Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Internet Orange - Oferta Orange vs. UPC

Jora - 27-10-2022, 22:42

Trzeba przyznać, że nawet 90 zł za ten pakiet Love to jak dla mnie nieco za dużo. Przy podobnych usługach, ale osobno można to ogarnąć nawet w niższej cenie. Choć co jak co, ale Orange potrafi mieć też fajne oferty, z tego co słyszałam to jeśli chodzi o internet komórkowy to można trafić naprawdę dobrze. Ja się obecnie zastanawiam nad światłowodem, a radiówką ;) Parametry światłowodu są niby znacznie lepsze, ale słyszałam od znajomych, że nieraz u nich bywają problemy (np. przez kilka godzin brak internetu itp.). A jak jest u was? Może też macie jakieś doświadczenia ze światłowodem z Orange?
zorro - 09-12-2022, 20:26

Mam pytanie czy jest tu ktoś kto przeszedł z upc do orange światłowód i jest zadowolony?
januszmk - 10-12-2022, 14:44

zorro napisał/a:
Mam pytanie czy jest tu ktoś kto przeszedł z upc do orange światłowód i jest zadowolony?

miałem przez chwile oba, upc ze wzgledu na to ze umowa na wlasciciela mieszkania, ale byl za niski pakiet wiec wzialem tez orange. generalnie orange bylo ok, oprocz tego ze czasami nie dalo sie korzystac z zooma. po przelaczeniu sie na upc - zoom dzialal dobrze. ktores polaczenie orange bylo przeciazone. byl to okres polowy 2021 do poczatku 2022

deeptrance8 - 13-12-2022, 08:32

zorro napisał/a:
Mam pytanie czy jest tu ktoś kto przeszedł z upc do orange światłowód i jest zadowolony?


Witaj, ja też zmieniłem prawie 2 lata temu UPC na Orange (dlatego, że nie byli w wstanie zaproponować mi nic więcej na koniec umowy a nie dla tego, że coś nie działało) mam Orange Love ekstra 1Gb/s, wszystko działa jak należy: prawie codziennie gry online, streaming, P2P, gforce now, netfliksy. Awarii internetu nie doświadczyłem przez te 2 lata, raz była awaria tv to w ramach reko dali na 2 m-ce Filmbox (bezwartościowe ale zawsze) + raz musiałem się z nimi trochę szczypać o niesłusznie naliczoną opłatę za diagnostykę netu, ale suma sumarum oddali. Więc jak dla mnie działa wszystko ok. Mieszkam w bloku w Wawie.
Zastanawiałem się nad zmianą na światło od tmobile, ale zostaję jednak z pomarańczowymi.

zorro - 14-12-2022, 21:25

deeptrance8 napisał/a:
zorro napisał/a:
Mam pytanie czy jest tu ktoś kto przeszedł z upc do orange światłowód i jest zadowolony?


Witaj, ja też zmieniłem prawie 2 lata temu UPC na Orange (dlatego, że nie byli w wstanie zaproponować mi nic więcej na koniec umowy a nie dla tego, że coś nie działało) mam Orange Love ekstra 1Gb/s, wszystko działa jak należy: prawie codziennie gry online, streaming, P2P, gforce now, netfliksy. Awarii internetu nie doświadczyłem przez te 2 lata, raz była awaria tv to w ramach reko dali na 2 m-ce Filmbox (bezwartościowe ale zawsze) + raz musiałem się z nimi trochę szczypać o niesłusznie naliczoną opłatę za diagnostykę netu, ale suma sumarum oddali. Więc jak dla mnie działa wszystko ok. Mieszkam w bloku w Wawie.
Zastanawiałem się nad zmianą na światło od tmobile, ale zostaję jednak z pomarańczowymi.



