Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - technicolor TC7200

bamboo - 13-07-2017, 13:41

Wielkie dzięki za pomoc.

Po powrocie z pracy wezmę się za mostkowanie

[ Dodano: 13-07-2017, 20:00 ]
@MrPepka Niestety sposób na mostkowanie nie zadziałał na moim sprzęcie, mimo powrotu do IPv4 i wyłączonego Wi-Free...

MrPepka - 13-07-2017, 20:13

Cytat:
Niestety sposób na mostkowanie nie zadziałał na moim sprzęcie, mimo powrotu do IPv4 i wyłączonego Wi-Free...

Wyskakuje ci jakiś błąd? Masz wyłączony antywirus?

bamboo - 14-07-2017, 06:47

Na początku miałem problemy (pojawiały się błędy) ze względu na skróty myślowe, które poczyniłeś tłumacząc z wersji źródłowej, chodzi mianowicie o krok 3, gdzie de facto trzeba prawym klikiem otworzyć właściwości pliku wykonywalnego i zaznaczyć opcję "uruchom jako Administrator", a nie uruchamiać plik jako administrator. Potem już błędów nie miałem, a firewall i antywirus były wyłączone, IPv4, Wi-Free wyłączone.

Mam jedynie wątpliwości czy nie ma tu znaczenia wersja sprzętowa mojego egzemplarza TC7200, który jest oznaczona jako 2.0.

Ponadto na stronie źródłowej nikt nie potwierdził, że sposób działa na najnowszej wersji firmware'u.
Czy ktoś może w ogóle to potwierdzić?

tinamou - 14-07-2017, 07:49

U mnie niestety też nie zadziałało, firmware też mam jakiś wyższy, niż te które były potwierdzone w źródle.
MrPepka - 14-07-2017, 09:44

Sprawdźcie w ustawieniach (jeśli macie taką możliwość) kiedy była aktualizacja. Bo być może upc to usunęło.
tinamou - 14-07-2017, 13:58

Nie mam opcji żeby sprawdzić kiedy była aktualizacja, ja mam wersje sprzętu 1.0, a wersja oprogramowania to STD6.02.41.
bamboo - 14-07-2017, 23:39

Ja mam tę samą wersję oprogramowania i nie jestem w stanie określić kiedy był update. Moja wersja sprzętu to 2.0
dekiel - 22-01-2018, 13:25
Temat postu: Przepustowość kanałów up/down kbps
Susane napisał/a:
W parametrach technicznych oferty podają - do 250 Mb/s (256000 kb/s) oraz do 20 Mb/s (20480 kb/s) i tak powinno być w konfigu w modemie, nic tu nie trzeba zaokrąglać, użyta jednostka kb/s to kilobity na sekundę, a nie kilobajty na sekundę. Reszta to już prawidłowa diagnostyka, zaznaczam, że trzeba uwzględnić narzuty protokołów, a więc testować programem, który potrafi to pokazać. I najlepiej późno w nocy lub wcześnie rano, wtedy jest zdecydowanie większa szansa zbliżyć się do pełnej szybkości.

Jaki program pod win umie testować łącze na okoliczność przepustowości kanału dodając do tego także wskazany narzut protokołu? Tak aby sprawdzić czy to całe 20480kbps w kanale up jest osiągalne, czy zdecydowanie to pic na wodę i lud to łyka.
Ile ten narzut w praktyce wynosi? 10%?
Czemu na lipnym światłowodzie orange prędkości w kanałach są uzyskiwane nawet z pominięciem czarowania narzutem protokołu z dużym zapasem.
Jak inni testują to wychodzi po kilka Mbps zapasu
http://www.speedtest.pl/test/156662163
A przecież wg ideologii narzutowej powinno wyjść nie więcej niż jakieś 292Mbps/29Mbps. A tu dostajemy ponad stan. W upc za cholerę niemożliwe do uzyskania z zapasem.
A na upc nigdy nie uzyskasz w kanale upload wysyłki 20480 kb/s czyli 2560 KBajtów czyli 2,5MBajta sumując nawet z szumnym narzutem protokołu.
Nawet jak uwzględnimy narzut to ile powinno być teoretycznego max?
Testując na FTP typu task, atmam. icm.edu.pl pobieranie też nie osiąga tej deklaracji nawet o 3 w nocy, zawsze te naście procent brakuje.

MrPepka - 22-01-2018, 13:27

iperf z tego co wiem testuje łącze uwzględniając narzuty protokołów.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group