Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Inni dostawcy Internetu - T-Mobile i oferta światłowodowa!

Konrad12 - 21-04-2022, 09:57

Czy ont od tmobila potrzebuje podłączenia do kontaktu? Nie wiem jak to oni by chcieli zamontowac. Mieszkam w bloku. Mój router jest w moim pokoju, gdzieś na końcu mieszkania. I do niego aktualnie leci po ścianie kabel z przedpokoju, ta jakąś kostka jest schowana w szafie (neostrada). Kiedyś wisiała ta kostka na ścianie z telefonem, ale telefon jest nieużywany i poszło to wszystko do szafy. W przedpokoju mam jedno gniazdo kontaktowe, na przeciwko drzwi wejściowych i to gniazdo odpada, jest często używane. Nie ma mowy o żadnych przedluzaczach i innych wystających pierdolach. Jeśli ont potrzebuje oddzielnego podłączenia do kontaktu to gdzie/jak to zamontują? Powieszą w przedpokoju przy wejściu i np długim kablem podłącza do kontaktu w najblizszym pokoju, a od ont pójdzie kabel do mojego routera? Kolejne pytanie. Czy to ont można podłączyć do mojego routera tym samym kablem, którego teraz używam do łączenia się z neostrada?
Konrad12 - 21-04-2022, 10:24

Konrad12 napisał/a:
Czy ont od tmobila potrzebuje podłączenia do kontaktu? Nie wiem jak to oni by chcieli zamontowac. Mieszkam w bloku. Mój router jest w moim pokoju, gdzieś na końcu mieszkania. I do niego aktualnie leci po ścianie kabel z przedpokoju, ta jakąś kostka jest schowana w szafie (neostrada). Kiedyś wisiała ta kostka na ścianie z telefonem, ale telefon jest nieużywany i poszło to wszystko do szafy. W przedpokoju mam jedno gniazdo kontaktowe, na przeciwko drzwi wejściowych i to gniazdo odpada, jest często używane. Nie ma mowy o żadnych przedluzaczach i innych wystających pierdolach. Jeśli ont potrzebuje oddzielnego podłączenia do kontaktu to gdzie/jak to zamontują? Powieszą w przedpokoju przy wejściu i np długim kablem podłącza do kontaktu w najblizszym pokoju, a od ont pójdzie kabel do mojego routera? Czy może kabel światłowodowy pójdzie gdzieś wzdłuż ściany przez szafę, przez sciane, to będzie kilka zgięć, dotrze do mojego pokoju i tam zamontuje ont i od tego w sumie krótki kabel do routera. Czyli będę tam musiał mieć dwa wolne gniazda do podłączenia 2 rzeczy do kontaktu. Kolejne pytanie. Czy to ont można podłączyć do mojego routera tym samym kablem, którego teraz używam do łączenia się z neostrada?


Ten wpis jest aktualniejsze. Coś jest nie tak z tym forum. Zrobiłem edycję, dopisałem zdanie, zapisane i tu się zrobiło drugie okno z moim wpisem..

zylx - 21-04-2022, 11:46

Konrad12, ONT potrzebuje prądu, zainstalują Ci je gdzie chcesz. W nowych mieszkaniach jest to zazwyczaj TTM, w starszych montują często w pobliżu routera. Router też potrzebuje prądu :)
Nie wiem jaki kabel masz do neostrady, ale jeśli standardowo rj11 to nie.
Teoretycznie można by go na siłę wykorzystać zmieniając wtyki na rj45 ale w najlepszym przypadku prędkość będzie ograniczona do 100mbs.

kiram - 21-04-2022, 12:00

ONT jest urzadzeniem elektrycznym, tak samo jak router, drukarka, komputer czy modem kablowy, musi miec zasilanie dostarczone w jakis sposob, najprosciej przeciez zastosowac zasilacz, inna opcja to PoE (jak kamery) ale nikt tego masowo nie stosuje.

Zasilania nie wymaga gniazdko swiatlowodowe ktore coz jest po prostu gniazdkiem ktore konczy przewod swiatlowodu (w ktorym nie ma nawet napiecia elektrycznego tylko sygnal optyczny), tak samo jak gniazdko od skretki czy przewodu telefonicznego lub telewizyjengo.

Konrad12 - 23-04-2022, 07:28

zylx napisał/a:
Konrad12, ONT potrzebuje prądu, zainstalują Ci je gdzie chcesz. W nowych mieszkaniach jest to zazwyczaj TTM, w starszych montują często w pobliżu routera. Router też potrzebuje prądu :)
Nie wiem jaki kabel masz do neostrady, ale jeśli standardowo rj11 to nie.
Teoretycznie można by go na siłę wykorzystać zmieniając wtyki na rj45 ale w najlepszym przypadku prędkość będzie ograniczona do 100mbs.


Teraz nie sprawdzę czy to 11 czy 45, oni będą mieli długie kable by to ogarnąć o podpiąć co gdzie kto chce??

brtk - 24-04-2022, 22:08

Ostatnio Orange coś poprawiło w swoim routingu zagraniczny.

Zobaczcie ping do amazona EU centralm, wcześniej było około 26-28ms:

Tutaj styk z Tencentem w OT ogarneli:



A jak kolega co ma wyjście w T-Mobile z Poznania, poprawiło się coś, czy dalej jest kicha wieczorami? Możesz spingować te dwa serwery co ja wyżej?

internetowicz - 26-04-2022, 20:12

Czy w swiatlowodzie od Orange kazdy restart routera daje nowe ip tak jak ma to miejsce w lte Orange?
RobZon - 26-04-2022, 22:01

internetowicz napisał/a:
Czy w swiatlowodzie od Orange kazdy restart routera daje nowe ip tak jak ma to miejsce w lte Orange?

