Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - Netgear CG3200 a UPC Polska :)

Peterek - 09-01-2011, 20:55
Temat postu: Netgear CG3200 a UPC Polska :)
Witam,

Wpadl mi w łapki - legalny, ze zwrotów sieci marketów ALDI modem-router, typ jak jak w tytule http://powershift.netgear...=Specifications.
Wygląda porządnie, na moje oko jest sprawny (tylko porysowany trochę) jest w sam raz (bramka voice) skrojony na moje potrzeby. Parametrami zgodny ze specyfikacją sprzętu UPC i DOCSIS 3.0.

Moje pytanie - czy mogę zarejestrować (MAC) w UPC to urządzenie i używać go legalnie, oraz ile i komu zapłacić - jeśli to byoby możliwe?

Dziękuję z góry za odpowiedź.

Precelos - 09-01-2011, 21:09

Peterek, nie ma takiej możliwościowi
Peterek - 09-01-2011, 21:14

Tak myślałem, choć wolałem jeszcze zapytać.

Szkoda mi trochę tego urządzenia, ale ponieważ już teraz mam ciasno w domu, jego droga ze sklepu ALDI do śmietnika wydłużyła sie trochę :D

Dziękuję Ci za szybką odpowiedź.

KeFaS - 09-01-2011, 22:20

Zawsze możesz go użyć jako samego routera i bramki, bo widzę, że soft daje możliwość ustawienia trybu Bridge. Ogólnie widzę, że sprzęt jest fajny, a oryginalny soft umożliwia połączenie po SSH, więc może da się uruchomić na nim jakieś dodatkowe usługi (przydatny do tego jest wbudowany port USB), a jak nie to zawsze możesz się pobawić z alternatywami typu OpenWRT.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group