Forum MediaSwiat
Niezale¿ny wortal informacyjny Media¦wiat - wszystko o us³ugach dostêpu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - Internet UPC 1GB versus ¦wiat³owód Orange 1GB

Egojanek - 14-06-2022, 19:51
Temat postu: Internet UPC 1GB versus ¦wiat³owód Orange 1GB
Witam.Koñczy mi siê umowa w UPC i z³o¿y³em nawet stosown± rezygnacjê.No có¿ internet musi byæ,mam teraz mo¿liwo¶æ wybrania lepszej opcji.Ma kto¶ porównanie tych dwóch opcjii ?.Prosze o rzetelne fakty o tych dwóch ofertach.Pozdrawiam.
sequence - 17-06-2022, 11:17

my¶lê ¿e warto odrobiæ "pracê domow±" i przejrzeæ forum.
Takich tematów jest wiele.

wujaszekcarlos - 17-06-2022, 14:22

Egojanek napisa³/a:
rzetelne fakty o tych dwóch ofertach.Pozdrawiam.

Faktem jest, ¿e jeste¶ zbyt leniwy aby udzieliæ Ci pomocy .

Sigmund - 18-06-2022, 09:33

Nawet nie lenistwo, co po prostu nie da siê odpowiedzieæ na tak postawione pytanie, bo nikt nie ma szklanej kuli, ¿eby wiedzieæ co dla OPa jest wa¿ne. Czy to jest np. technologia w jakiej jest ³±cze, upload, polityka wymiany ruchu, cena, dodatkowa oferta telewizyjna, czy telewfoniczna itd.
darek5650 - 18-06-2022, 12:42

Pytanie, jak obecny internet wypada w testach. JA do tej pory bylem ca³y czas w UPC, przy ostatniej umowie zwiêkszy³em prêdko¶æ na 750 i pora¿ka. UPC nie jest w stanie ¶wiadczyæ us³ugi zgodnie z umow±. Wszystko mam ju¿ wymienione i ich infrastruktura nie wyrabia. Je¿eli Dzia³a Ci stabilnie zgodnie z umow±, to zostaw, jak nie, to zmieniaj.
Bento - 19-06-2022, 16:55

Trudno jednoznacznie pomóc w temacie. Ka¿dego interesuje co¶ innego. Mia³em przez krótki czas Orange 600Mb/s +FB6 oraz upc. Granie blizz/valve na plus w orange vs UPC ale minimalnie, ale ju¿ jakies zabawy Fifa czy inne z protoko³em p2p to kicha u pomaranczowych. Upload na du¿y plus LOrange je¶li jest taka potrzeba. Urz±dzenie kliencie w postaci FB6 duzo lepsze od CB.

To tak ogó³em. ZOsta³em z UPC g³ównie ze wzglêdu na cenê. Za rok raczej przesiadka na co¶ na ³±czach orange.

grzech1991 - 20-06-2022, 19:09

W UPC jest jeszcze GCB i upload jest taki sam jak w orange, ja mam 150mbps download i 25mbps upload, co daje tyle samo co w opcji 300mbps (x2) i chyba wiêcej ni¿ w opcji 1gbps
brtk - 20-06-2022, 19:21

W Orange jest przy 300Mb/s upload 50Mb/s, co daje wiêcej o 10Mb/s ni¿ w UPC przy opcji 1Gb/s.
grzech1991 - 21-06-2022, 19:27

brtk napisa³/a:
W Orange jest przy 300Mb/s upload 50Mb/s, co daje wiêcej o 10Mb/s ni¿ w UPC przy opcji 1Gb/s.


nie u¿ywam takich prêdko¶ci, bo wszystko dzia³a tak samo na 150 i na 1000 :) Co innego jak musisz wys³aæ co¶ wa¿nego.

c#Hunter - 21-06-2022, 23:19

Co do UPC to w ostatnich dwóch latach routingi tylko siê pogarsza³y. ¦miem twierdziæ, ¿e teraz Orange ma podobne po PL i lepsze na EU. Do¶æ powiedzieæ, ¿e trudno wskazaæ sieæ z gorszymi routingami a przecie¿ kiedy¶ by³o zupe³nie odwrotnie. UPC na t± chwile to bym siê zastanowi³ jakby za darmo dawali.
izok - 22-06-2022, 16:15

na stronie ¶wiat³owódinwestycje.pl pojawi³a siê informacja o rozpoczêciu wspó³pracy z UPC
Egojanek - 23-06-2022, 18:06

Dziêkujê za rzeczowe odpowiedzi.Dla kolegów "guru" wszechwiedz±cych i udzielaj±cych sie we wszystkich tematach nic nie pomagaj±cym a na si³ê zaciemniaj±cym jasne sprawy napiszê krórtko - fu....Chcia³em uzyskaæ odp od kogo¶ kto mia³ obie us³ugi internetu i mia³ obiektywne porównanie.
kiram - 23-06-2022, 18:50

Fajnie, ze zamiast konkretnie odpowiedziec na temat oczekiwan, uzytkowania tylko pieklisz sie i marudzisz, niezly tupet :) .
c#Hunter - 23-06-2022, 23:45

Egojanek napisa³/a:
Dziêkujê za rzeczowe odpowiedzi.Dla kolegów "guru" wszechwiedz±cych i udzielaj±cych sie we wszystkich tematach nic nie pomagaj±cym a na si³ê zaciemniaj±cym jasne sprawy napiszê krórtko - fu....Chcia³em uzyskaæ odp od kogo¶ kto mia³ obie us³ugi internetu i mia³ obiektywne porównanie.


Kolego, zada³e¶ nie proste pytanie na które mo¿na by³o odpowiedzieæ tylko ogólnie. Du¿e znaczenie ma zawsze lokalizacja i lokalna infrastruktura. Dobrze zrobi³e¶, ¿e po¿egna³e¶ UPC bo jak napisa³em to teraz praktycznie najgorszy du¿y operator. Bierzesz Orange, testujesz przez 14dni jak nie pasuje szukasz dalej. Jakby¶ chcia³ mieæ pewno¶æ jak to bêdzie to musia³by¶ znale¼æ kogo¶ z twojej okolicy z takimi do¶wiadczeniami.

Egojanek - 24-06-2022, 16:26

Mam na tê chwilê oba "internety" i moim zdaniem Orange bije UPC na g³owê.Download mo¿e siê nie ró¿ni a¿ tak bardzo (UPC trochê wolniejszy),ale upload to ju¿ przepa¶æ.Wysy³anie du¿ych plików,zdjêæ to bajka


speedtest.pl/wynik/333125024


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group