Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - Viaplay w UPC

aandin - 28-07-2021, 09:13
Temat postu: Viaplay w UPC
Co to ma byc skoro UPC nie ma dekodera na androidzie?Jak to chcą udostępniać abonentom?Czym się to ma różnić od wykupienia streamu bezpośrednio w Viaplay?
https://media2.pl/media/165402-Oferta-nowej-platformy-Viaplay-bedzie-dostepna-w-UPC-Polska.html

npdnl - 28-07-2021, 09:39

Ciekawe czy po za tym ze odpala aplikacje na tym swoim pudeleczku 4K, abonenci UPC zyskaja korzysc w postaci niższego abonamentu za Viaplay niż standardowe 34 zł.
aandin - 28-07-2021, 09:54

Viaplay też ma zrobić promo na start.W sumie to głupota,że UPC nie wprowadziło dekodera opartego na Androidzie.W obecnej syatuacji byłby jak znalazł.A tak i tak będę z telefonu na Google Chromcasta strimował,wiec na uj mi tu pośrednistwo UPC?
npdnl - 28-07-2021, 10:08

aandin napisał/a:
Viaplay też ma zrobić promo na start.

promo na start to bedzie najprawdopodobniej pierwszy miesiąc za 1 zł. Na apce PS4 można to podejrzeć podejmując próbę założenia konta.

aandin - 28-07-2021, 10:55

Wątpię aby w UPC było taniej.
-Zuzia - 28-07-2021, 13:57

aandin napisał/a:
Co to ma byc skoro UPC nie ma dekodera na androidzie?Jak to chcą udostępniać abonentom?Czym się to ma różnić od wykupienia streamu bezpośrednio w Viaplay?
Domyślam się, że dopisaniem do rachunku, będzie apka na Box 4K, poza nią normalnie będzie można korzystać, jak z innych usług tego typu.
UPC niekoniecznie wystartuje z Viaplay 3 sierpnia jak Vectra: https://www.broadbandtvne...a-distribution/
Z tego co się dowiedziałam, są tam fajne skandynawskie seriale, ale pewnie Was to nie zainteresuje.

aandin - 28-07-2021, 20:08

-Zuzia napisał/a:
będzie apka na Box 4K

Nie wiadomo kiedy.Ja mam Horizon nadal bo tego nowego dekodera nie chcę dlatego,ze nie jest na Androidzie.W sumie nic to nie daje,ze UPC będzie pośrednikiem w sprzedaży dostepu do usługi.To samo będę miał kupując to u żródła.

-Zuzia - 28-07-2021, 20:34

Jedyna korzyść to dopisanie do rachunku UPC, a przez Viaplay trzeba podpiąć kartę, żeby zakupić. Coś takiego jest już w Vectrze, można wziąć Netfilixa, HBO, C+ itp. a w sierpniu Viaplay. Kilka kliknięć myszką lub zlecenie telefoniczne i jest aktywna usługa. Może będą jakieś promocje, zobaczymy.
swat997 - 29-07-2021, 21:18

Viaplay będzie można oglądać również przez przystawki takie jak AppleTV czy Chromecast, Xbox, PlayStation, czy apki w najnowocześniejszych TV. Wiązanie się z UPC poprzez zakup Boxa 4K nie ma sensu gdyż od UPC na uczciwe promocje nie ma co liczyć. Dadzą góra 1 miesiąc gratis i każą podpisywać umowę na dalsze 2 lata.
-Zuzia - 03-08-2021, 16:00

Vectra już przedstawiła ofertę. Co słychać w UPC?

O samym Viaplay mogę powiedzieć, że działa pod Linuksem, w Kodi też mi poszło po edycji wtyczki z oficjalnego repozytorium. Ale są straszne narzekania, bo sport tylko w 720p. Filmy i serialne w 1080p.

zylx - 03-08-2021, 16:28

Cóż, wersja nordycka oraz fakt, że budują Polską redakcję sportową napawał optymizmem, ale na razie jest falstart.
Sport w 720p w dodatku z dużym opóźnieniem to krok wstecz.

-Zuzia - 03-08-2021, 16:38

Jesteś fanem sportu więc może to Cię zainteresuje. Chciałam podejrzeć bitrate dla transmisji, a tu pustka, zero materiałów. Najbliższa transmisja o 18-tej.



Bitrate dla filmów i seriali. Jest trochę staroci, jak też różne produkcje skandynawskie.


aandin - 03-08-2021, 17:04

Jak na razie wygląda to lipnie.720p plus takie lagi to nic dobrego.Faktycznie,jeżeli będzie dobry bitrate to da się sport obejrzeć.Plus taki,że jest na dwa urzadzenia i możliwość oglądania transmisji do 48 godzin wstecz.Pewnie w przyszłym tygodniu jak się zacznie Bundesliga wezmę na okres próbny i zobaczę.
-Zuzia - 03-08-2021, 18:11

Sport 720p, bitrate z podglądu. Po kilku minutach oglądania tego na TV prawie rozbolały mnie oczy, jakość słaba. Ale filmy i seriale ujdą.




aandin - 03-08-2021, 19:42

Poczekam i za tydzien wezmę na 30 dni na próbę.Gdzieś Bundesligę muszę oglądać.Gorzej niż na strimach w sieci chyba nie będzie?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group