Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - UPC TV 4K BOX

Rafal - 25-08-2020, 08:19
Temat postu: UPC TV 4K BOX
Żeby nie robić kolejnego bałaganu. Proszę pisać tutaj wszystko co jest związane z nowym dekoderem UPC.
pioter111 - 25-08-2020, 08:47

Czy Ktoś wie ile programów na raz można nagrywać?
matek3265 - 25-08-2020, 09:10

pioter111 napisał/a:
Czy Ktoś wie ile programów na raz można nagrywać?


Tak wiem. Nie ma ograniczenia w liczbie jednoczesnych nagrań. Musisz jednak pamiętać że w przeciwieństwie do dekoderów mediabox czy horizon nagrywać można tylko wybrane kanały (!)
Kolejne ograniczenie to zaledwie 50 godzin nagrań oraz fakt ich automatycznego usuwania po 90 dniach od dokonania zapisu na serwerze.

Jeśli zatem mowa o funkcjonalności nagrań to jest kiepsko szczególnie jeśli mowa o tym że tylko wybrane kanały mogą być nagrywane, a na chwilę obecną ich lista (jak na razie) nie jest jeszcze opublikowana. Można jednak przypuszczac że możliwość nagrań będzie dotyczyć będzie ych kanałów dla których jest udostępniona opcja Replay tv a to oznaczałoby np brak możliwości nagrań np na kanale FOX, ale poczekajmy na oficjalną listę to przypuszczenie może się okazać czysta hipotezą. Pamiętajmy że podoba sytuacja ma się do nagrań w chmurze w przypadku iptv od orange I usługi "multinagrywarki" tam również nie nagrasz na każdym kanale :(

Morthen - 25-08-2020, 10:49

Lista kanałów, na których możesz nagrywać audycje znajduje się tutaj:
https://www.upc.pl/pdf/b2...ograming_4k.pdf .

matek3265 - 25-08-2020, 11:25

Morthen napisał/a:
Lista kanałów, na których możesz nagrywać audycje znajduje się tutaj:
https://www.upc.pl/pdf/b2...ograming_4k.pdf .


Dokładnie, własnie publikacja uzyskała światło dzienne tuż po moim wpisie.

Niestety za pośrednictwem UPC 4K TV BOX nie nagramy kanałów grupy TVN, FOX, Ale Kino+, grupy Polsat (w tym Polsat Film i Polsat Sport), Planete+ oraz wielu innych, niestety przegapionych transmisji czy nadań nie da się na wielu z nich także odtworzyć później gdyż nie działa na nich Replay TV.

Generalnie z listy widać, że nagrywanie jest możliwe głównie na tych kanałach na których dostępne jest Replay TV ale nie na wszystkich bo np. na TVN czy TVN24 nie nagrasz nic.
Dziwne wydaje się posunięcie udostępnienia nagrań na kanałach HBO których biblioteka i tak w pełni jest dostępna w usłudze VOD oraz HBO GO co mija się z celem.

Zbyt ograniczona lista kanałów na których można dokonać nagrań.

swordfish - 25-08-2020, 15:14

Czy ten Replay działa dla całego kanału, czy tylko dla wybranych pozycji? Pamiętam, że na Horizonie nie dało się odtworzyć z powtórki filmów zagranicznych na TVP i na TVN. Działało to tylko na pozycjach własnych - tylko autorskie programy na danym kanale. Czyli na TVP dało się obejrzeć programy informacyjne, teleturnieje, reportaże, własne telenowele, ale filmy i seriale zagraniczne już nie.

Czy działa zmiana ścieżki dźwiękowej i możliwość włączenia napisów? Czy jest dostępna telegazeta? Czy można posegrować własną kolejność kanałów?

Czy dekoder ma przewagę nad aplikacją Canal+ OTT? Tam można cofać wszystko do 7 dni i oglądać nawet poza domem kanały z plusem. Plus mają programy plusowe dostępne w formie VOD (również poza domem). Cofać program można do dowolnego miejsca (możliwość ręcznego pominięcia reklam).

