Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - Zawarcie umowy

koksariusz - 15-11-2010, 01:59
Temat postu: Zawarcie umowy
Witam, może to i głupie pytanie ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój problem.
Mam 18lat, jestem zameldowany w mieszkaniu - pytanie brzmi, jakie dokumenty potrzebuję żeby podpisać umowę z UPC (sam internet). Czy wystarczy sam dowód osobisty czy na przykład potrzebne jest zaświadczenie o zarobkach (nie pracuję, uczę się)
Pozdrawiam

Susane - 15-11-2010, 02:19

Dowód osobisty może nie wystarczyć, nawet jeśli jesteś zameldowany tam, gdzie ma być świadczona usługa.

W regulaminie jest coś takiego:

Cytat:
§6
1. Umowa Abonencka może być zawarta z Zamawiającym posiadającym
tytuł prawny do Lokalu.
2. Zamawiający zobowiązany jest przedstawić dokument potwierdzający
tytuł prawny do Lokalu.
3. W przypadku posiadania przez Zamawiającego tytułu prawnego
do Lokalu innego niż prawo własności, prawo użytkowania
wieczystego lub spółdzielcze prawo do lokalu, zawarcie Umowy
Abonenckiej wymaga przedstawienia przez Zamawiającego pisemnej
zgody odpowiednio właściciela, użytkownika wieczystego
lub członka spółdzielni mieszkaniowej na Instalację Sprzętu.
4. Zgoda, o której mowa w ust. 3 nie jest wymagana, jeżeli
właściciel, użytkownik wieczysty nieruchomości lub członek
spółdzielni mieszkaniowej jest osobą prawną.
5. W celu ustalenia tytułu prawnego Zamawiającego do Lokalu,
Dostawca usług może żądać dodatkowych informacji i dokumentów.

Józek - 15-11-2010, 08:50

Susane napisał/a:
Dowód osobisty może nie wystarczyć, nawet jeśli jesteś zameldowany tam, gdzie ma być świadczona usługa.

W regulaminie jest coś takiego:

Cytat:
§6
1. Umowa Abonencka może być zawarta z Zamawiającym posiadającym
tytuł prawny do Lokalu.
2. Zamawiający zobowiązany jest przedstawić dokument potwierdzający
tytuł prawny do Lokalu.
3. W przypadku posiadania przez Zamawiającego tytułu prawnego
do Lokalu innego niż prawo własności, prawo użytkowania
wieczystego lub spółdzielcze prawo do lokalu, zawarcie Umowy
Abonenckiej wymaga przedstawienia przez Zamawiającego pisemnej
zgody odpowiednio właściciela, użytkownika wieczystego
lub członka spółdzielni mieszkaniowej na Instalację Sprzętu.
4. Zgoda, o której mowa w ust. 3 nie jest wymagana, jeżeli
właściciel, użytkownik wieczysty nieruchomości lub członek
spółdzielni mieszkaniowej jest osobą prawną.
5. W celu ustalenia tytułu prawnego Zamawiającego do Lokalu,
Dostawca usług może żądać dodatkowych informacji i dokumentów.


To czysta teoria. W praktyce wystarczy dowód osobisty z zameldowaniem w danym lokalu. przerabiałem to osobiście. Dwa razy wypowiadałem umowę i podpisywałem nową na nowego abonenta (głupie zasady promocji w UPC) i nikt nie pytał czy to właściciel, czy najemca czy zwykły lokator.

Precelos - 15-11-2010, 11:55

koksariusz, wystarczy ze tam jestes zameldowany w tym mieszkaniu,
jesli bys teoretycznie nie byl, potrzeba danych wlasciciela oraz twoje (jako wynajmujacego)

zadnych zaswiadczen nie trzeba, umowa nie zostanie podpisana tylko wtedy gdy jestes na czarnej liscie KRD(itd.) albo jestes dluznikiem upc.

Susane - 15-11-2010, 13:40

Józek napisał/a:
To czysta teoria. W praktyce wystarczy dowód osobisty z zameldowaniem w danym lokalu. przerabiałem to osobiście.
Zapewne masz rację, ale trzeba być przygotowanym na wszelkie ewentualności.
murator - 13-12-2010, 12:02

Ja mam inne pytanie, na które na pewno jest odpowiedz gdzies na stronie upc ale nie znalazłem.
Na jaki czas podpisuje się umowę biorąc sam internet 10mb/s? Na czas nieokreślony?

