Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet UPC - Zwiększenie uploadu przez upc

zylx - 01-06-2021, 16:30

pawelb napisał/a:
zgodnie z obowiązującymi przepisami w nowych budynkach musi być położony światłowód a cała reszta może być ale nie musi,

Zgodnie z przepisami w nowych budynkach musi być doprowadzone do TSM: 2xświatłowód, sygnał SAT z HotBird i Astra, DVB-T, Domofon, RG6 oraz UTP dla operatorów. W praktyce oznacza to minimum 5 przewodów: światłowód, 2xRG6, 2xUTP.

pawelb napisał/a:
UPC to globalny dostawca, prędzej bym się spodziewał że decyzję o światłowodach podejmie Vectra ale wszyscy liczą pieniądze

UPC najprawdopodobniej ma już gdzieś lokalnie uruchomiony GPON, Jak się okazuje VECTRA też. Zobaczymy co będzie dalej.

pawelb - 01-06-2021, 16:33

W sierpniu powinien pojawić się pierwszy modem obsługujący LLD czyli Motorola MG8725, a że kontrolery Cisco cBR-8 wspierają tę technologię to będzie się działo, zresztą Casa też to wspiera (AQM na pewno, nie wiem jak LLD) więc może być ciekawe, który pierwszy operator wystartuje z tego typu urządzeniami w Polsce 😋 może się okazać że Vectra :lol:
piotrekp - 09-06-2021, 16:09

czy komuś faktycznie została podniesiona prędkość? u mnie bez zmian pomimo otrzymania maila.
psman - 09-06-2021, 16:52

Zrobiłeś restart modemu od UPC?
brtk - 09-06-2021, 20:54

piotrekp napisał/a:
czy komuś faktycznie została podniesiona prędkość? u mnie bez zmian pomimo otrzymania maila.

Lenistwo lvl expert, wystarczy przeczytać poprzednie strony i masz odpowiedź na pytanie.

ogromny - 09-06-2021, 21:25

brtk napisał/a:
Lenistwo lvl expert, wystarczy przeczytać poprzednie strony i masz odpowiedź na pytanie.

Obawiam się że to już nie lenistwo :shock:

piotrekp - 09-06-2021, 23:04

brtk napisał/a:
piotrekp napisał/a:
czy komuś faktycznie została podniesiona prędkość? u mnie bez zmian pomimo otrzymania maila.

Lenistwo lvl expert, wystarczy przeczytać poprzednie strony i masz odpowiedź na pytanie.


Kurcze, przepraszam, większość tego tematu dotyczy analizy ograniczeń i możliwości technicznych przyspieszenia uploadu, natomiast dostałem 17 maja maila o zwiększeniu uploadu z 20 na 25 przy mojej umowie 300 mbit, zastanawiam się kiedy te zmiany wejdą w życie :-)

ogromny - 10-06-2021, 00:08

piotrekp, trzeba zrobić reset modemu i już zmiany wejdą w zycie
psman - 10-06-2021, 21:24

Zmiany weszły w życie kilka miesięcy temu pomimo, że maila dostałeś dopiero teraz.
ptrzem - 21-07-2021, 14:54

psman napisał/a:
Zmiany weszły w życie kilka miesięcy temu pomimo, że maila dostałeś dopiero teraz.


Coś się chyba dzieje w sprawie upload'u w UPC. Od mniej więcej dwóch tygodni mój modem się synchronizuje na 6 kanałów US (upload) QAM64, poprzednio były tylko cztery. Jeśli już mieliby coś zmieniać w ofercie, to raczej koniec sierpnia, początek września.

-Zuzia - 21-07-2021, 15:23

O tym, że u niektórych pojawia się 6 kanałów US czytałam dawno temu na nieistniejącej Społeczności UPC więc coś wolno idzie i chyba nie ma co spodziewać się szybkich, rewolucyjnych zmian.
ptrzem - 21-07-2021, 17:13

-Zuzia napisał/a:
O tym, że u niektórych pojawia się 6 kanałów US czytałam dawno temu na nieistniejącej Społeczności UPC więc coś wolno idzie i chyba nie ma co spodziewać się szybkich, rewolucyjnych zmian.


OK, dobrze wiedzieć. U mnie dopiero od dwóch tygodni, więc myślałem, że faktycznie przebudowują sieć w celu zwiększenia prędkości.

DisconnecT - 23-07-2021, 16:52

ptrzem napisał/a:
-Zuzia napisał/a:
O tym, że u niektórych pojawia się 6 kanałów US czytałam dawno temu na nieistniejącej Społeczności UPC więc coś wolno idzie i chyba nie ma co spodziewać się szybkich, rewolucyjnych zmian.


OK, dobrze wiedzieć. U mnie dopiero od dwóch tygodni, więc myślałem, że faktycznie przebudowują sieć w celu zwiększenia prędkości.


Mógł byś zczytać z modemu na jakich częstotliwościach zbondowało Ci te 6 kanałów US?

p3teK - 23-07-2021, 19:53

Nie doczekałem się i od miesiąca w Netii – niestety na HFC ale up 60 Mb jest.


-Zuzia - 24-07-2021, 17:59

Ile można czekać? Czekałam, aż umowa się skończyła i nie doczekałam niczego sensownego w kwestii uploadu. Konkurencja po HFC daje 60 Mbps. Dziś zerknęłam na ofertę Vectry, 450/60 Mbps za 49,99 zł, bez zobowiązania.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group