Forum MediaSwiat
Niezale¿ny wortal informacyjny Media¦wiat - wszystko o us³ugach dostêpu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Orange - ¦wiat³owodowy internet "Supernova"

dziabaq - 14-11-2015, 00:00
Temat postu: ¦wiat³owodowy internet "Supernova"
U mnie w budynku ( Warszawa, Ochota ) k³ad± ¶wiat³owody z Orange. Poprosi³em montera ¿eby mi pokaza³ ten kabel bo nie wierzê ¿e nie jest miedziany i faktycznie sk³ada³ siê z bardzo wielu cieniutkich w³ókien.

Internet ma byæ w trzech opcjach:

    100Mbps
    300Mbps
    600Mbps

300Mbps przy umowie na 12 miesiêcy ma kosztowaæ 78z³
Prêdko¶æ wysy³ania 30Mbps

Mo¿na wzi±æ sam internet, a mo¿e byæ w Funpacku razem z TV i Tel.

Adres IP niestety zmienny, jak w zwyk³ej Neo....
Póki co nie przewiduj± udostêpniania sta³ych adresów IP dla u¿ytkowników domowych.

xenon - 14-11-2015, 22:35

To 600Mbs od orange juz jakis czas jest na rynku, zadna nowosc:P
xenon - 18-11-2015, 19:11

raczej z 3tyg prawie od 1.10 no i od dawna 300Mb bylo.
MariuszHL - 24-11-2015, 00:37
Temat postu: Tak¿e czekam...
na moment jak us³uga 600Mbits bêdzie aktywna w moim miejscu zamieszkania bo k³adli kilka dni temu ¶wiat³owód parê metrów od mojej klatki.Na razie us³ugi jakiekolwiek nie dostêpne.Szkoda ¿e nie da siê skontaktowaæ z jak±¶ kompetentn± osob± i w tej sprawie porozmawiaæ:(
Koñczy mi siê powoli umowa z Netia-Interneti± ale oni nic nie robi± ¿eby polepszaæ parametry ³±cza.Od czterech lat mam nie ca³e 100Mbits wiêc pozostaje UPC ,z którym nie mam mi³ych wspomnieñ.
Pozdrawiam.
Wroc³aw ulica Litewska niskie numery

dekiel - 28-11-2015, 21:57

Bez przesady, ¿e jest na rynku ta oferta, na razie to tylko jest reklama. Nawet nie wiem czy 1% pokrycia ich rozsypuj±cej siê infrastruktury osi±gnê³a. Sprawdzi³em na ich check-u i na 20 tys. osiedlu w Krakowie gdzie jest ponad 40 bloków raptem w kilku z nich jest dostêpny co najwy¿ej VDSL 80Mb, wiêkszo¶æ to tylko stary ADSL2+ w opcji do 10 lub w lepszych (które maj± kilkaset metrów miedzi mniej do centrali) blokach do 20Mb.
O ¶wietle nikt tu póki co nie s³ysza³. Skoro ponad 4 lata od wprowadzenia VDSL-a jest on osi±galny w 1/10 bloków blokowiska, to papierowej ofercie orange nie wró¿ê ¿adnego zawojowania rynkiem. UPC przynajmniej jak co¶ wprowadza nowego to praktycznie dostêpne jest to od kopa na ca³ym osiedlu i zapewne na przynajmniej 80% infrastruktury krajowej. Gdy zestawimy ilo¶æ szybkich ³±cz internetowych > 30Mb jakie ma fizycznie zapiête UPC, a ³±cz od orange. To orange le¿y i kwiczy, UPC zdepta³a ich na wej¶ciu.