Pomyślałem że wziąłbym sam internet a jesli za jakis czas wprowadziliby jakaś dobrą promocję na net+tv to wypowiedział starą i przeskoczyłbym na promocję. Jeśli nie będzie nic fajne to niech się ciągną ;)

Precelos - 13-12-2010, 12:13

Cytat:
Na jaki czas podpisuje się umowę biorąc sam internet 10mb/s? Na czas nieokreślony?

na okreslony lub na nieokreslony
to twoja decyzja

murator - 13-12-2010, 12:44

Jeśli podpisałbym umowę na czas nieokreślony na net a dajmy na to po 3-5 miesiącach wypowiedział ją i chciał wziąć jakąs promocję net+tv (a nawet to "10 lat internetu" jesli jeszcze byłoby) to ponoszę jakieś dodatkowe koszty?
Dajmy na to przy umowie trwającej 4 miesiące: płacę za 4 miesiące + opłatę instalacyjną (chyba 39 zł) a potem opłata instalacyjna za nową umowę promocyjną? I starą umowę wymawiam w trzecim miesiącu a może jak zadzwonię i będę chciał przejsc na cos innego to po prostu przyjdą za kilka dni i mi przestawią wszystko?

Marek - 13-12-2010, 15:50

murator, Opłata instalacyjna tylko 1 raz (jest to opłata za położenie kabli).
Następnym razem może być najwyżej opłata aktywacyjna (10zł?) ale raczej nie będzie nic.
zazwyczaj kolejne umowy da się zawrzeć przez telfon (chyba że konieczna będzie wymiana modemu albo zamówisz sobie np nowy dekoder tv).

murator - 13-12-2010, 18:44

W takim razie nie powinienem zapłacić nic bo kabel mam po poprzednim abonencie.
Tylko że będą musieli mi dać ten modem do internetu. I jeszcze trzeba przeciągnąć kabel z duzego pokoju do innego pomieszczenia gdzie jest komp :roll:

Precelos - 13-12-2010, 20:47

murator napisał/a:
Jeśli podpisałbym umowę na czas nieokreślony na net a dajmy na to po 3-5 miesiącach wypowiedział ją i chciał wziąć jakąs promocję net+tv

nie musisz wypowiadac jako posiadasz 1 uslugi spokojnie mozesz wziasc promocje na 2 uslugi

jak bedziesz bral druga usluge wtedy placisz za instalacje dekodera (zazwyczaj 50-100 zl zaleznie od wersji)

murator - 15-12-2010, 12:05

Zamówiłem internet z umową na czas nieokreślony ale okłamaliście mnie. Muszę zapłacić za instalację 100 zł pomimo tego, ze mam juz kable upc po poprzednim uzytkownku mieszkania. :evil:
Przedstawiciel upc powiedzial mi, ze jakbym podpisywal umowę na czas określony to wtedy nie płaciłbym za instalację i 2 miesiące gratis. O tych 2 miesiącach wiedziałem ale jednak zdecydowałęm się na umowę na czas nieokreślony. Dodatkowo powiedziała mi, że jakbym zdecydował się kiedys na tv to znowu będę płacił za instalację i dlatego niby lepiej wziąć na 24 miesiące bo wtedy nie płącę za dodanie nowej usługi.
W piątek ma przyjść instalować.

Susane - 15-12-2010, 13:35

Nikt Cię nie okłamał, po prostu chcą Cie naciągnąć na te 100 zł. Dostaniesz do podpisu protokół instalacji, zobacz co technik tam wpisze. Równie dobrze możesz od niego wziąć modem i sam go podłączyć. W takim wypadku mogą naliczyć jedynie 10 zł opłaty aktywacyjnej, chyba, że rzeczywiście jest potrzeba wymiany kabli lub instalacji nowego rozdzielacza/gniazka przy okazji.
murator - 15-12-2010, 14:54

Przyznaję, że monter będzie musiał pociągnąć kabel z duzego pokoju do kuchni ale brać 100 zł za coś takiego to zdzierstwo. Zwłaszcza ze pozyskują nowego klienta, który im będzie płacił comiesięczny abonament.
Co innego jak przychodzi ktoś od naprawy jakiegoś sprzętu (tv, pralki itp.) Wiadomo wtedy za co się płaci :)

Susane - 15-12-2010, 15:15

Kabel, wtyki, zwrotnica, gniazdko oraz fatyga montera. Wiercenie w ścianie też wchodzi w grę?

Może 100 zł to zbyt dużo, ale to zależy od punktu widzenia. Możesz przecież zrobić to we własnym zakresie, będzie taniej.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group