Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - Nowy modem - podobno wspierający AX

psman - 01-11-2021, 17:57

Dziś był u mnie technik i potwierdził, że będą nowe modemy, ale zapewne dopiero gdy Play dojdzie do głosu, czyli najwcześniej jakoś w kwietniu 2022.
warepool - 05-05-2022, 16:10

I jak tam, jest jakieś nowe info w tej sprawie?
gabrychu - 06-05-2022, 12:23

Może to będą te modemy co oferuje teraz Play w promocji
"W przypadku internetu stacjonarnego jest to router Technicolor CGA2121, natomiast przy światłowodowym – nowoczesny router Huawei K562 z Wi-Fi 6"

Tylko, że Huawei będzie do światłowodu.

-Zuzia - 06-05-2022, 12:48

Technicolor CGA2121 Play oferuje na sieci Vectry, a jeśli dołączy go do oferty UPC to z pewnością będzie to lepszy modem niż obecny Compal. Swoją drogą lata mijają, a UPC nadal nie ma porządnego modemu. Tymczasem Vectra ma już Arris TG6441B z Wi-Fi kategorii 6 i dają go do łącz od 600 Mbps.
js62 - 25-05-2022, 19:00

No i mamy ofertę "łączoną" (no, pół-łączoną) z Play, a nowego modemu nie widać. :evil:
mjotek - 13-06-2022, 20:02

ciekawe czy mojego arrisa gigaconnect box wymienia na to czy tylko dla nowych klientów
ogromny - 13-06-2022, 20:33

mjotek, najpierw niech coś wprowadzą bo narazie nie ma na co wymienić
Dziku - 15-07-2022, 19:43

Dzisiaj był u mnie serwis i wypytałem co nie co i niestety nic nie wiadomo o nowych sprzętach więc na razie kicha hmm. :evil:
Kebap12 - 16-07-2022, 18:50

raczej nic nie będzie, tylko będą szli w stronę światłowodu, jak się pytałem kolegi który robi w upc to nawet plotek nt nowych modemów nie było, za to plotki o nowym docsis były, ale to przed przejęciem jeszcze, teraz bardziej bym się spodziewał przejścia z miedzi na ftth a nie nowy docsis
c#Hunter - 17-07-2022, 22:22

Kebap12 napisał/a:
raczej nic nie będzie, tylko będą szli w stronę światłowodu, jak się pytałem kolegi który robi w upc to nawet plotek nt nowych modemów nie było, za to plotki o nowym docsis były, ale to przed przejęciem jeszcze, teraz bardziej bym się spodziewał przejścia z miedzi na ftth a nie nowy docsis


Słaba z ciebie wróżka. Już widzę jak wymieniają koncentryk na światłowody... Czy ty wiesz z czym to się wiąże? To że UPC nie przeszło na DOCIS 3.1 to tylko i wyłącznie cięcie kosztów przed przejęciem. Czy teraz przejdzie? Nie za bardzo ma wybór. Ja to się dziwie ludziom co im się kończy umowa, mają wybór i siedzą na UPC DOCIS3.0 i Compalu. Naprawdę warto dać dyla chociaż na czas transformacji. I Vectra i Netia są dużo do przodu!

ogromny - 17-07-2022, 22:44

c#Hunter napisał/a:
Słaba z ciebie wróżka. Już widzę jak wymieniają koncentryk na światłowody... Czy ty wiesz z czym to się wiąże? To że UPC nie przeszło na DOCIS 3.1 to tylko i wyłącznie cięcie kosztów przed przejęciem. Czy teraz przejdzie? Nie za bardzo ma wybór. Ja to się dziwie ludziom co im się kończy umowa, mają wybór i siedzą na UPC DOCIS3.0 i Compalu. Naprawdę warto dać dyla chociaż na czas transformacji. I Vectra i Netia są dużo do przodu!

W pełni popieram, mając wybór nie ma co się zastanawiac

Dziku - 18-07-2022, 19:53

U mnie Vectra raz w miesiącu wrzuca oferty do skrzynek i ma lepsze oferty niż Jupisi , jestem na bezterminówce i rozważam opcję przejścia 8) :lol:
warepool - 19-07-2022, 13:01

Dziku napisał/a:
U mnie Vectra raz w miesiącu wrzuca oferty do skrzynek i ma lepsze oferty niż Jupisi , jestem na bezterminówce i rozważam opcję przejścia 8) :lol:


Gdyby nie to że kupiłem mieszkanie świeżo po remoncie też bym brał Vectrę, niestety przewód trzeba puścić przez korytarz do mieszkania, następnie musiałbym albo koncentryk albo skrętkę puszczać przez całe mieszkanie po ścianach, co wyglądałoby słabo. Szkoda.

Biorę UPC w promocji z Play na 2 lata, jeśli wprowadzą wyższą prędkość z lepszym modemorouterem niż GCB to wezmę na testy na 14 dni i w tym czasie oddam GCB. A przy kolejnym remoncie położę skrętkę gdzie się da, razem z peszlami pod nowe instalacje :)

ra74 - 25-07-2022, 17:00

Dziku napisał/a:
U mnie Vectra raz w miesiącu wrzuca oferty do skrzynek i ma lepsze oferty niż Jupisi , jestem na bezterminówce i rozważam opcję przejścia 8) :lol:


też mam co 2 dzień ulotki, oferta tańsza, net wg różnych opini mają lepszy ale zadzwoniłem parę razy udało mi się tam porozmawiać z osobą techniczną porozmawiać i zaraz potem opcja światłowodu dla mojego adresu zniknęła ze strony ;)

kelt - 27-07-2022, 10:26

Instalator wymieniający mi wczoraj dekoder TV wspomniał że ma obecnie na testach jakiś nowy router "dla graczy" obsługujący Wi-Fi 6, mówił że po WiFi spokojnie uzyskuje transfery rzędu 800Mbps nie dopytywałem o szczegóły..

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group