Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - 1 Gb/s w UPC w 2018 r.?

zylx - 11-08-2019, 11:27

splinter, Z kablami UTP to wszystko zależy oa jakości kabla i odległości. Na niewielkich dystansach nie będziesz miał różnicy pomiędzy cat5e, a cat6. Na krótkim dystansie, na Cat5e i 10gbs jest możliwe.
Nieznajomy - 11-08-2019, 11:28

zylx, co nie zmienia faktu, że jak się ciągnie kabel to warto te parę groszy dołożyć do cat6 dla świętego spokoju :P
zylx - 11-08-2019, 11:29

Nieznajomy, Jak się ciągnie w nowym domu, mieszkaniu to jasna sprawa. Jak się już ma coś gotowego, to warto spróbować wykorzystać to co się ma.
splinter - 11-08-2019, 11:38

Ile wyciągnie to wyciągnie, ważne że bym miał taką możliwość zamówienia takiego łącza w dobrej cenie :D
romek.romek - 12-08-2019, 10:06

Na tym nowym wynalazku VPN chodzi bez zacięć? Mam na myśli obsługę całego wachlarza protokołów, PPTP, L2TP, OpenVPN oraz IKEv2.
zylx - 12-08-2019, 10:26

romek.romek, Co najmniej obsługa PPTP (pakiety GRE) jest na nim popsuta. https://forum.upc.eu/t5/giga-connectbox/problem-z-giga-connect-boxem-a-zakup-wlasnego-routera/m-p/32345#M373
karmelek - 27-08-2019, 22:01

Panowie, w piątek wymienili mi router przy zmianie na 1Gbps. Przełączyłem go w tryb modem i teraz co kilkanaście minut blokuje mi dostęp na dłuższą chwilę do w zasadzie wszystkich stron oprócz Google, Facebook. Spotkaliście się z czymś takim? Miałem Compala 2 lata i nie było żadnych problemow, żadnych ustawień w swojej sieci też nie zmieniałem.
ralf - 28-08-2019, 08:01

karmelek napisał/a:
Panowie, w piątek wymienili mi router przy zmianie na 1Gbps. Przełączyłem go w tryb modem i teraz co kilkanaście minut blokuje mi dostęp na dłuższą chwilę do w zasadzie wszystkich stron oprócz Google, Facebook. Spotkaliście się z czymś takim? Miałem Compala 2 lata i nie było żadnych problemow, żadnych ustawień w swojej sieci też nie zmieniałem.


Masz IPv4 cz IPv6 ustawione??

karmelek - 28-08-2019, 19:55

W compalu miałem IPv4, miałem tryb bridge. W tym nowym też włączyłem tryb bridge, a technik mówił, że plik konfiguracyjny się nie zmienia. Zresztą skoro mogłem włączyć bridgea, to mam IPv4.

Edit.
Po restarcie na ten moment działa. No ale zobaczymy. Najwyżej wrzucę jakieś logi jak przestanie działać ponownie. Dziwne trochę, bo np. nie mogę wejść na mediaswiat.pl lub pclab.pl, ale za to mogę je pingować. A w przeglądarce mam timeout.

pablohh - 01-09-2019, 22:37

W piątek zamontowali mi cudu - Giga Connect Box. Niestety ale od soboty jestem bez netu. Wcześniej ciagle się samoczynnie restartował i gubił zasięg. Jeśli chodzi o WIFI to zasięg ciut lepszy niż dekoder Horizon (poprzednio 250 Mb/s ). Ogólnie to dramat. Czy to może być wina sprzętu. Nie wiem czy bawić się w wymianę czy olać temat. Łącze 1 GB dostępne jest pod moim adresem od kilku dni. Może w tym problem?
ralf - 02-09-2019, 14:24

Olej temat i bądź bez internetu, jednocześnie płacąc co miesiąc UPC.
pablohh - 02-09-2019, 17:31

ralf napisał/a:
Olej temat i bądź bez internetu, jednocześnie płacąc co miesiąc UPC.



Z tym olewaniem tematu chodziło mi o gigowe łącze i powrót do starego transferu. Mam wrażenie, ze podobnie jak to było na początku z Horizon -em, działanie GCB jest bardzo nie stabilne

italo2006 - 11-09-2019, 15:49

Czy ktoś w Bydgoszczy ma już internet 1gb?
brtk - 14-09-2019, 20:46

pablohh napisał/a:
ralf napisał/a:
Olej temat i bądź bez internetu, jednocześnie płacąc co miesiąc UPC.



Z tym olewaniem tematu chodziło mi o gigowe łącze i powrót do starego transferu. Mam wrażenie, ze podobnie jak to było na początku z Horizon -em, działanie GCB jest bardzo nie stabilne


Jak już to działanie sieci może być u Was niestabilne. U mnie GCB chodzi bardzo stabilnie, nieprzerwanie od prawie 40 dni, a restart był wykonywany przeze mnie, bez restartu by działał ze 3 miesiące non stop. Tylko, że ja mam go do 300Mb/s.


karmelek - 14-09-2019, 21:49

Wracam z tym samym problemem. Kilkanaście razy w ciągu dnia tracę połączenie z większością stron internetowych. Dostęp na zewnątrz mam, bo 8.8.8.8 pinguję. Zauważyłem, że nie mam wtedy też dostępu do GCB. Po restarcie wraca wszystko do normy na kilkanaście godzin i potem znów ten sam problem.

Umówiłem się z technikiem, to mi zadzwonił, że nie ma po co przyjeżdżać, bo ponoć jest z tymi routerami taki problem i on nic nie zrobi. :roll:

Kojarzy ktoś temat? Dodam, że przez 2 lata miałem Compala w tej samej konfiguracji sieci i nie było żadnych problemów. Nagle po zmianie na GCB takie kwiatki.

Tryb bridge, IPv4.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group