Dziękuję. Pozdrawiam miłego wieczoru

grucha - 10-01-2023, 00:52
Temat postu: Orange wypowiada umowy na światłowód-chcą wydusić wyższe opł
Od: info @ pl. orange. com
Subject: Ważna informacja dotycząca umowy – planowane wyłączenie usługi

Dzień dobry,
aktualizujemy portfolio naszych promocji, aby móc dostarczać rozwiązania najlepiej dostosowane do potrzeb i oczekiwań klientów. Dlatego rozpoczynamy wyłączanie usług w ramach promocji, z której Pan obecnie korzysta. Na adres korespondencyjny wysłaliśmy w tej sprawie list, w którym wskazujemy datę odłączenia oraz numer usługi.
Co proponujemy w zamian
Zależy nam, aby nadal korzystał Pan z naszych usług, dlatego proponujemy przedłużenie umowy na warunkach aktualnej promocji. Szczegóły propozycji są dostępne pod nr 801 234 567 lub w salonach Orange. Zachęcamy także do odwiedzenia strony www .orange .pl gdzie znajdzie Pan najkorzystniejszą ofertę.
Jak zwrócić urządzenia
Po wyłączeniu usługi prosimy o zwrot modemu (i dekodera) wraz z zasilaczami, z których Pan obecnie korzysta, w terminie do 14 dni od daty rozwiązania umowy.
Spakowane w jedną paczkę urządzenie i pozostałe elementy może Pan zwrócić:
bezpłatnie - w dowolnym salonie Orange,
bezpłatnie w dowolnym paczkomacie InPost,


płatnie – wysyłka na adres: Zwrot Detaliczny Orange, Ceva Logistics, ul. Południowa 2, 05-850 Ołtarzew, z dopiskiem "Zwrot dzierżawionych sprzętów".
Przepraszamy za niedogodności związane ze zmianą.
Pozdrawiamy
Orange

ratatam - 10-01-2023, 11:07

jaka masz ofertę? Domek bez dodatkowych dopłat? ;)
seal - 16-01-2023, 21:15

@grucha: ale to Ty rozwiązałeś umowę z końcem promocji czy Orange coś w trakcie proponuje nowego albo mówi koniec?
grucha - 21-01-2023, 13:49

@ratatam
Ofertę mam do mieszkania, osiedle w środku miasta, oświatłowodowane przez Orange 4 lata temu (nie jest to POPC).

@seal
Miałem umowę na początku terminową, potem przedłużyła się do bezterminowej.
To umowę bezterminową Orange wypowiada (mailem i pismem)

Nie przysłali mi żadnej nowej oferty tylko żeby sobie do nich dzwonił i prosił się o jakąś ofertę z istniejących.

ratatam - 21-01-2023, 22:17

To co to tam masz i za ile, że im aż tak nie pasi?
Sigmund - 23-01-2023, 19:56

Jak wspominałem w innym wątku, Orange testuje ofertę 10Gbps symetryczną
https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=10785

Dziś pojawiła się oferta opcji 2Gbps down i 600Mbps up, jak niżej, co nie zaskakuje.
Dziwi mnie tylko to, że jak Funboxa 6 wprowadzali to nie dali urządzenia z portem 2,5Gbps jako bardziej przyszłosciowego, bo wyjście ponad 1Gbps z ofertą to była kwestia czasu. A tak nie mogą pełnego potencjału marketingowego wykorzystać i trafią tylko do tych cowięcej uploadu potrzebują (bo na to Gigabit Ethernet wystarcza i to nie taka wąska grupa ludzi, bo sam znam takich co brali Orange dla uploadu), albo domowych heavy userów (w sensie wielu użytkowników w sieci).
No ale to kwestia czasu jak się pojawi urzadzenie 2,5Gbps.

Widaomość:
https://www.telko.in/oran...nternetu-swiatlowodowego
Orange wprowadza opcję Pro 2.0 internetu światłowodowego

Orange poinformował o wprowadzeniu nowej opcji internetu światłowodowego – Światłowód Pro 2.0 z prędkością internetu do 2 Gb/s, osiąganą jako suma prędkości na co najmniej dwóch urządzeniach (na jednym urządzeniu do 1 Gb/s). Prędkość wysyłania danych w tej opcji wynosi 600 Mb/s.

Usługa będzie świadczona w sieci własnej Orange na obszarze zderegulowanym (poza POPC). W zasięgu usługi jest prawie 2,7 mln gospodarstw domowych w Polsce, gdzie podłączonych do sieci jest średnio sześć urządzeń.

Przy wyborze umowy na 24 miesiące pierwsze dwa miesiące korzystania z usługi Światłowód Pro 2.0 są darmowe. Od trzeciego miesiąca opłata wynosi od 89,99 zł/mies. z rabatami (+ 4,99 zł/mies. za modem) oraz dopłata 20 zł/mies. za internet w budynkach o typie zabudowy jednorodzinnej. Od 25 miesiąca umowa przedłuży się na czas nieokreślony, a cena wzrasta o 10 zł/mies.

