Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Inni dostawcy Internetu - T-Mobile i oferta światłowodowa!

pawelb - 07-02-2023, 18:17

Jeśli zamawiasz usługę Orange na linii Orange to nie powinieneś mieć żadnego problemu z zamówieniem osobnego ONT tylko wyraźnie musisz o to poprosić, żaby zapisali w zleceniu
gb00 - 07-02-2023, 20:21

Orange daje bez problemu nawet na umowę na czas nieokreślony trzeba być tylko upartym. Brak zewnętrznego modemu ONT=brak zgody na instalację.
open99 - 08-02-2023, 08:11

pawelb napisał/a:
Jeśli zamawiasz usługę Orange na linii Orange to nie powinieneś mieć żadnego problemu z zamówieniem osobnego ONT tylko wyraźnie musisz o to poprosić, żaby zapisali w zleceniu


Rozmawiałem na chacie tmobile, rozmawiałem z konsultantką która oddzwaniała w sprawie oferty - oba te kontakty twierdzą, że ONT jest wbudowany w router i zewnętrznego nie dają. Pani gdzieś tam nawet zadawała to pytanie aby się upewnić.
Światłowód mam od niedawna na ulicy w ramach POPC2 i są to linie Orange.

Oczywiście biorę pod uwagę, że konsultantka nie ma pojęcia o czym mówi, tylko kogo w takim razie zapytać, aby mieć 100% pewności?

edit: wolałbym T-mobile, bo trochę taniej mi wychodzi - miesięcznie nie płacę za router, nie płacę za aktywację i jeden miesiąc więcej bezpłatny.
Ale jeśli się okaże, że w Orange mogę na 100% dostać zewnętrzny ONT i jeszcze nawet publiczny adres IP to muszę to przemyśleć...

pawelb - 08-02-2023, 09:19

W Orange dostaniesz ONT, w TMobile przy zamawianiu usługi powiedz wprost, że weźmiesz usługę pod warunkiem zewnętrznego ONT ponieważ chcesz używać własny router, nie dadzą to bierz Orange, osobny ONT to zdecydowanie większa elastyczność
Martinos - 08-02-2023, 15:53

Ja rozmawiałem z T-mobile. Sieć nalezy do INEA.
T-mobile nie instaluje gniazdek itp. To robi właściciel kabla.
Z tego co sie oroentowałem to INEA a szczególnie ORANGE nie robi zadnych problemów z instalacją ONT. Tylko trzeba to uzgodnić przed przyjazdem montera.

Inaczej może być jak zamawiasz usługę ORANGE na kablach ORANGE wtedy mogą teoretycznie dac modem z wbudowanym ONT itp.

open99 - 08-02-2023, 17:59

Martinos napisał/a:
Ja rozmawiałem z T-mobile. Sieć nalezy do INEA.
T-mobile nie instaluje gniazdek itp. To robi właściciel kabla.
Z tego co sie oroentowałem to INEA a szczególnie ORANGE nie robi zadnych problemów z instalacją ONT. Tylko trzeba to uzgodnić przed przyjazdem montera.

Inaczej może być jak zamawiasz usługę ORANGE na kablach ORANGE wtedy mogą teoretycznie dac modem z wbudowanym ONT itp.


Dzięki za info. Tylko z kim to mam uzgadniać? Z babą z infolinii tmobile, która będzie przyjmowała zamówienie, a jednocześnie twierdzącą, że instalują modem z ONT i nie ma opcji użycia swojego?
Można się tam dobić do jakiegoś kumatego człowieka?

Martinos - 08-02-2023, 19:28

open99 napisał/a:


Dzięki za info. Tylko z kim to mam uzgadniać? Z babą z infolinii tmobile, która będzie przyjmowała zamówienie, a jednocześnie twierdzącą, że instalują modem z ONT i nie ma opcji użycia swojego?
Można się tam dobić do jakiegoś kumatego człowieka?


T-mobile zgłasza zapotrzebiwanie na podłączenie i dostajesz smsa o dacie instalacji. Wtedy już dzwoni do ciebie właściciel kabla i ustalacie co chcesz.
Z tego co mi mówiła to nie ma problemów z gniazdem. A jeśli mówią, że nie to odmawiasz.
Ale na logikę: jesli ktoś podłącza a ktoś inny daje modem to musi być jakieś uniwersalne gniazdo.

open99 - 09-02-2023, 12:27

Martinos napisał/a:

T-mobile zgłasza zapotrzebiwanie na podłączenie i dostajesz smsa o dacie instalacji. Wtedy już dzwoni do ciebie właściciel kabla i ustalacie co chcesz.
Z tego co mi mówiła to nie ma problemów z gniazdem. A jeśli mówią, że nie to odmawiasz.
Ale na logikę: jesli ktoś podłącza a ktoś inny daje modem to musi być jakieś uniwersalne gniazdo.


