Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telefon w Orange - Karta sim dla lokalizatora gps

apogeum - 16-01-2020, 09:12
Temat postu: Karta sim dla lokalizatora gps
Szukam jakiejś sprawdzonej karty sim z przeznaczeniem dla lokalizatora gps. Możecie polecić mi coś z tego zakresu? Zależy mi na możliwie jak największym zasięgu, aby nie było martwych pól. Czy internet w Orange to dobra opcja?
taggan - 16-01-2020, 09:56

Orange lub t-mobile. Obie zasięg mają praktycznie identyczny i niemal wszędzie. W Orange jest fajna oferta na kartę - darmowy rok ważności konta i w efekcie ważność karty można przedłużać w nieskończoność bez doładowywania.
kiniecki - 17-01-2020, 19:54

Tylko, że Orange robi duże problemy przy chęci wyłączenia PINu... a podobno w lokalizatorach preferuje się karty z wyłączonym pinem...
brtk - 17-01-2020, 20:34

W Orange trzeba mieć kartę specjalna, by można było wyłączyć pin, z jakimś oznaczeniem MC. Najlepiej pytać w salonie. Orange chyba ma najlepszy zasięg.
taggan - 17-01-2020, 22:50

eee...? Mam 2 karty prepaid Orange i na obu bez problemu wyłączyłem PIN z poziomu telefonu. Po włączeniu telefonu obie karty automatycznie się logują do sieci bez potrzeby wpisywania czegokolwiek.
brtk - 18-01-2020, 12:52

Może masz stare karty. W nowych się nie da.
taggan - 18-01-2020, 14:48

Jedna może rzeczywiście ma jakieś 10 lat, ale druga nie ma nawet roku - wymieniałem, bo potrzebowałem formatu nanoSIM. PIN wyłączyłem bez żadnego problemu...
brtk - 18-01-2020, 19:14

No to trafiłeś na taką, co się da. W większości się nie da.
https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Kod-PIN-karty-SIM/td-p/7317

taggan - 18-01-2020, 20:28

^^ Tam jest wprost napisane, że obecnie sprzedawane w kioskach/żabkach/etc startery w ogóle nie mają włączonego PINu. I to się zgadza.
Zgadza się również, że SIMki na wymianę w prepaidzie mają możliwość wyłączenia PINu.

PIN pozostaje jak był w usługach postpaid, a założyciela wątku zdecydowanie interesuje prepaid, tak więc problemu nie ma :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group