U mnie tak.

internetowicz - 30-04-2022, 15:44

Moglby ktos jeszcze potwierdzic? Bo jezeli kazdy restart dajne nowe ip to koncze z lte orange i przechodze na swiatlowod.
Moze zle porownanie ale np. Play lte po kazdym resecie tez niby zmienialo ip, ale powtarzalo sie z 10 adresow wiec lipa.

Kamil1000 - 08-05-2022, 14:11

brtk napisał/a:
A jak kolega co ma wyjście w T-Mobile z Poznania, poprawiło się coś, czy dalej jest kicha wieczorami? Możesz spingować te dwa serwery co ja wyżej?

Na ten moment jest już dobrze, od kilkunastu dni połączenie jest stabilne, czasami jedynie wieczorami jest lekko podbity ping.
W załączeniu wykres pingu do Google z kontrolera UniFi za ostatni tydzień. Podrzucam też testy do tych serwerów.

Domin922 - 14-05-2022, 11:25

Dodam, że Netia jest tak dobra, że bez problemu grywam na US East w Hunt: Showdown. Ping w granicach 105-115, ale opóźnienie ledwo odczuwalne i lagów brak.

Zmieniłem, bo na europejskich serwerach pełno rusków i azjatów z cheatami (w Rosji gra kosztuje 5 dolców, więc po tym jak dostaną bana, żaden problem dla nich zrobić nowe konto i kupić grę ponownie). Na US East jest znacznie lepiej i liczba oszustów jest zredukowana do minimum.

Na Netii bardziej komfortowo mi się gra na serwerze US niż grało mi się na T-mobile na serwerze EU :roll: :shock:

By nie być gołosłownym - https://streamable.com/8vwau0
Żadnych lagów, teleportacji, sekundowych opóźnień ani zadyszek.

Domin922 - 20-05-2022, 13:20

Jeszcze wrzucę screena jak mniej więcej wyglądają pingi w Netii do różnych serwerów w tejże grze :)
RobZon - 20-05-2022, 13:40

Domin922 napisał/a:
Jeszcze wrzucę screena jak mniej więcej wyglądają pingi w Netii do różnych serwerów w tejże grze :)

W Pubgu do serwera Mos-kwa mam 60-65ms (bez VPN), a przez VPNa https://www.exitlag.com/en można mieć 27-30ms.
Pamietam ze ktos mająć Netie pingowal jakis adres w Moskwie to wychodzilo okolo 35ms, takze 41ms bez VPNa to bardzo ładnie.

Domin922 - 20-05-2022, 14:34

Musiałbym upaść na głowę by grać na ruskim serwerze, i nie chodzi nawet o aktualną sytuację na świecie. Rosjan na sterydach (tzn wspomagających programach trzecich :D ) jest cała masa w Hunt Showdown, jak grałem na EU to co chwilę widywałem nowe konta Rosjan, gdzie gość ma 10h w grze a wymiata jakby był topowym graczem. Wiadomo dlaczego. Oczywiście poprzednie dostało bana za wallhack + aimbot zapewne, więc typki grają na nowym, a Hunt Showdown w Rosji jest niemal za darmo. Nie wyobrażam sobie grać na rosyjskim serwerze gdzie 99% graczy to Rosjanie :neutral: :?

Po to właśnie zmieniłem na US East by nie grać z takimi graczami. I się opłaciło, bo mimo wyższego pingu gra się przyjemniej właśnie przez brak tak dużej ilości oszustów. Wręcz jest ich bardzo mało. A ruska nie spotkałem jeszcze tam ani jednego :)

Wracając do pingu to jest bardzo dobry. Tak jak pisałem, nawet na US East mimo 105+ ms gra się całkiem okej. Lagów nie zauważyłem. Opóźnienie jest minimalne, faktycznie 0.1 sekundy, czyli tyle, ile ping pokazuje.

''Na Netii bardziej komfortowo się gra na serwerze US East niż na T-mobile na serwerze EU'' - to zdanie najlepiej oddaje różnicę między tymi dostawcami, i mówię tu tylko i wyłącznie o jakości połączenia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

RobZon - 28-05-2022, 09:53

Domin922 napisał/a:
Musiałbym upaść na głowę by grać na ruskim serwerze, i nie chodzi nawet o aktualną sytuację na świecie. Rosjan na sterydach (tzn wspomagających programach trzecich )

Ja nigdzie nie sugeruje gry na Moskiewskich serwach PUBGa... chodziło mi tylko o trasy. echh
Kończąc wątek exitLaga daje poglądowy sceern jak wygląda trasa do Frankfurtu, okazuje sie ze najlepiej jak idzie przez Poznan a nie przez Wawe, (good to know ;) ).
Z ciekawosci dałem tez moskwe, znam ludzi ktorzy tam graja ale to ze wzgledu na Rankedy na Moskwe, a dlaczego na moskwe a nie na EU? bo jak pograsz na EU na pewnym ponad przeciętnym poziomie to sie dowiesz dlaczego...
Opowiesci o ruskich na sterydach są powszechnie znane szkoda nawet o tym wspominac.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group