Wplaster - 01-12-2015, 14:24

dekiel napisa³/a:
Bez przesady, ¿e jest na rynku ta oferta, na razie to tylko jest reklama. Nawet nie wiem czy 1% pokrycia ich rozsypuj±cej siê infrastruktury osi±gnê³a. Sprawdzi³em na ich check-u i na 20 tys. osiedlu w Krakowie gdzie jest ponad 40 bloków raptem w kilku z nich jest dostêpny co najwy¿ej VDSL 80Mb, wiêkszo¶æ to tylko stary ADSL2+ w opcji do 10 lub w lepszych (które maj± kilkaset metrów miedzi mniej do centrali) blokach do 20Mb.
O ¶wietle nikt tu póki co nie s³ysza³. Skoro ponad 4 lata od wprowadzenia VDSL-a jest on osi±galny w 1/10 bloków blokowiska, to papierowej ofercie orange nie wró¿ê ¿adnego zawojowania rynkiem. UPC przynajmniej jak co¶ wprowadza nowego to praktycznie dostêpne jest to od kopa na ca³ym osiedlu i zapewne na przynajmniej 80% infrastruktury krajowej. Gdy zestawimy ilo¶æ szybkich ³±cz internetowych > 30Mb jakie ma fizycznie zapiête UPC, a ³±cz od orange. To orange le¿y i kwiczy, UPC zdepta³a ich na wej¶ciu.


Oj przestañ ju¿ p³akaæ, Przypadkiem nie pracujesz w UPC takie wra¿enie mo¿na odnie¶æ :mrgreen: :mrgreen: jakie to UPC jest super :P a inni nie beeee :cry: :cry:

GDA - 01-12-2015, 14:40

Wplaster napisa³/a:
Przypadkiem nie pracujesz w UPC takie wra¿enie mo¿na odnie¶æ

jak zwykle - kto¶ napisze co¶ nie pomy¶li to juz jest naznaczony jako pracownik
po kiego grzyba takie teksty piszesz?

dekiel - 01-12-2015, 15:50

Wplaster napisa³/a:

Oj przestañ ju¿ p³akaæ, Przypadkiem nie pracujesz w UPC takie wra¿enie mo¿na odnie¶æ :mrgreen: :mrgreen:

Ja nie p³aczê, stwierdzam fakt.
W orange by³em ponad 6 lat, a ¿e nic nie mieli ju¿ do zaoferowania prócz DO 10Mb to po¿egna³em dziadów. Po prostu ¿yczy³bym sobie aby u mnie w bloku by³o ze 4 operatorów, którzy maj± swoj± w³asn± infrastrukturê, któr± konkuruj± i ja dziêki temu od najlepszego z nich mogê dostaæ najlepsz± ofertê cenow± w wyniku istnienia konkurencji.

omufo - 01-12-2015, 23:47

Czasem zastanawia mnie gdzie Wy mieszkacie, ¿e macie takie problemy z netem...

W jednym mieszkaniu mam UPC 250Mb/s, zero problemów. Jedna awaria na kilka lat, zawsze full tego, co oferuje operator.
W drugim mia³em 20Mb/s od Orange, praktycznie to samo (non stop max synchronizacji czyli w moim przypadku jakie¶ 19Mb/s). Teraz zmieni³em na Vectrê i od kilku tygodni te¿ nie spotka³em siê ze spadkiem prêdko¶ci.

Gdyby nie zmienne IP w Orange, to ju¿ dawno wzi±³bym ich 600/60. Dla mnie to jedyna wada ich oferty...

Wplaster - 02-12-2015, 10:36

GDA napisa³/a:
Wplaster napisa³/a:
Przypadkiem nie pracujesz w UPC takie wra¿enie mo¿na odnie¶æ

jak zwykle - kto¶ napisze co¶ nie pomy¶li to juz jest naznaczony jako pracownik
po kiego grzyba takie teksty piszesz?


Ja jako¶ nie mam u siebie Giga kablówki i Vectry itp i nie p³acze z tego powodu jakie UPC jest piêkne bo jest u mnie w bloku. Jak ma taki ¿al do Orange to niech spamuje u nich na forum, niech mu po³o¿± ¶wiat³owód. P³akaniem tutaj nic nie wskóra. A p³acze ju¿ w drugim w±tku z tym samym o jaki ja biedy bo mi z³e Orange ¶wiat³owodu nie po³o¿y³o.


