Forum MediaSwiat
Niezależny wortal informacyjny MediaŚwiat - wszystko o usługach dostępu do Internetu, telewizji, telefonie.

Instalacja i udostępnianie łącza - Jaki router do internetu 120 Mb/s

KOCUREK1970 - 26-04-2018, 19:22

ogromny napisał/a:
Być może już się "napaśli"?

Stali się bardziej nieprzychylni klientom i każdą praktycznie zgłoszenie serwisowe odrzucają zwalając to na winę klienta.
Kiedyś też widziałem PCB routera Asusa i TP Linka - Asus pięknie i jak ma być. TP Link wyglądał jakby pijany z lutownica tam latał...

ogromny - 26-04-2018, 19:37

Ja kiedyś miałem nie przyjemnośc wyczyścić laptopa samsunga, jeszcze takiej ilości pasty termoprzewodzacej nie widziałem . Ogólnie chyba większość producentów ma to gdzieś.
gabrychu - 27-04-2018, 08:39

Ja ze swojej strony polecę Asus RT-AC58U. Naprawdę warto dopłacić - "mały ale wariat" :D
Jeśli nie możesz dopłacić, poszukaj używanego. Miałem ten model i mogę go polecieć z czystym sumieniem - żałuje że go sprzedałem.
https://openitforum.pl/forums/topic/1596-asus-rt-ac58u-quadcore-z-wifi-ac1300/
https://openitforum.pl/forums/topic/1283-asus-rt-ac1200g/

brtk - 27-04-2018, 14:56

Asus 1200 z portem 1G w zupełności Ci wystarczy, a nawet przerośnie twoje oczekiwania jeżeli chodzi o jego konfigurację.
ogromny - 27-04-2018, 15:16

Ok wezmę tego asusa
Ma - 28-04-2018, 07:24

Czy ten Asus który tak zachwalacie można zamontować do góry nogami - podwiesić pod szafkę, czy anteny da się tak wygiąć, żeby nie przeszkadzały? Chodzi o to, że ten router nie może być w ogóle widoczny, a nie wchodzi w grę zamknięcie go w szafce. EPC 3212 tak mam zawieszony i jest ok.
ogromny - 28-04-2018, 12:05

Wziąłem na próbę wczoraj D-Link DIR-842 Wireless AC1200 Dual band Gigabt i dzisiaj wymieniłem na asusa 1200g+ dosłownie PRZEPAŚĆ . Ten d link to nieporozumienie
Ma spokojnie tymi antenami można pokręcić tak wiec spokojnie

brtk - 18-05-2019, 22:52

Nie mogłem znaleźć tematu, więc tu podłączę. Pojawiła się fajna tania alternatywa od TP-Linka:

https://www.telepolis.pl/...a-polskim-rynku

Ciekawe jak taki tani router Mercusys AC12G by się spisał i jak sygnał WiFi :)

https://www.x-kom.pl/p/49...c-dualband.html

przewaks - 21-05-2019, 21:34

Obawiam się, że raczej kiepsko :)
zylx - 21-05-2019, 22:53

przewaks, Nawet na najtańszych Tp-Linkach po zainstalowaniu OpenWRT można cuda robić. Czasem nie warto dopłacać więcej.
mistrzadrian - 15-05-2020, 09:30

Ja polecam TP Link Archer C80. Mam do łącza 150 Mb/s i po WiFi wyciągam pełna prędkość. Po kablu oczywiście też,
zylx - 15-05-2020, 12:04

mistrzadrian, 150mb/s przez WiFi to wcale dużo nie jest. Limituje Cię pewnie prędkość łącza. Postaw lokalnie iperf i sprawdz ile faktycznie wyciąga Ci WiFi na tym sprzęcie. Dla AC 2x2 powinno być w okolicach 500mbs.
KrzysiekF - 18-05-2020, 15:52