Dzięki.
Moja logika i logika tutejszych wpisów też na to wskazuje. Marketingowcom jak zwykle brak logiki.
Będę próbował za jakiś miesiąc to dam znać jak wyjdzie.

Martinos - 10-02-2023, 09:29

open99 napisał/a:

Dzięki.
Moja logika i logika tutejszych wpisów też na to wskazuje. Marketingowcom jak zwykle brak logiki.
Będę próbował za jakiś miesiąc to dam znać jak wyjdzie.


Powiedz mi z ciekawości ile ci liczą za internet w T-mobile? negocjowałeś jeszcze innymi dostawcami?

Hamper - 10-02-2023, 11:56

Witam.
W tym miesiącu będę miał możliwość dostępu do światłowodu z programu POPC. Sieć buduje INEA. Jestem laikiem w tej sprawie, więc chciałbym zapytać o kilka kwestii w tej sprawie.
Przeczytałem kilka stron wstecz i zastanawiam się nad wyborem między T-Mobile i Netią. T-Mobile jest dla mnie atrakcyjny cenowo (600Mb/s - 1 zł przez 5 mies. i 70 zł od 6 mies.), a z tego co czytałem Netia jest najstabilniejsza jeśli chodzi o łącze (koszt 300 Mb/s - 75 zł).
1. Obecnie użytkuję "Neostradę do 20 Mb/s" i internet mam przez cały czas, nie ma żadnych przerw czy większych awarii. Jest to dla mnie istotne. Czy po przejściu na światłowód nie będę miał cyklicznych przerw w dostępie do sieci? Nie chce żeby ktoś mi obiecywał złote góry w postaci 1 Gb/s, z którego później i tak nie skorzystam.
2. Jak ważne jest stałe IP w przypadku światłowodu? Czy powoduje ono poprawę stabilności dostępu do internetu?
3. W uwagi na duży dom i położenie routera zrobiłem coś takiego jak dublowanie sygnału. Kupiłem dwa takie same routery Tp-Link, dzięki temu mam internet poprzez drugie piętro aż do garażu i piwnicy. Moje pytanie jest zatem czy modem/router T-Mobile/Netii pozwoli na zrobienie czegoś podobnego?

Z góry dziękuje za każdą odpowiedź.

januszmk - 10-02-2023, 12:18

Hamper, 1. cyklicznych nie, nieplanowane jak w kazdej innej sieci
2. jak nie wiesz ze potrzebujesz, to raczej nie potrzebujesz. nie powoduje ono poprawy stabilnosci
3. napewno bedziesz mogl podlaczyc swoje urzadzenia i miec podwojny nat. czy jest tryb bridge nie wiem

open99 - 10-02-2023, 12:55

Martinos napisał/a:

Powiedz mi z ciekawości ile ci liczą za internet w T-mobile? negocjowałeś jeszcze innymi dostawcami?


Szczegóły musisz znaleźć na stronie t-mobile, nie mogę wklejać linków.

W moim przypadku - dom i brak innych usług w t-mobile: 90 zł / miesiąc za 600 Mb/s; 80 zł za 300 Mb/s
Mam lokalnego dostawcę, który zaproponował przy przedłużeniu 120zł za 600 Mb/s.

Hamper - 10-02-2023, 18:14

januszmk napisał/a:
Hamper, 1. cyklicznych nie, nieplanowane jak w kazdej innej sieci
2. jak nie wiesz ze potrzebujesz, to raczej nie potrzebujesz. nie powoduje ono poprawy stabilnosci
3. napewno bedziesz mogl podlaczyc swoje urzadzenia i miec podwojny nat. czy jest tryb bridge nie wiem

Dziękuję za wyjaśnienia. A gdybyś Ty miał wybierać to którą z ofert byś wybrał?
- T-mobile - 600 Mb/s za 1 zł przez 5 mies. i za 70 zł po 6 miesiącach
- Netia - 600 Mb/s za 85 zł?
Bardziej chodzi mi o to czy te kilkanaście złotych jest warte gorszych parametrów (według części użytkowników)? Nie znam się kompletnie na tych "pingach", o których tutaj większość pisze.

pawelb - 10-02-2023, 19:53

Bierz Netie i od razu poproś o zewnętrzny ONT, będziesz miał możliwość podłączenia własnego routera, żeby dostać zewnętrzne ONT trzeba ich cisnąć że chcesz używać własny router i warto mieć własny router chyba że nie ma to dla Ciebie znaczenia
Martinos - 11-02-2023, 09:40

W tym wypadku w czym Netia jest lepsza od T-mobile?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group