22:55

A jak wygląda sprawa TV w Vectra? Mają jakieś nagrywarki w ofercie ale czy to się sprawdza?
Horizon daje radę :)

Zuzia - 19-01-2020, 12:34

Skoro daje radę, po co zmieniać? Na forum.satkurier.pl znajdziesz bardzo dużo informacji o TV w Vectrze.
Wracając do 1 Gb/s z UPC, ciekawe, czy jakoś zareagują, czy w ogóle są w stanie w obecnej sytuacji podnieść upload choćby do tych samych wartości co ich największy konkurent.

Azar - 19-01-2020, 12:58

Bez problemu mogą podnieść do 60Mb/s tak jak mają w biznesie ale nie chcą.
gabrychu - 19-01-2020, 14:48

Zuzia napisał/a:
Skoro daje radę, po co zmieniać? Na forum.satkurier.pl znajdziesz bardzo dużo informacji o TV w Vectrze.
Wracając do 1 Gb/s z UPC, ciekawe, czy jakoś zareagują, czy w ogóle są w stanie w obecnej sytuacji podnieść upload choćby do tych samych wartości co ich największy konkurent.

Ponad 12 lat z UPC to jednak chyba za długo :D
Jak już bym miał zmieniać to wszystkie usługi tv + internet. A jak sama piszesz umowa bezterminowa w Vectrze co ciekawa opcja :)

Zuzia - 19-01-2020, 22:24

Z czego u Ciebie wynika potrzeba zmiany? Bo ja jestem niezadowolona przede wszystkim z modemów (Compal i Gigabox ze względu na chipset) oraz zbyt małego uploadu. 1Gb/s nadal nie ma w moim mieście, a jak się pojawi to i tak 40 Mbps uploadu jest wartością mało satysfakcjonującą, zwłaszcza na tle konkurencji.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group