Po za tym GDA a twoja wypowied¼ co wnosi :?: :?: ( ja przynajmniej porównywa³em obie us³ugi w innym w±tku ;) )


@ dekiel Orange ka³dze ¶wiat³owody od roku a UPC od kiedy rozwija swoj± sieæ. Daj im trochê czasu do ciebie pewnie z czasem te¿ dojd±. Tak samo jak UPC oni zaczynaj± od wiêkszych miast i id± dalej jak ka¿da firma jak by¶ mia³ w³asn± firmê te¿ by¶ tak robi³. :)

vito007 - 02-12-2015, 12:54

omufo napisa³/a:

Gdyby nie zmienne IP w Orange, to ju¿ dawno wzi±³bym ich 600/60. Dla mnie to jedyna wada ich oferty...



Najistotniejsz± wad± jest niszowy - je¶li chodzi o dostêpno¶æ - charakter tej us³ugi.
W Warszawie, w trzech interesuj±cych mnie lokalizacjach, us³uga nie jest dostêpna i nikt nie jest w stanie powiedzieæ, czy i kiedy bêdzie...

kiniecki - 02-12-2015, 16:58

Us³uga jest mo¿e jakie¶ 3 miesi±ce na rynku i by¶ ju¿ chcia³ aby by³a wszêdzie dostêpna...
vito007 - 02-12-2015, 19:12

300/30 jest ju¿ reklamowana od ponad roku, a jej dostêpno¶æ jest praktycznie ¿adna...
skreem - 02-12-2015, 20:52

vito007 napisa³/a:
300/30 jest ju¿ reklamowana od ponad roku, a jej dostêpno¶æ jest praktycznie ¿adna...


No to zerknij sobie na http://www.orange-ir.pl/s...nal_website.pdf na slajd nr 7.

Tylko w 2015 Orange inwestuje 450 mln PLN w FTTH, sieæ ¶wiat³owodowa ju¿ teraz jest najd³u¿sza w Polsce (pewnie g³ównie za spraw± backbone, ale mimo wszystko to robi wra¿enie) a do koñca roku 720 tys. gospodarstw domowych bêdzie w zasiêgu Supernova. Ja uwa¿am, ¿e to zaj*iste tempo (start komercyjny us³ugi pod brandem Supernova by³ w pa¼dzierniku tego roku) i ¿e niebawem to bêdzie realna konkurencja w du¿ych miastach dla kablówek. Z drugiej strony - bêdzie to oznacza³o presjê na konkurencjê cenow± a w konsekwencji lepsze oferty utrzymaniowe dla nas, klientów UPC, którzy znajd± siê w zasiêgu Supernovej. ;-) Choæ jak bêd± dobre oferty od Orange, to realnie bêdzie mo¿na braæ pod uwagê zmianê operatora - mój znajomy ju¿ ma 300/30 i bardzo sobie chwali (deklarowana prêdko¶æ utrzymuje siê praktycznie 24h/7d). Je¶li faktycznie tak bêdzie, to jêzyczkiem u wagi bêdzie oferta TV. Co istotne, przy FTTH odpada op³ata za utrzymanie ³±cza, która dotychczas praktycznie zabija³a cenowo ka¿d± promocjê Neostrady (bo oznacza³a +30 z³ do ceny Neo niezale¿nie od opcji).

vito007 - 02-12-2015, 21:48

Wszystko to wygl±da piêknie w reklamach, ale gdy próbowa³em zamówiæ tak± us³ugê w trzech ró¿nych lokalizacjach w Warszawie (bynajmniej nie na peryferiach), to okazywa³o siê, ¿e us³uga nie jest dostêpna i nie wiadomo kiedy bêdzie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group