Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Problemy w działaniu Internetu - Problem z transferem na platformach steam/epicgames itp

pabl0 - 13-01-2022, 22:21
Temat postu: Problem z transferem na platformach steam/epicgames itp
Witam,

Chciałem zapytać czy ktoś z użytkowników UPC spotkał się z problemem zaniżonego transferu z klientów np steam, epicgames itp. Mam wykupione łącze 1Gb/s więc nawet biorąc pod uwagę prędkość minimalną z jaką ta usługa powinna działać według umowy czyli 40% z 1Gb to pobieranie na steam wynosi pomiędzy 25 a 35MB/s przy epicgames podobna sytuacja (w większości niestety jest to ta dolna granica czyli 25MB, czasami zdarzy się że prędkość na kilka sekund dobije do 50MB ale potem spada poniżej 30MB).

Mój sprzęt:

Komputer 1: 3 dyski SSD - 2x500GB i 1x250GB firmy Crucial, procesor i7 8 generacji
Komputer 2: 5 dysków SSD - 2xM.2 PCI-E x4 Gen3 NVMe Samsung 970 pro po 500GB każdy, 1xSamsung 860 EVO 250GB, a reszta to crucial i sandisk po 250GB, procesor i5 9 generacji

Dwa komputery stacjonarne połączone kablowo bezpośrednio do routera UPC Giga Connect Box z usługi korzystam od 2 mies (kable 6 kategorii na wszelki wypadek sprawdzane na kilku patchcordach). Po WiFi nie łączyło się żadne dodatkowe urządzenie w trakcie testowania prędkości. Na komputerach nie ma oprogramowania antywirusowego korzystam tylko z wbudowanych windowsowych rozwiązań. Internet został przełączony na IPV4 po kontakcie z infolinią UPC.

Pobieranie sprawdzone było na wszystkich dyskach pojedynczo i przy włączonych na przemian raz jednym raz drugim kompie wyniki te same.

Na routerze włączone UPNP jeżeli to coś zmienia.

Pobieranie sprawdzałem również poprzez speedtesty (speedtestnet, speedtestpl) w tym speedtest od UPC prędkości uzyskiwane były w granicach od 65MB do 80MB.

Pytanie czy UPC ma jakiś problem z routingiem do platform steam itp?
Na steam próbowałem również zmieniać ustawienia pobierania np na inne kraje Niemcy itp, nie przyniosło to poprawy, oczywiście nie mam tam ustawionych żadnych limitów prędkości.
Router oczywiście był restartowany z prądu kilka razy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group