Pielgrzym - 24-01-2023, 00:27

Zmieniło się coś odnośnie routingu w ORANGE ? Kończy mi się umowa z UPC i nie wiem co robic ^^'.
Też mam w głowie, że Play zaraz zacznie mieszać i chyba coś już miesza bo nagle stabilność sieci zeszła na psy.

Sigmund - 24-01-2023, 14:42

Pielgrzym napisał/a:
Zmieniło się coś odnośnie routingu w ORANGE ? Kończy mi się umowa z UPC i nie wiem co robic ^^'.
Też mam w głowie, że Play zaraz zacznie mieszać i chyba coś już miesza bo nagle stabilność sieci zeszła na psy.


Też mam podobne wahanie co do Orange, ale mam jeszcze rok umowy :) . Jak można przeczytać w komunikatach, które wklejam w innym wątku o przejęciu UPC przez PLAY, są plany wymiany koncentryka na FTTH pełne, ale ile w tym marketingu i ile lat to potrwa - nie wiadomo, pewnie człowiek z trzy razy zdąży operatora zmienić :D .

W każdym razie routing do interesujących cię adresów możesz sprawdzić np. przez looking glass tpnetu - trace i IP
https://lg.tpnet.pl/

Pielgrzym - 24-01-2023, 15:43

Sigmund napisał/a:


Też mam podobne wahanie co do Orange, ale mam jeszcze rok umowy :) . Jak można przeczytać w komunikatach, które wklejam w innym wątku o przejęciu UPC przez PLAY, są plany wymiany koncentryka na FTTH pełne, ale ile w tym marketingu i ile lat to potrwa - nie wiadomo, pewnie człowiek z trzy razy zdąży operatora zmienić :D .

W każdym razie routing do interesujących cię adresów możesz sprawdzić np. przez looking glass tpnetu - trace i IP
https://lg.tpnet.pl/


Nie wiem tylko czy nawet FTTH w UPC cokolwiek zmieni jak zepsują routing. Bankowo czeka nas zmiana. Nie pamiętam już ile mają czasu na korzystanie z zasobów Liberty Global ale cholernie mnie ciekawi jak to będzie...

Wziął bym T-mobile ale brak publika mnie lekko mówiąc przeraża... może i routing jest lepszy ale nie uśmiecha mi się być ciągle niewidocznym :/ Znajomy ma z tym same problemy.

Chyba jednak trzeba zostać w UPC i liczyć na cuda :D

Sigmund - 24-01-2023, 17:04

Pielgrzym napisał/a:
Sigmund napisał/a:


Też mam podobne wahanie co do Orange, ale mam jeszcze rok umowy :) . Jak można przeczytać w komunikatach, które wklejam w innym wątku o przejęciu UPC przez PLAY, są plany wymiany koncentryka na FTTH pełne, ale ile w tym marketingu i ile lat to potrwa - nie wiadomo, pewnie człowiek z trzy razy zdąży operatora zmienić :D .

W każdym razie routing do interesujących cię adresów możesz sprawdzić np. przez looking glass tpnetu - trace i IP
https://lg.tpnet.pl/


Nie wiem tylko czy nawet FTTH w UPC cokolwiek zmieni jak zepsują routing. Bankowo czeka nas zmiana. Nie pamiętam już ile mają czasu na korzystanie z zasobów Liberty Global ale cholernie mnie ciekawi jak to będzie...

Wziął bym T-mobile ale brak publika mnie lekko mówiąc przeraża... może i routing jest lepszy ale nie uśmiecha mi się być ciągle niewidocznym :/ Znajomy ma z tym same problemy.

Chyba jednak trzeba zostać w UPC i liczyć na cuda :D


To może sprawdź, czy Twój adres (skoro masz możliwość Orange) nie jest objęty w pakiecie, który został przekazany do Światłowód Inwestycje.
Bo jeżeli jest, to masz szersze pole do wyboru operatorów, bo też np. Netia, która (co się może w każdej chwili zmienić, tym bardziej, ze Polsat tak średnio ma na nią pomysł) za routing była zawsze chwalona.

https://swiatlowodinwestycje.pl/


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group