Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Inni dostawcy Internetu - Czy warto przejść z UPC do Netii

MariuszHL - 10-01-2020, 13:56

Azar napisał/a:
Byłem dzisiaj w salonie Plusa i okazuje się że nie mogę skorzystać z tej nowej oferty Plusa na łączu Orange ponieważ jest u mnie Netia w technologii CU do 17 Mb/s =/


Z tego co pamiętam ustawa o wzajemnym udostępnianiu infrastruktury światłowodowej obowiązuje od lipca tamtego roku i już wiadomo o co chodzi.Sam wysłałem kilka zapytań w sprawie dostępności chociażby łącza Inea we Wrocławiu na infrastrukturze Orange.Dostałem odpowiedź , że firma w tej chwili tworzy plan strategiczny na temat skorzystania z łącza Orange.
Orange udostępnia swoje łącze Netii tam gdzie wpiął się na końcowym odcinku do mieszkania lokatora w celu świadczenia usługi do okablowania wyżej wymienionej firmy.Mogłem poczekać miesiąc i pewnie już byłbym w Netii.Do tego czasu na łączu Orange powinny pojawić się inne możliwości wyboru.Podoba mi się to bo po co kłaść kolejny światłowód jak można skorzystać z jednego dla kilku usługodawców.Jeżeli ktoś ma doprowadzone światełko do mieszkania bezpośrednio bez wpinania w infrastrukturę Netii to niestety ta umowa nie obowiązuje bo w końcu ma dostępność usługi od Netii.

brtk - 11-01-2020, 15:45

Jeżeli chodzi o T-Mobile to ma już takie opcje internetowe i upload:

Szeptacz - 12-01-2020, 02:02

Internet światłowodowy 150 mb/s w Plus na łączach Orange po rabatach= 60 zł.
UPC cena 34,99.
Wybieram UPC :-)

romek.romek - 13-01-2020, 23:04

Porównujesz ofertę cennikową do utrzymaniowej.
przemo. - 15-01-2020, 09:53

A ja nie polecę Netii.
Jestem z nimi już 4 rok i od paru miesięcy problem z routerem, który żeby podłączyć nowe urządzenie pod wifi muszę przywracać ustawienia fabryczne. Miałem spięcie ostatnio w sprawie reklamacji sugerujące, że to wina urządzenia konkretnie drukarki i dlatego nie mogę podłączyć i zainstalować jej na żadnym urządzeniu ...
Niestety umowę podpisałem w listopadzie więc muszę czekać jeszcze parę miesięcy i chyba wrócę do UPC.

zaq13 - 15-01-2020, 22:53

A ja powoli się już z wami przynajmniej na jakiś czas żegnam. Będę tu zaglądał, ale od lutego poza upc.

Internet, który mam od netii jest dużo lepszy od tego upc pod każdym względem!

Router adb vv 5822 jest bardziej konfigurowalny od ubee.
Czy modem ubee będę musiał odesłać z modułem ci+ po zakończeniu umowy?

Kasia - 15-01-2020, 23:20

zaq13, ci+ tak, ubee nie, sprawdź https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006864
taggan - 16-01-2020, 00:32

zaq13, Na tym forum z pewnością znajdziesz chętnych na swoje Ubee :)
pabloskrak - 16-01-2020, 11:11

Wie ktoś jak wygląda opcja udostępniana zewnętrznego dysku z sieci LAN za pośrednictwem Netia Spot. Działa to jakoś znośnie czy są jakieś ograniczenie.
Azar - 16-01-2020, 17:46

https://gsmonline.pl/artykuly/internet-w-netii-szybszy

Netia przyśpieszy na łączach miedzianych do 300Mb/s dzięki technologii Super Vector

Zuzia - 16-01-2020, 19:38

taggan napisał/a:
zaq13, Na tym forum z pewnością znajdziesz chętnych na swoje Ubee :)
Azar, nie jesteś zainteresowany? Twoje problemy z Compalem odejdą w siną dal :)
Azar - 16-01-2020, 20:02

Zuzia, może się skuszę ale co najwyżej do sierpnia mi się przyda potem uciekam z upc ;)
hsurim - 16-01-2020, 20:08

Zatem ... utwórzcie (kolejkową) listę społeczną :D
splinter - 26-04-2021, 23:01

Warto przejść ale tylko dla uploadu, ja mam internet w Netia 1Gb/s i ładnie działa. A nie wie ktoś czy mają zamiar podwyższyć upload na więcej?
davidsondv - 03-09-2022, 22:09

Cześć, jakieś nowe opinie o Netii na FTTB (skrętka w domu)?
Aktualnie posiadam UPC na DOCSIS pakiet 750, niedługo kończy mi się umowa i myślę o przejściu na Netię 600/100. Upload mnie zachęca, ale jak z jakością usług neta?

Dostałem ofertę 600Mb/s + 99 kanałów + 3 msc gratis = 60 zł


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group