Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Inni dostawcy Internetu - RFC.pl - pytanie

Stefcio - 22-09-2021, 12:41
Temat postu: RFC.pl - pytanie
Cześć,

Szukam obecnie alternatywnego dla Orange dostawcy internetu. W mojej lokalizacji (Warszawa) pojawił się nowy dostawca na kablach Orange (FTTH) - RFC.pl.

W związku z tym, mam pytanie - ma ktoś usługi od tego dostawcy i mógłby coś więcej powiedzieć? Wiem, że to nie jest masówka - ale mówiąc szczerze to pierwszy raz słyszę o tej firmie i jestem po prostu ciekawy.

Z góry dzięki!

Bento - 22-09-2021, 12:59

Jakiś czas temu natrafiłem na nich, jako usługodwacy na włóknach orange w trójmieście. Po kontakcie z RFC okazało się , że nie świadczą usługi pod tym adresem. Zrobili aktualizację ich wyszukiwarki i adresu już tam nie ma.

(Poprawka, adresu nie było ale znów jest widoczny. Nie wiem o co chodzi.)

W necie, jak to w necie, znajdziesz głównie opinie i filmy klientów niezadowolonych z ich usług. Głównie radiówka. Trudno cokolwiek odszukać na temat ich usługi po włoknach orange.

Stefcio - 22-09-2021, 13:21

Bento napisał/a:
Jakiś czas temu natrafiłem na nich, jako usługodwacy na włóknach orange w trójmieście. Po kontakcie z RFC okazało się , że nie świadczą usługi pod tym adresem. Zrobili aktualizację ich wyszukiwarki i adresu już tam nie ma.

(Poprawka, adresu nie było ale znów jest widoczny. Nie wiem o co chodzi.)

W necie, jak to w necie, znajdziesz głównie opinie i filmy klientów niezadowolonych z ich usług. Głównie radiówka. Trudno cokolwiek odszukać na temat ich usługi po włoknach orange.


Właśnie u mnie było podobnie, tyle tylko, że do nich nie pisałem bo byłem świeżo po przedłużeniu poprzedniej umowy z Orange. Teraz znowu się pojawili, mają na stronie informację, że współpracują z Orange stąd wywnioskowałem, że pewnie po ich infrastrukturze świadczą swoje usługi na moim adresie.
Wiem, że trudno cokolwiek odszukać - stąd moje pytanie, być może jest tu ktoś, kto ma ich usługi :(

Mała firma, mało informacji, ale być może.... :P

Sigmund - 22-09-2021, 14:20

Mogę się mylic, ale chyba jedyną firmą, która jest w stanie zaoferować swoją usługę na każdym światłowodzie Orange jest T-Mobile, w końcu za to zapłacili im jakieś chore pieniądze.
RFC jest pewnie dostępne tam, gdzie Orange realizował programy POPC, tak jak i RFC jest dostępne na np. sieci Nexera.
A o nich samych, jak o każdym nie-ogólnopolskim dostawcy trudno uzyskać dużo opinii. Możesz popytać na jakichś bydgoskich grupach, bo to firma pierwotnie z Bydgoszczy, ale pewnie dostaniesz odpowiedzi samych frustratów, jak to w Internecie :D

Stefcio - 22-09-2021, 14:30

Sigmund napisał/a:
Mogę się mylic, ale chyba jedyną firmą, która jest w stanie zaoferować swoją usługę na każdym światłowodzie Orange jest T-Mobile, w końcu za to zapłacili im jakieś chore pieniądze.
RFC jest pewnie dostępne tam, gdzie Orange realizował programy POPC, tak jak i RFC jest dostępne na np. sieci Nexera.
A o nich samych, jak o każdym nie-ogólnopolskim dostawcy trudno uzyskać dużo opinii. Możesz popytać na jakichś bydgoskich grupach, bo to firma pierwotnie z Bydgoszczy, ale pewnie dostaniesz odpowiedzi samych frustratów, jak to w Internecie :D


Nie ukrywam, że jakoś super mi na zmianie dostawcy nie zależy, bo Orange działa u mnie doskonale, jednak wciąż do niewielkiej części serwerów ruch idzie przez zagranicę...
Zapytałem ich poprzez e-mail, raz powiedzieli, że można - a teraz znowu nie można.... A na stronie jest cały czas, że na sieci Orange można ich brać. Dziwne - więc no i tak ich nie mogę wziąć. Dzięki jednak za pomoc!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group