Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Instalacja i udostępnianie łącza - Problem z podpięciem Media Boxa

Alicja Wu - 07-01-2021, 08:04
Temat postu: Problem z podpięciem Media Boxa
Dzień dobry,

jakiś czas temu na czas remontu mieszkania musiałam zdemontować sprzęt i okablowanie UPC (mediabox, router, TV, rozdzielacz). Niestety teraz, przy próbie ponownego podłączenia, nie ma ani internetu, ani telewizji. W przypadku internetu (wi-fi) pojawia się komunikat o braku połączenia, natomiast przy TV komunikat o sprawdzeniu właściwego podłączenia kabli do Media Boxa (w TV są tylko pojedyncze kanały tematyczne, niektóre jednak ze słabym/ "skaczącym" obrazem).
Wydaje mi się, że sprzęt i okablowanie zostały podłączone analogicznie jak poprzednio, ale wygląda na to, że mogę się mylić... Dodatkowo załączam zdjęcia. Czy ktoś byłby w stanie coś podpowiedzieć na podstawie tych informacji?

Dziękuję!

zylx - 07-01-2021, 10:33

Alicja Wu, Co do kabli to nie widać jak są podłączone więc tutaj nie pomogę (wyjmij proszę "rozdzielacz" z obudowy i pokaż zdjęcia, ale czy przypadkiem modem nie ma ustawionego z tyłu przełącznika na off? Tak to wygląda na tym zdjęciu.
Alicja Wu - 07-01-2021, 14:37
Temat postu: Problem z podpięciem Media Boxa
zylx napisał/a:
Alicja Wu, Co do kabli to nie widać jak są podłączone więc tutaj nie pomogę (wyjmij proszę "rozdzielacz" z obudowy i pokaż zdjęcia, ale czy przypadkiem modem nie ma ustawionego z tyłu przełącznika na off? Tak to wygląda na tym zdjęciu.


Dziękuję!

Dosyłam dodatkowe zdjęcia "rozdzielacza" bez obudowy.

Co do modemu to tylko takie wrażenie - przełącznik jest na "on".

brtk - 07-01-2021, 14:50

A masz możliwość podpięcia modemu z głównego kabla, co wchodzi do rozdzielacza i zobaczyć, czy internet się pojawi? Albo dekoder podpiąć pod ten kabel.
Alicja Wu - 07-01-2021, 15:02

brtk napisał/a:
A masz możliwość podpięcia modemu z głównego kabla, co wchodzi do rozdzielacza i zobaczyć, czy internet się pojawi? Albo dekoder podpiąć pod ten kabel.


Czy chodzi o ten kabel, który "wychodzi" ze ściany?

zylx - 07-01-2021, 15:41

Alicja Wu, a Napiszesz jeszcze co jest wpięte do poszczególnych portów tego "rozdzielacza" patrząc od lewej strony?
Alicja Wu - 07-01-2021, 16:06

zylx napisał/a:
Alicja Wu, a Napiszesz jeszcze co jest wpięte do poszczególnych portów tego "rozdzielacza" patrząc od lewej strony?


Pewnie: modem, TV, mediabox

adamus31 - 07-01-2021, 17:58

Witam.
Jeśli sygnał jest prawidłowy to powinno być podłączone w następujący sposób. Patrząc od lewej; modem, dekoder (mediabox), telewizor. Ostatnie wyjście ma wycięty kanał zwrotny i powinien być podłączony sam telewizor. Proponuję, jak kolega pisał powyżej najpierw sprawdzić, czy jest sygnał w kablu ze ściany. Te zwrotnice są bardzo dobre. Mi już uratowała sprzęt przed spaleniem.

Alicja Wu - 07-01-2021, 18:11

adamus31 napisał/a:
Witam.
Jeśli sygnał jest prawidłowy to powinno być podłączone w następujący sposób. Patrząc od lewej; modem, dekoder (mediabox), telewizor. Ostatnie wyjście ma wycięty kanał zwrotny i powinien być podłączony sam telewizor. Proponuję, jak kolega pisał powyżej najpierw sprawdzić, czy jest sygnał w kablu ze ściany. Te zwrotnice są bardzo dobre. Mi już uratowała sprzęt przed spaleniem.


Dziękuję za wszystkie dotychczasowe porady.

Co do rozdzielacza to dla upewnienia: czy mówiąc "od lewej" chodzi o układ z poniższego zdjęcia, czy "odwrócony"?

Zrobiłam też ćwiczenie z kablem ze ściany i niestety nadal komunikat o braku internetu.

adamus31 - 07-01-2021, 19:04

Dokładnie chodzi o układ z tego zdjęcia, czyli z przodu. Proszę też sprawdzić, czy po podłączeniu telewizora, dekodera bezpośrednio pod kabel, ze ściany czy są programy. Jeśli są, może być coś nie tak z modemem albo z sygnałem z zewnątrz.
Alicja Wu - 08-01-2021, 09:31

adamus31 napisał/a:
Dokładnie chodzi o układ z tego zdjęcia, czyli z przodu. Proszę też sprawdzić, czy po podłączeniu telewizora, dekodera bezpośrednio pod kabel, ze ściany czy są programy. Jeśli są, może być coś nie tak z modemem albo z sygnałem z zewnątrz.


Jeszcze raz dziękuj.

Niestety nadal nie działa. Pozostała mi weryfikacja przez technika.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group