Pawop - 25-08-2020, 18:53

Skoro nie przewidziano rezygnacji z DVB-C, to jednak liczę na jakiś porządny dekoder z HDD, a nie tę przystawkę.
sebagit - 25-08-2020, 19:15

Czyli ta nagrywarka sieciowa to jedna wielka LIPA. W NETII można nagrywać zdecydowana większość programów w tym wszystkie z grupy Polsat i TVN i TVP. Naprawdę słabo to wygląda.... Jestem coraz bardziej sceptycznie nastawiony do tej nowinki.W Multimedii też jest podobna usługa, ale nie wiem jak tam jest z tą nagrywarką
taggan - 25-08-2020, 19:19

DVB-C i tak kiedyś wyleci. W porównaniu do streamu jest gigantycznym marnotrawieniem pasma w kablu, które nie jest w gumy, a jest potrzebne na coraz szybszy internet, coraz więcej przesyłanych danych, VOD, itd.
stivi - 25-08-2020, 19:22

Brak nagrywarki w mojej opinii dyskwalifikuje ten dekoder. Jak ja w domu wytłumaczę, że mam 4k a nie mogę nagrać choćby czegokolwiek z TVN lub Polsatu aby pomijać reklamy. U mnie to nie przejdzie nawet w opcji multiroom. No nic trzeba czekać dalej na jakieś mądrzejsze rozwiązanie...

Może ktoś na chłopski rozum wytłumaczy na mediaboks i horizon można nagrywać np TVP bo jest licencja a na 4k brak licencji.. O CO TU chodzi ?????

sebagit - 25-08-2020, 19:38

W Orange jest ICU 100, Dekoder Samsunga gdzie możesz nagrywać trzy programy na dysku i jest to dekoder z 4K. Orange ma IPTV więc wszystko się da zrobić.
pawelr - 25-08-2020, 20:00

swordfish napisał/a:
Czy ten Replay działa dla całego kanału, czy tylko dla wybranych pozycji? [...]

tylko dla wybranych pozycji. Tak samo jest na Horizonie.

swordfish napisał/a:

Czy działa zmiana ścieżki dźwiękowej i możliwość włączenia napisów?
Czy jest dostępna telegazeta? Czy można posegrować własną kolejność kanałów?


Ścieżkę dżwiękową można zmienić. Ale na żadnym programie dekoder nie wysyła dźwięku DolbyDigital mimo takiej opcji w menu. To jest jak dla mnie wykluczające jako podstawowe urządzenie do TV. Napisy są.
Kanały można dowolnie segregować, a raczej ustawiać sobie swoją listę. Mozna robić profile. Dla siebie, dziecka, żony, itd. Każdy może mieć swoją listę. Przełączenie profilu jednym przyciskiem pilota i działa błyskawicznie.

Nie wiem jak działa c+.

IQ - 25-08-2020, 20:50

ten dekoder to mi wygląda na przystawkę Tv w rodzaju AppleTv lub Chromecasta. Pytanie więc czy mając AppleTv warto o nim myśleć?
Michal_z_bdg - 25-08-2020, 21:06

Mam Horizona i chciałem wymienić na nowy sprzęt, ale się zawiodłem. Rozumię problem licencji z nagrywaniem w chmurze, ale rozwiązuje się to montując dysk w dekoderze i dając możliwość nagrywania lokalnego.

Mam wrażenie, że UPC dąży do zrobienia dekodera/aplikacji, co w mojej ocenie jest nieporozumieniem. Jak wycofają Horizony, będą mieć najsłabszy dekoder na rynku.

Jedyne, co mnie jeszcze interesuje to profile. Czy można tworzyć listy kanałów wg własnej kolejności?

0podroznik - 25-08-2020, 21:47

Może wzorem Vectry wprowadzą możliwość podłączenia własnego twardziela? Dodatkowe 2-5 zł miesięcznie, ale nagrania zostawałyby z nami na zawsze, nawet przy usterce dekodera...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group