Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Inne usługi telefoniczne - Platforma e-commerce

zermel - 22-05-2020, 09:34
Temat postu: Platforma e-commerce
Może ktoś tutaj przerabiał tematykę związaną z e-commerce. Zależy mi na dobrym współczynniku ceny do jakości, na w miarę szybkim działaniu,
Fajnie, jeżeli takie rozwiązanie będzie również dawało możliwość wykonywania wykonywania szybkich płatności online, obsługi kurierskiej czy integrację z systemem magazynowym itd.

pitar2 - 25-05-2020, 11:41

Ciężki wybór. Dosępne są takie na darmowej licencji, ale dostępne są również bardziej zaawansowane skrypty, najczęściej są to komercyjne rozwiązania. Komercyjne, ale na gwarancji. Czasami warto zapłacić, aby mieć stabilną usługę, zapewniającą wsparcie techniczne w sytuacjach kryzysowych.
zermel - 26-05-2020, 11:46

Wolałbym nawet trochę więcej zapłacić, ale aby było to właśnie stabilne rozwiązanie. Rozmawiałem z kilkoma osobami które mają doświadczenie w skryptach i fakt, decydując się na samodzielną platfromę problemem jest brak możliwości szybkiego usunięcia awarii programistycznej, gdy coś się wysypie. Przemawiają do mnie argumenty za rozwiązaniami typu dzierżawa samego skryptu. Pytanie, które usługi sprawdzą się w praktyce?
pitar2 - 27-05-2020, 06:12

Najlepiej poświęcić trochę czasu i przetestować we własnym zakresie. Zwłaszcza, że większość tego typu rozwiązań daje na to 14 dni. Np tutaj https://www.shoper.pl/cennik-sklepu-shoper/ proponuję sprawdzić.
zermel - 28-05-2020, 10:47

Spoko, dzięki sprawdzę to jeszcze!
apogeum - 07-07-2020, 12:23

Shoper faktycznie moze byc dobrą opcją jeśli nie ma się doświadczenia w kodowaniu. Ma jednak moim zdaniem dwie główne wady. Po pierwsze abonament, ktory na początku moze się wydawać niewielki ale potem wraz z rozwojem sklepu znacznie wzrasta. Po drugie kwestie pozycjonowania, znacznie latwiej pozycjonować stronę na Drupal, na preście, czy na Magento.

Ze swojej strony polecam właśnie Magento https://smartbees.pl/uslugi/magento Specyfikacje masz tutaj.

WotekM - 14-09-2020, 13:41

Spróbuj później utrzymać takiego kolosa jakim jest Magento. Saas nie jest taki zły. Miałem okazję korzystać z SaaS'a, Presty i wróciłem znowu na Saas.

Darmowa presta do której musisz dokupić moduły i później je aktualizować (wykupować abo). Nie mówiąc już o aktualizacjach samej presty. Sklep zostaw fachowcom, a sam zajmij się sprzedażą. Chyba, że masz tyle czasu, żeby jeszcze użerać się z kodem i serwerem to wtedy można się zastanawiać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group