Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Instalacja i udostępnianie łącza - Nowa sieć w mieszkaniu, obecnie pod UPC

siwyyy77 - 13-05-2023, 06:48
Temat postu: Nowa sieć w mieszkaniu, obecnie pod UPC
Stare budownictwo, totalny remont łącznie ze skutą wylewką, za tydzień nowa instalacja częściowo będzie pod wylewką
Nie mam pomysłu nad siecią.
Wstępny projekt szafka multimedialna z ew switchem jeśli będzie potrzebny nad drzwiami wejściowymi ew w szafie do zabudowy przy drzwiach? co jest lepszym rozwiązaniem?
Czy można ew w takiej szafie zamknąć router czy raczej unikać?
Druga sprawa jaki kabel internetowy wykorzystać i czego unikać? kable będzie kładł elektryk.
Jaki kabel koncentryczny do TV puścić?

januszmk - 13-05-2023, 12:38

siwyyy77 napisał/a:
Druga sprawa jaki kabel internetowy wykorzystać i czego unikać? kable będzie kładł elektryk.

ja mam ten: https://www.speckable.pl/...lsoh-corning-3m i mogę polecić, mam nim polaczenie 10gbps pomiedzy switchami.

siwyyy77 napisał/a:
Czy można ew w takiej szafie zamknąć router czy raczej unikać?

jak zrobisz duza na tyle szafke to czemu nie? a czemu tylko z switchem? pierwsze polaczenie od ISP powinno byc z routerem, nie z switchem. zrob 2x kabel do kazdego pokoju zakonczony gniazdkiem i szafke ktora zmiesci i router i ew switch

grzech1991 - 13-05-2023, 16:52

kładziesz unifi, switch US-24 z poe, do tego coś na sufit

Szafa rack ścienna, do tego półki pewnie jakieś i dajesz do szafy. To wszystko, reszta to rozprowadzenie na keystone.

adrjannn - 14-05-2023, 16:08

Poleciałbym kłaść kabel Triset 113. Kabel minimum 6A np firmy Madex (mają faktycznie miedź). I kable najlepiej kłaść w peszlach, abyś mógł za kilka/naście lat spokojnie wymienić (grubość np 16mm).
Elektryk i kładzenie instalacji telekomunikacyjnej nie wróży dobrze... :)

Najlepiej w szafie do zabudowy, są szafki z dziurami (wentylowane), wtedy można tam umieścić routera i switcha.

PS: Weź od razu większą skrzynkę, u siebie po kilku miesiącach musiałem dokupować drugą skrzynkę, bo w jednej nie zmieściło mi się wszystko :)
Lepiej mieć zapas niż go nie mieć.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group