Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - Dekodery do horizona kiedy.?

trew - 04-03-2017, 16:29

Mam compala i nawet nie wiedziałem że Horizon dalej nadaje sygnał WiFi.
Po pierwsze: WiFi zwiększa zużycie energii, po drugie: zaśmieca eter zajmując kanały WiFi.
Sprawdziłem nazwę sieci na spodzie Horizona, połaczyłem się z siecią a potem to już tak jak kolega napisał:
W przeglądarce wpisać 192.168.1.1
użytkownik: admin,
hasło: admin.
Przejść do zakładki wireless i ustawić DISABLED. Save i po problemie.

Amix - 04-03-2017, 16:45

U mnie to nie działa http://192.168.1.1/, ale pewnie dla tego, że mam w Horizonie wyłączony net. Może jak bym po kablu wpisał, to strona konfiguracyjna by się włączyła, bo sieć nie jest rozgłaszana. I najlepiej tak sprawdzać, tylko po WiFi, wtedy na 100% będzie wiadomo czy siec w Horizonie jest wyłączona.

Po wpisaniu tego adresu kółko się dość długo kręci i wychodzi napis

Ta witryna jest nieosiągalna
Serwer 192.168.1.1 potrzebował zbyt wiele czasu na odpowiedź.

Ja wyżej pisałem, że zaraz po otrzymaniu Horizona WiFi wyłączyłem ze względu na zużycie prądu.

Pitrek - 04-03-2017, 17:17

Novy napisał/a:
Trzeba się podłączyć do sieci rozgłaszanej przez Horizona. W przeglądarce wpisać 192.168.1.1 użytkownik: admin, hasło: admin.
trew napisał/a:
Sprawdziłem nazwę sieci na spodzie Horizona, połaczyłem się z siecią a potem to już tak jak kolega napisał:
W przeglądarce wpisać 192.168.1.1
użytkownik: admin,
hasło: admin.

Niezła granda z tym Wi-Fi :evil: i pozostawienie domyślnych loginów i haseł. Co z tego, że Horizon nie "serwuje" internetu. Każdy w okolicy może się podłączyć do jego LAN-owskiego Wi-Fi, wejść w jego konfigurację i co nieco nagmerać w konfiguracji.
Ilu jest takich świadomych ja Wy, żeby wyłączyć Wi-Fi, no i przede wszystkim zmienić hasło.

Amix napisał/a:
U mnie to nie działa http://192.168.1.1/, ale pewnie dla tego, że mam w Horizonie wyłączony net. Może jak bym po kablu wpisał, to strona konfiguracyjna by się włączyła, bo sieć nie jest rozgłaszana.
Skoro sieć nie jest rozgłaszana i nie podłączyłeś się bezpośrednio kablem do Horizona (nieważne, że ma wyłączony internet), to jesteś podłączony, obojętnie czy przez Wi-Fi czy kablem, do Compala. W tej sytuacji wpisywanie adresu: http://192.168.1.1 nie może działać, bo dokąd w ogóle miałby prowadzić ten adres.

Oczywiście tak ja wspomniałeś, podłączenie bezpośrednio kablem do Horizona, da Ci dostęp do jego konfiguracji. Możesz np. zmienić hasło.

Amix - 04-03-2017, 17:59

@Pitrek

Dobrze, że wspomniałeś o tym haśle. Podłączyłem kabelek do Horizona, strona konfiguracyjna się pokazała i hasło zostało zmienione.
Dzięki za rade zmiany hasła, licho nie śpi tym bardziej w dzisiejszych czasach.

Pitrek - 04-03-2017, 18:15

Jak już miałeś podłączony przewód Ethernet bezpośrednio do Horizon'a, to mogłeś przećwiczyć włączanie/wyłączanie Wi-Fi, chociaż wiem, że masz to wyłączone.
Amix - 04-03-2017, 18:46

Przećwiczyłem, włączyłem i wyłączyłem. Strona 192.168.1.1 po WiFi odpaliła jak miałem WiFi włączone. Po wyłączeniu WiFi na wszelki wypadek sprawdziłem jeszcze raz i już nie odpaliła po WiFi
Pitrek - 04-03-2017, 19:20

No to super.
Mam nadzieję, że inni też będą tak czujni jak Ty.
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...+has%B3a#181128

erwinsans - 05-03-2017, 09:59

Potwierdzam działa. Kabel eth 192.168.1.1 admin admin/sieć bezprzewodowa -> wyłączony
Amix - 05-03-2017, 14:05

Zmień sobie w ustawieniach to drugie hasło. Nie żeby było admin, admin. Pierwsze admin drugie zmieniasz na swoje. Ja zmieniłem również hasła dostępowe do netu z domyślnych na swoje.
szczepaniu - 05-03-2017, 16:29

erwinsans napisał/a:
Potwierdzam działa. Kabel eth 192.168.1.1 admin admin/sieć bezprzewodowa -> wyłączony

Potwierdzam również kontrolka się na horizonie nie świeci ;)

Masownik - 05-03-2017, 21:51

czyli do compala podpinam kabel z horizona i wtedy wpisuej ten adres i wyłączam wifi tak? w tym horizocnie
Radeckiii - 05-03-2017, 22:07

Amix napisał/a:
O ile się nie mylę należy wyłączyć wyłącznikiem z tyłu Horizona, przytrzymać z przodu "+" "-"

Mylisz się. ;)
Podałeś sposób na przywrócenie ustawień fabrycznych. Samo wymuszenie wgrania/aktualizacji softu to przytrzymanie CH-. Przytrzymanie wszystkich 3-ech to format dysku, przywrócenie ustawień fabrycznych i wymuszenie pobrania softu.

erwinsans - 06-03-2017, 10:15

Masownik napisał/a:
czyli do compala podpinam kabel z horizona i wtedy wpisuej ten adres i wyłączam wifi tak? w tym horizocnie


Kabel podpinasz z kompa do Horizona.

zigg - 06-03-2017, 12:40

Mam pytanko odnośnie horizon - czy jeśli mam osobno Connectbox i horizon czy horizon może robić za wifi i switch ? Kabel zamiast do komputera do horizon, i osobny parometrowy z horizon do komputera ? Do tego wifi.
szczepaniu - 06-03-2017, 12:52

Ja mam pytanie z innej strony mam horizona i connectbox-a i pytanie następuje czy w przyszłosci mogę connectboxa schować do szafy i używać neta przez horizona ?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group