Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

o UPC - Promocja w UPC- czy warto?

Daniel - 20-11-2008, 11:47
Temat postu: Promocja w UPC- czy warto?
Ostatnio odwiedził mnie przedstawiciel UPC i namawiał na nową promocję. A mianowicie Pakiet pełny TV + Internet 2 Mb/s wszystko razem za 59zł. Oferta wydaje się bardzo atrakcyjna ale gdzieś musi tkwić jakiś haczyk. I zastanawiam się gdzie?

Kiedyś korzystałem z internatu w UPC i byłem raczej zadowolony. Aczkolwiek przez pewien okres dotknął mnie problem zwany kiedyś na forum „wajchą”, czyli zamulanie netu w godzinach popołudniowych. I teraz nie wiem czy warto zaczynać znowu z UPC czy nie?

szewol - 20-11-2008, 11:57

Haczyka nie ma nigdzie... jedyny warunek - umowa na 24 miesiące ;) .
Przez cały okres ta sama opłata.

Marek - 20-11-2008, 14:05

szewol, ja mam na rok, właśnie dokładnie to samo za tą cenę.

Cytat:
Oferta wydaje się bardzo atrakcyjna ale gdzieś musi tkwić jakiś haczyk. I zastanawiam się gdzie?
Oczywiście że jest nazywa się on konkurencja - inna firma świadczyw twojej okolicy podobne usługi jak upc tylko że taniej niż w ich oficjalnym cenniku. No to upc zrobiło dla takich osób jeszcze niższe ceny.

Ze mną to było tak, że mógę mieć kablówkę z nawet lepszą ofertą programową jak w upc za mniej niż 7zł/mieś a w upc płaciło sie kiedyś 45zł, w momencie gdy chcieli podnieść cenę jeszcze bardziej na ponad 50zł oczywiście wypowiedziałem umowę i chciałem zostawić sam internet za 69zł - dzień przed końcem zadzwonili do mnie i zaproponowali, że jeśli nie zrezygnuję przez rok to dadzą tą tv za darmo i jeszcze cenę internetu o 10zł obniżą.

Cappo - 20-11-2008, 14:08

Ja we wrześniu skorzystałem z tej promocji, nie ma haczyków tylko umowa na 2 lata.

Wcześniej za samą kablówke płaciłem troche ponad 50 zł, także opłacało się.

Marek - 20-11-2008, 14:11

Cytat:
Aczkolwiek przez pewien okres dotknął mnie problem zwany kiedyś na forum „wajchą”, czyli zamulanie netu w godzinach popołudniowych. I teraz nie wiem czy warto zaczynać znowu z UPC czy nie?
Nic takiego u siebie nie zaobserwowałem, ale użytkownicy droższych pakietów się wściekają że płacą więcej a w godzinach wieczornych chodzi im niewiele lepiej niż w sprincie.

Ciężko ustalić w jakiej części jest to wina upc a w jakiej niezrozumienia zasad działania sieci przez te osoby (nie każdy serwer pozwala na pobieranie z niego danych z szybkością 10Mbitów przez dowolnie wiele osób całą dobę na okrągło, serwery położone dalej działają wolniej niż lokalne mirrory itp.)

norelpl - 23-11-2008, 19:57

Chyba UPC jakoś specjalnie dobiera sobie rejony w których ma mniej klientów i tam oferuje tą promocję. Niestety Warszawa do nich nie należy, bo specjalna promocja (59 PLN za Internet i TV) tu nie obowiązuje. Pani na infolinii zaproponowała mi w zamian pakiet TV + Internet w rewelacyjnej cenie która wręcz powaliła mnie na kolana :roll: Ich promocyjna oferta dla Warszawy za TV i internet 2Mbit to jedyne 134 PLN miesięcznie + 50 PLN instalacja :sad:

Cóż, pozostaje mi chyba za 59 PLN wziąć Internet i TV ze znienawidzonej &tp której oferty, na szczęście, w całym kraju sa identyczne. Niestety w tej cenie internet jest trochę wolniejszy (512kbps), umowa też na 24 miesiące ale za to w tej cenie otrzymuje modem Livebox z bezprzewodową siecią WLAN i możliwością podłączenia nieograniczonej liczby komputerów w jedym lokalu (w UPC niestety tylko jeden (sic!) komputer przy prędkości 2Mbit).

oloo - 16-02-2009, 23:14

Mieliście jakieś problemy z podzieleniem tego internetu: bezprzewodowo na laptopa i przewodowo na PC? Router ADSL wystarczy?
Marek - 16-02-2009, 23:45

Cytat:
Mieliście jakieś problemy z podzieleniem tego internetu: bezprzewodowo na laptopa i przewodowo na PC?
żadnych
Cytat:
Router ADSL wystarczy?
Nie, ruter adsl się nie nadaje, za to wystarczy zwykły ruter kablowy - który jest nawet jeszcze tańszy.
(chello to nie jest dsl tylko docsis, pozatym dają modemy z wyjściem ethernetowym i nie pozwalają używać własnych modemów),

oloo - 17-02-2009, 08:30

Marek napisał/a:
Nie, ruter adsl się nie nadaje, za to wystarczy zwykły ruter kablowy - który jest nawet jeszcze tańszy. (chello to nie jest dsl tylko docsis, pozatym dają modemy z wyjściem ethernetowym i nie pozwalają używać własnych modemów),

Dziekuję Ci bardzo za pomoc, a możesz polecić jakiś "sprzęcik" - router, którego używasz, wtedy będę miał pewność, że jak kupię, to będzie chodzić. Jeszcze raz dzięki.

KeFaS - 18-02-2009, 05:22

oloo, To zależy czego wymagasz od routera i ile możesz na niego przeznaczyć. Bo są najtańsze już za ok. 100zł, ale są też bardziej rozbudowane (głównie dzięki możliwości zainstalowania alternatywnego softu) za nawet 200zł i więcej.
Susane - 21-02-2009, 00:02

U mnie chodził Linksys BEFW11S4 ver 4, tani i niezawodny - możma go kupić za ok. 50-70zł. Ma 4 porty ethernet +WIFI. Mam Sprint 2Mb.
Rafal - 21-02-2009, 11:08

Robi się off topic. :!:
merw78 - 05-03-2009, 14:29

Hej
witam wszystkich

Mam w Upc tv analogową.
Ostatnio widziałem ulotkę na innej części osiedla 2mb + tv analogowa za 59 zł
Z infolinii dowiedziałem sie, że mojej ul to nie dotyczy.
dostałem załe 10 % zniżki jak wezmę 2 usługi w tym tv cyfrowa
czyli: między 120 zł , 129 żł, 138 zł, 147 zł pakiet select, lub max , internet 2 lub 10 mb

Nie wiem czy podpisać umowę na takich warunkach

SQ - 05-03-2009, 15:31

merw78 napisał/a:
Ostatnio widziałem ulotkę na innej części osiedla 2mb + tv analogowa za 59 zł
świetne warunki - ja teraz od lat płacę 98zł za to
merw78 napisał/a:
Z infolinii dowiedziałem sie, że mojej ul to nie dotyczy.

a co to za dyskryminacja :shock: :evil: :evil:

merw78 - 05-03-2009, 20:54

a dlatego, że część dzielnicy ma dostęp do TTK Trójmiasto a ja niestety nie.
Czyli brak konkurencji-promocja się nie należy:(

a za pełen p. analog+2mb cena wynosi teraz 59+69zł=128zł - 10%=115,20 zł

Tv cyfrowa opisana wyżej od 120 zł
to celowe takie ceny aby się opłacało przejść na cyfowa tv

super promocja co?
mam umowę do czerwca może się cos zmieni.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group