Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Inne firmy - Zmiana operatora.

xtradex - 13-06-2021, 08:53
Temat postu: Zmiana operatora.
Kończy mi się umowa i rozglądam się za nowym operatorem.
Obecnie to UPC CI+ plus internet, z którego jestem zadowolony.
Brak kanałów 4K, przejście na iptv, zniechęcają do dalszej współpracy.
Czy w Warszawie na Żoliborzu jest operator który:
- dostarczy koncentrykiem TV 4K + CI (chodzi o eleven ale przyszłościowo żeby rozwijał ofertę)
- internet (150-300mb/s)

?

taggan - 13-06-2021, 09:00

Jeżeli nie wiesz jakie masz kablówki na klatce schodowej, to zacznij od sprawdzenia dostępności usług na swoim adresie na stronach największych operatorów.
pawelb - 13-06-2021, 09:42
Temat postu: Re: Zmiana operatora.
xtradex napisał/a:
Kończy mi się umowa i rozglądam się za nowym operatorem.
Obecnie to UPC CI+ plus internet, z którego jestem zadowolony.
Brak kanałów 4K, przejście na iptv, zniechęcają do dalszej współpracy.
Czy w Warszawie na Żoliborzu jest operator który:
- dostarczy koncentrykiem TV 4K + CI (chodzi o eleven ale przyszłościowo żeby rozwijał ofertę)
- internet (150-300mb/s)
?

Dużego wyboru nie masz, być może Vectra na module CI uruchamia jeszcze pozostałe kanały 4K nowym abonentom, chyba dla Ciebie najlepszym wyborem będzie właśnie Vectra jeśli nie chcesz dekodera ale musisz zadzwonić i się dowiedzieć bo generalnie wszystkie duże kablówki wciskają teraz dekodery 4K dla nowych klientów, powiedz im że warunkujesz wzięcie od nich usługi od uruchomienia jej na module CI (CAM) w TV
no i sprawdź na stronie Vectry czy w ogóle jesteś w zasięgu ich sieci

-Zuzia - 13-06-2021, 18:28

W Vectrze są oferty z modułem, ale w pierwszej kolejności proponują te z dekoderem 4K i TV Smart więc trzeba negocjować i naciskać od początku.
kaykay - 14-06-2021, 10:34

https://panwybierak.pl/
-Zuzia - 14-06-2021, 17:54

Przez tego wybieraka nic ciekawego z Vectry nie widzę, lepiej przeglądać ulotki z lokalną ofertą albo poprzez konfigurator na ich stronie.
kiram - 14-06-2021, 21:12

Nic ciekawego nie ma na tej porownywace/wyszukiwarce, pokazuje glownie LTE tylko stare lub nieaktualne, zle opisane oferty czy swiatlowod duzych operatorow, nawet tam gdzie go nie ma.
kaykay - 15-06-2021, 08:52

To są oferty, które jakiś użytkownik potwierdził lub tam wstawił ale masz na tacy operatorów. Z nimi już trzeba indywidualnie patrzeć. Ale rozumiem ze wolałbyś mieć jak na tacy wyłożone wszystko, nic od siebie i wolisz ponarzekać :D
kiram - 15-06-2021, 10:01

Jakichs operatorow jak w wielu miejscach jest po prostu pusto? To ktokolwiek potwierdza tych operatorow LTE w calej Polsce? Stwierdzam fakty a ty cos zmyslasz.

"Serwis internetowy Panwybierak.pl działa w oparciu o regularnie aktualizowane dane pozyskiwane od operatorów. Co szczególnie ważne, są one w pełni uzależnione od danej lokalizacji. Nie przedstawiają więc danych ogólnych, ale precyzyjnie wyselekcjonowane usługi dotyczące konkretnej – podawanej przez użytkownika samodzielnie lub analizowanej na podstawie jego położenia – lokalizacji. Dzięki temu Pan Wybierak wskazuje jakie oferty internetowe – i nie tylko; dotyczy to też telewizji – są aktywne na danej ulicy."

https://www.telix.pl/oper...a-pan-wybierak/

Regularnie aktualizowane dane ktore sa nieaktualne, nawet na stronie jest niby data aktualizacji.

kaykay - 15-06-2021, 10:17

Napisz do nich skargę z tym swoim cytatem a tutaj czekaj dalej, aż ktoś Ci wyłoży wszystko jak na tacy :)
kiram - 15-06-2021, 12:26

Nic konkretnego nie napisales ani nie podales tylko marudzisz gdy ktos ci napisze prawde. Juz lepiej patrzec na wyszukiwarki operatorow. Swietna logika ogolnie, strona do sprawdzania operatorow ktora nic nie oferuje tylko klienci maja sami podawac informacje.
sebagit - 28-07-2021, 06:12

Nie wiem jak w innych lokalizacjach ale u mnie Panwybierak działa świetnie. Podawane są wszystkie promocje w tym te pod adres. Np. Netia promocja pod moim adresem.

Nowa rozrywka - Telewizja M + Internet 1 Gb/s 80 zł miesięcznie


Promocja - 1 miesiąc za 0 zł, od 2 do 12 miesiąca po 40 zł

Ogólnopolska promocja to obecnie 3 miesiące za 0 zł.

Więc finalnie w ciągu umowy na dwa lata usługa jest tańsza o 280 PLN.

Są u mnie też promocje lokalne z Orange i UPC, czasami Vectra coś da pod adres.

-Zuzia - 28-07-2021, 15:52

Nie byłam przekonana do wybieraka, ale rzuciłam okiem i dowiedziałam się, że jakaś firma RFC świadczy światłowód pod moim adresem. Zawsze jedna oferta więcej :)
sebagit - 29-07-2021, 07:28

Ta firma RFC działa prawdopodobnie na FTTH Orange. U mnie też jest ale ofertę mają kiepską. Dużo gorsza od Orange nie mówiąc o UPC czy Netii. Sprawdzałem wszystko jak w czerwcu zmieniałem operatora.
gabrychu - 29-07-2021, 09:58

U mnie też jest dostępna ich oferta. Ciekawe jakie mają trasy i jak to u nich działa.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group