Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Telewizja UPC - 33 mln zł kary dla UPC.

docent - 13-08-2019, 14:11

Zuzia napisał/a:
zylx, zauważyłeś, że jak ktoś pisze, że zgłosi skargę wyżej do stosownej instytucji to jest wyśmiewany albo zniechęcany? A jednak cześć klientów zgłaszała i UOKiK zainteresował się tematem. Czyli trzeba zgłaszać, inaczej zmiany nigdy nie nadejdą, chyba, że na gorsze :)


Cieszę się, że to forum zmotywowało mnie do wysłania skargi.

grzegorzcze - 13-08-2019, 16:27

no to mamy fige z nowych kanałów :mrgreen:
atomix - 13-08-2019, 16:58

Zawsze jest szansza, że coś podmienią z SD na HD :P
Zuzia - 13-08-2019, 17:16

Raczej nie tak szybko, odwołania zajmą najmniej ze dwa lata więc w najbliższym czasie na ofertę programową kara szczególnie nie wpłynie. Przy tej skali zarzutów mogą walczyć jedynie o jej zmniejszenie albo przynajmniej odwlec wykonanie. UPC dołączy do "szacownego" grona firm, które procesują się z UOKiK od lat. Z większych graczy robi tak np. Orange i Vectra.

Ogólnie temat dla UPC jest bardzo bolesny, powstała rysa na wizerunku firmy rzekomo pro-klienckiej o najwyższych standardach... W każdym bądź razie nie dam sobie wlepić podwyżki po zakończeniu umowy terminowej :)

Robin - 13-08-2019, 17:51

Cytat:
Prezes UOKiK nakazał UPC Polska poinformować konsumentów o decyzji i oddać im opłaty za podwyżki abonamentu

A co z abonentami na umowach po zobowiązaniu, którzy dostali podwyżkę wraz ze zwiększeniem pakietów (internet, TV)?
Również im automatycznie będą musieli zwrócić pieniądze i pakiety cofnąć do stanu sprzed podwyżki? A jak komuś propozycja UPC by odpowiadała? :?

zylx - 13-08-2019, 18:01

Dokładnie. Orange dostał karę w 2016r, dopiero w maju 2019 zapadł wyrok podtrzymujący karę przed sądem OKiK, który również nie jest prawomocny, bo Orange przysługuje odwołanie do sądu apelacyjnego. Także, jeszcze nie jedno zobowiązanie terminowe zdąży przelecieć niż UPC będzie zmuszone zapłacić te pieniążki.
Zuzia - 13-08-2019, 18:02

Szczegóły w decyzji, UOKiK właśnie ją opublikował, prawie sto stron: https://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=23650
zylx - 13-08-2019, 18:03

Robin, W przypadku gdy abonent wyraził zgodę na taką podwyżkę (zmianę umowy), to nie, gdyż nie można wtedy mówić o jednostronnej zmianie umowy. Jeśli jednak taka zgoda jest tylko domniemana, to tak, UPC może być zmuszone oddać pieniądze.

[ Dodano: 13-08-2019, 18:07 ]
Zuzia napisał/a:
Szczegóły w decyzji, UOKiK właśnie ją opublikował, prawie sto stron: https://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=23650


Ech... 100 stron i to nie tekstu, a obrazów bez możliwości przeszukiwania.

Robin - 13-08-2019, 18:21

zylx napisał/a:
Jeśli jednak taka zgoda jest tylko domniemana, to tak, UPC może być zmuszone oddać pieniądze.

No właśnie o takiej sytuacji mówimy. :) UPC bowiem uważa, że brak sprzeciwu ze strony abonenta na proponowane zmiany oznacza jego automatyczną zgodę. A powinno być chyba odwrotnie - jeśli abonent wyraża zgodę na te zmiany, to musi o tym poinformować UPC.

Kara karą, ale wyrok UOKiK muszą wykonać od razu?

Zuzia - 13-08-2019, 18:40

Jeszcze nieprawomocny, a kiedy już będzie to na stronie UPC dużą czcionką pojawi się wpis podobny do tego jaki aktualnie ma Vectra na swojej głównej :)

[ Dodano: 13-08-2019, 18:42 ]
zylx napisał/a:

Zuzia napisał/a:
Szczegóły w decyzji, UOKiK właśnie ją opublikował, prawie sto stron: https://www.uokik.gov.pl/download.php?plik=23650


Ech... 100 stron i to nie tekstu, a obrazów bez możliwości przeszukiwania.
Z tego co zauważyłam, publikują pdf`y normalnie, a w tej decyzji wymazane są jakieś dane finansowe i personalne, może dlatego ktoś wybrał taki niefortunny format obrazkowy.
hsurim - 13-08-2019, 21:33

Za swoją napastliwo-zbójecką postawę wobec klientów na ich (niby)forum, nie żałuję ich.

Myślę, że warto zacząć sygnalizować UKE wciskanie przez UPC wadliwych sprzętów z Intel Puma.

brtk - 13-08-2019, 21:33

Też mam nadzieję, że wyrok i kwota się utrzyma. Może skończą się takie praktyki jak pójdzie po portfelach, choć i tak odbije się to na klientach, to my zapłacimy ta karę w wyższych abonamentach.

Chociaż wizerunek im poleciał i może skończą się te śmieszne odpowiedzi niczym nie poparte, typowo korporacyjne.

Marcinosr - 13-08-2019, 22:08

Dzień dobry wszystkim,
miałem się tu nigdy więcej nie rejestrować ale taka okazja więc nie mogłem się powstrzymać....

Co do decyzji UOKiK, jak widać warto pisać i walczyć o swoje. Dlatego chciałem podziękować wszystkim którzy kilka lat temu wzięli udział w naszej wspólnej akcji pisania skargi (tak dobrze myślicie ta decyzja jest konsekwencją m.in. tamtej akcji). Trwało to trochę i delegatura Bydgoszcz uprzedzała o tym ale przyznam, że sam straciłem nadzieję ;)

Jednocześnie tym którzy się śmiali i hejtowali chciałbym powiedzieć - a widzicie ?

P.S.
Nie przyszedłem by tu się przerzucać hejtem czy kłócić... Co do społeczności powiem jedno - PRZEPRASZAM. Każdy ma prawo się pomylić.

Pozdrawiam wszystkich bez wyjątków.

projupisi - 13-08-2019, 23:19

Zaangazowalem sie w akcje i wyslalem skarge udostepniona przez Marcina. Jupisi dostalo rekordowa kare, nareszcie, nalezalo sie od dawna.

[ Dodano: 13-08-2019, 23:19 ]
Jeszcze chcialbym przypomniec, ze KOCUREK1970 oraz GDA wystepujacy pod tym samymi nickami na "spolecznosci" rowniez wyslali takie pismo więc dolozyli cegielke do pograzenia swojego obecnie ulubionego operatora :D

splinter - 14-08-2019, 10:57

UKE ma racje niech dowalają każdemu co łamią prawo bo jak tego nie będą robić to będzie samowolka i będą robić co chcą. A lepiej upc się weźmie za zmodernizowanie sieci bo upload jest śmieszny jaki dają nawet przy pobieraniu do 1Gb/s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group