Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - Nowa instalacja

sequence - 15-07-2019, 19:13
Temat postu: Nowa instalacja
Cześć,
u mnie w Rodzinie chcą przejść do UPC. Nie potrzebne tam nie wiadomo co, wystarczy 300mbps w zupełności, podstawowy pakiet kanałów, mediaroom + horizon.
Tylko jest jedno "ale" na stronie UPC w pakietach gdy wybieram opcję 300mbit z TV nie ma możliwości Compala osobno?

Może mnie ktoś nakierować? ktoś przerabiał?

Kasia - 15-07-2019, 19:43

Nie ma, ale możesz zadzwonić do UPC i powiedzieć że chcesz Compal dodatkowo, bo jeśli Horizon Ci padnie, to majac Compala będziesz mieć choć internet.
zylx - 15-07-2019, 19:49

sequence, Dobrym argumentem jest brak trybu Bridge w Horizonie.
hsurim - 15-07-2019, 19:54

sequence, mam nadzieje że wiesz, z czym się będziesz borykał użytkując sprzęt na chipsecie Intel Puma ??
sequence - 15-07-2019, 20:23

hsurim napisał/a:
sequence, mam nadzieje że wiesz, z czym się będziesz borykał użytkując sprzęt na chipsecie Intel Puma ??


Tak, wiem doskonale. To nie ja będę korzystał tylko moja Ciocia. Typowe konsumowanie mediów, Compal da radę.

Nieznajomy - 15-07-2019, 22:29

Obecnie nie ma możliwości connectbox do prędkości mniejszej niż 500 i ŻADNE argumenty nie pomogą, pracownicy upc nie mają możliwości i koniec kropka (potwierdzone info z wiarygodnego źródła :D )
Niestety zostaje horizon i 300 lub 500 mbps i horizon + connectbox

Jedynie drogą reklamacyjną da się załatwić connectbox, ale nie zawsze, bo coraz mniej ich dają.
Jeśli to ma być nowa instalacja a chcesz mieć connectbox to najpewniejsze wyjście to zamówić SAM internet, zainstalują connectbox do obojętnie której prędkości, a następnie zamówić TV na horizonie i POWIEDZIEĆ, ŻE USŁUGI KONIECZNIE muszą zostać na conectbox i wtedy na 100% przejdzie bez problemu.

PS: Nawet jak sprzedawca powie że ok daje connectbox to przyjdzie instalator, zamontuje horizona do 300 i na tym się skończy, zmienili im zasady i nie mogą, nawet jak bardzo chcą.

Argument o braku bridge kompletnie nie działa, tak było kiedyś, ale to dawno i nie prawda

Zuzia - 15-07-2019, 22:59

Nieznajomy napisał/a:

Argument o braku bridge kompletnie nie działa, tak było kiedyś, ale to dawno i nie prawda
To trzeba z innej beczki. W Horizonie brak NAT Loopback. Dodatkowo zbyt szybko odświeża się tablica ARP przez co np. niektóre usługi SIP nie działają poprawnie.
Nieznajomy - 15-07-2019, 23:11

Zuzia, obecnie żaden argument nie działa, bo szaraczki na infolinii nie mają takiej możliwości w systemie i tyle, info od jednego z zaufanych szaraczków :P

Nic tylko cisną horizona, ale tak na prawdę dla większości Kowalskich i tak styknie :|

Zuzia - 15-07-2019, 23:27

Siła oddziaływania musi być inna - reklamacja, argumentacja, nie pomoże to UKE. Zadziała :)
Nieznajomy - 15-07-2019, 23:31

Zuzia, dokładnie, reklamacja i tyle.

Albo wziąć 500 dużych różnic cenowych nie ma, ba u mnie pomiędzy 500 a 1 gbps jest całe 5 zł różnicy, a jeszcze jak zrezygnuje z tel i myprime to jeszcze taniej by było :D

zylx - 16-07-2019, 00:41

Nieznajomy, w zeszłym tygodniu zalatwilem Compala + HZN dla neta 150 mbs i przeszlo bez problemu.
Liberator - 16-07-2019, 01:08

Nieznajomy napisał/a:
PS: Nawet jak sprzedawca powie że ok daje connectbox to przyjdzie instalator, zamontuje horizona do 300 i na tym się skończy, zmienili im zasady i nie mogą, nawet jak bardzo chcą.

Jakiś absurd - co w sytuacji, gdy klient ma telewizor i komputer stacjonarny w innych częściach mieszkania i nie chce ciągnąć skrętki albo kabla HDMI przez całe mieszkanie? Chyba że 2 Horizony wtedy montują?

Zuzia - 16-07-2019, 01:11

Może jednak plotki o pozbywaniu się Horizona z magazynów są prawdziwe i stąd takie "absurdy".
brtk - 16-07-2019, 01:13

A jak już ciągnąć kabel, to co to za różnica, czy skrętka czy koncentryk? Wprowadzili od 500Mb/s bo chcą zwiększyć sobie dochody i średnią prędkość i pozbyć się Horizonów, pewnie przed wprowadzeniem Horizon4.
Liberator - 16-07-2019, 01:22

brtk napisał/a:
A jak już ciągnąć kabel, to co to za różnica, czy skrętka czy koncentryk?

Niektórzy mają kablówkę od lat, wskutek czego koncentryki już są, dawno zabudowane pod płytkami czy panelami przy okazji remontów. Jakby instalator chciał mi kłaść nowe kable (i to jeszcze nie cieniutki światłowód gdzieś dyskretnie przyklejony, tylko jakąś skrętkę), to na pewno bym się na to nie zgodził. No ale może teraz większość korzysta tylko z WiFi.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group