Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - UPC TV GO

-Zuzia - 18-06-2022, 18:06

Aby uzyskać znów Full HD trzeba zainstalować poprzednią wersję aplikacji. Zastanawiam się co łatwiejsze dla statystycznego klienta, przywracanie starszej wersji apki, czy konfiguracja Kodi. Znając życie pewnie nieprędko nasz ulubiony operator upora się z problemem (o ile w ogóle) i Kodi zostanie jedyną sensowną alternatywą na 1080p pod Androidem. Mnie żal również popsutej wersji przeglądarkowej, w osobnej karcie włączałam sobie kanały muzyczne, a teraz bierze tyle zasobów CPU, że dość głośno pracuje wentylator.
marian_wierzbic - 18-06-2022, 19:06

-Zuzia napisał/a:
Mnie żal również popsutej wersji przeglądarkowej, w osobnej karcie włączałam sobie kanały muzyczne, a teraz bierze tyle zasobów CPU, że dość głośno pracuje wentylator.

UPC TV GO bardziej obciąża CPU niż 4 jednocześnie uruchomione serwisy - HBO MAX, Netflix, Amazon Prime Video i AppleTV+

Pielgrzym - 19-06-2022, 11:02

UPC powinno dostać karnego ku...a za UPCTV.
Któryś już raz jak leci transmisja Ekstraligi żużlowej to kanal niedostepny....

szunaj - 19-06-2022, 11:23

Jak niedostępny? U mnie leci po sieci UPC jak i poza siecią.
grzech1991 - 19-06-2022, 11:34

szunaj napisał/a:
Jak niedostępny? U mnie leci po sieci UPC jak i poza siecią.


ublock i privacy badger trzeba wyłączyć czasem aby serwis się uruchomił.

U mnie nic nie szumi, zero problemów z prockiem.

-Zuzia - 19-06-2022, 13:15

Zaklinanie rzeczywistości nie pomoże, zmiana API okazała się nieudana. Trzeba wyjątkowego talentu, żeby popsuć to w tak paskudny sposób. Mniejsze obciążenie CPU mam przy oglądaniu treści 4K z Playera niż kanałów z UPC. Bez względu na przeglądarkę.

Korzystam z podobnej usługi od Vectry i mimo, że tam stream ma większe bitrate więc płynie większa ilość danych, w tych samych przeglądarkach obciążenie CPU jest minimalne przy odtwarzaniu i wentylator milczy.

Michaelred - 19-06-2022, 19:57

Mnie tez mocno wkurza, ze skopali sterowanie klawiatura. pauza, mute, fulscreen itd. Mialem tez zrobione skroty na telefonie zeby sobie wygodnie UPCTV w przegladarce na kompie sterowac z telefonu i teraz tez lipa. Serio musieli sie postarac zeby to az tak skopac.
Poinstalowalem te apke znajomemu, matce, ciotce na TV i canal + box i teraz mi tylek zawracaja, ze nie dziala :evil:

xtrem007 - 19-06-2022, 20:29

Analizując obciążenie procesora warto podać na jakim typie procesora i systemie Windows uruchomiono aplikację. Na moim leciwym i7-3615QE i Windows 11 jest to średnio 25% Dla porównania aplikacja Netflix na tym samym sprzęcie obciąża procesor na poziomie 7%
-Zuzia - 19-06-2022, 20:50

Nie wiem jak inni, ale ja wysłałam zgłoszenie, gdzie wypunktowałam to co popsuli, a PC mam na tyle wystarczający, że mogę bez problemu w przeglądarce oglądać seriale w 4K z Playera, to jak on może być za słaby na UPC TV Go.
Michaelred - 19-06-2022, 23:41

Mi wlasnie zaczelo przycinac podczas ogladania w przegladarce :D Sa scinki co jakis czas i... ewidentnie zjazd z rozdzielczoscia do 720p albo nizej bo wyglada strasznie slabo
xwd - 20-06-2022, 03:15

Pisałem już wcześniej, że głupio napisanym softem można zajechać każdy sprzęt, a magicy z UPC nie powiedzieli w tym temacie jeszcze ostatniego słowa. Wersja Horizon działała super, potem była już tylko równia pochyła.
Są wprawdzie tacy, którym obecny stan nie przeszkadza i mogłoby zostać jak jest teraz:
grzech1991 napisał/a:
U mnie nic nie szumi, zero problemów z prockiem.

ale to wyjątek. Pytanie: czy sprawdzał jak bardzo żre zasoby sprzętowe ten genialny soft od UPC? Dlaczego na własne potrzeby potrafi zaalokować 1,2GB RAM-u? Ale gdy się używa całego komputera tylko do oglądania TV i pisania w notatniku, to faktycznie, nic nie tnie...

-Zuzia - 20-06-2022, 11:38

Pomijając apetyt na zasoby, położyli funkcjonalność. Kompletny brak profesjonalizmu.
grzech1991 - 20-06-2022, 19:07

xwd napisał/a:
zy sprawdzał jak bardzo żre zasoby sprzętowe ten genialny soft od UPC? Dlaczego na własne potrzeby potrafi zaalokować 1,2GB RAM-u? Ale gdy się używa całego komputera tylko do oglądania TV i pisania w notatniku, to faktycznie, nic nie tnie...


Mam wyłączoną akceleracje sprzętową na GPU, ze względu na to, że GPU używam do innych rzeczy.

Obciązenie CPU: 15%
Liczba otwartych kart: 1056
Użycie ramu: 12GB, z czego chrome 5GB (chociaż nie wydaje mi się)

Więc u mnie zasoby leżą i nic nie robią, nie używam PC tylko do notatnika, mam 2xGPU, 32GB ramu i 8C/16T (co obecnie jest wartością śmieszną, ale PC nie jest też pierwszej nowości). Nic mi nie szumi, zero, null. Nawet jak odpalę OCCT z AVX też nic nie szumi.

xwd - 21-06-2022, 19:12

grzech1991 napisał/a:
Liczba otwartych kart: 1056 :shock:

No tak, to wiele wyjaśnia...

grzech1991 - 21-06-2022, 19:28

No i zapomniałem dodać, w chrome mam wyłączone usypianie kart. Wszystkie są aktywne i załadowane :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group