Przede wszystkim sprawdź, czy ruter który wybrałeś jest wspierany przez otwarte oprogramowanie np. OpenWrt Wtedy będziesz miał szanse na wsparcie społeczności. W przypadku wielu dostawców wsparcie jest iluzoryczne. Ja dostałem w prezencie TpLinka Archer C7 i było za późno na jego odesłanie. Po napisaniu maila w styczniu do TpLinka do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi w sprawie złego działania urządzenia. Na szczęście do tego modelu był w pełni skompilowany system Open Wrt. Po upgradzie wszystkie powody niezadowolenia ze sprzętu zniknęły, między innymi takie jak brak części kanałów dla 5GHz - były dostępne kanały do 48 teraz mam wszystkie, pojawiały się dodatkowe SSID dla obu pasm, których nie można było zlikwidować, poprawił się ruting, doszło zarządzanie wbudowanym switchem i mnóstwo innych.
Należy sprawdzić dla każdego modelu co jest dostępne w wolnym oprogramowaniu i traktować taką dostępność jako jedno z głównych wymagań. Jeśli będziesz zadowolony z oryginalnego to można nic nie robić, jeśli będzie ci źle działało to zawsze można zmienić oprogramowanie tak jak ja to zrobiłem.
Sprawdzaj, czy dane urządzenie obsługuje pełny zakres WiFi tj kanały do 168. Na przykład o tym ograniczeniu do mojego TpLinka dowiedziałem się dopiero z angielskojęzycznych stron, ale dopiero z takich, które opisywały testy. Na szczęście okazało się to tylko ograniczeniem softweru a nie sprzętowym. Warto przejrzeć strony opisujące testy!!! przed decyzją zakupu.

KrzysiekF - 18-05-2020, 15:54

Przede wszystkim sprawdź, czy ruter który wybrałeś jest wspierany przez otwarte oprogramowanie np. OpenWrt Wtedy będziesz miał szanse na wsparcie społeczności. W przypadku wielu dostawców wsparcie jest iluzoryczne. Ja dostałem w prezencie TpLinka Archer C7 i było za późno na jego odesłanie. Po napisaniu maila w styczniu do TpLinka do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi w sprawie złego działania urządzenia. Na szczęście do tego modelu był w pełni skompilowany system Open Wrt. Po upgradzie wszystkie powody niezadowolenia ze sprzętu zniknęły, między innymi takie jak brak części kanałów dla 5GHz - były dostępne kanały do 48 teraz mam wszystkie, pojawiały się dodatkowe SSID dla obu pasm, których nie można było zlikwidować, poprawił się ruting, doszło zarządzanie wbudowanym switchem i mnóstwo innych.
Należy sprawdzić dla każdego modelu co jest dostępne w wolnym oprogramowaniu i traktować taką dostępność jako jedno z głównych wymagań. Jeśli będziesz zadowolony z oryginalnego to można nic nie robić, jeśli będzie ci źle działało to zawsze można zmienić oprogramowanie tak jak ja to zrobiłem.
Sprawdzaj, czy dane urządzenie obsługuje pełny zakres WiFi tj kanały do 168. Na przykład o tym ograniczeniu do mojego TpLinka dowiedziałem się dopiero z angielskojęzycznych stron, ale dopiero z takich, które opisywały testy. Na szczęście okazało się to tylko ograniczeniem softweru a nie sprzętowym. Warto przejrzeć strony opisujące testy!!! przed decyzją zakupu.

mentoss - 05-03-2021, 13:25

Witam

Poszukuję routera pod łącze 750/40 który je spokojnie obsłuży .Chcę mieć możliwość podłączenie bezpośrednio do routera dysku by móc seedować torrenty bez potrzeby włączania komputera ,oraz wiadomo rozszerzyć możliwość Connect boxa(sprzęt UPC),który dość często świruje.
Komputery będą podłączone po kablu ,a co do Wifi nie mam wielkich wymogów(mieszkam w kamienicy gdzie są naprawdę soolidne mury).Budżetu nie określam ,im taniej tym lepiej ale jak się trafi jakiś dobry sprzęt to dołożę do tego.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group