Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa umowa, jak do tego podejść
Autor Wiadomość
paddy_loot 
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 4
Wysłany: 18-12-2017, 11:57   Nowa umowa, jak do tego podejść

Witam,

mam umowę z UPC od 6 lat, od zawsze na czas nieokreślony (wiem haha). W każdym razie jest to internet 60MB plus telewizja Select za 119 zł. Na telefonie mi nie zależy. Mam firmę, pracuję z domu i mógłbym na nią wziąć. Dodam, że mam też stary dekoder. Dzwoniłem do UPC i jedyne co mi zaproponowali to umowę za tyle samo kasy na 2 lata haha.

Ja chcę dalej na nieokreślony, możliwe, że za jakiś czas ulotnię się z kraju.

Jak do tego podejść, jaką najlepszą ofertę mogę dostać, wypowiedzieć umowę i czekać?

Dzięki!
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-12-2017, 12:10   Re: Nowa umowa, jak do tego podejść

paddy_loot napisał/a:
Ja chcę dalej na nieokreślony
wypowiedzieć umowę ...

To się wyklucza.
Jeżeli chciałbyś podpisać "cyrograf" na kolejne 2 lata, to składaj wypowiedzenie i czekaj na ich odzew.
"Staraj" się o promocję "Twój Happy Home XIII (2017-1)", za to co masz zapłaciłbyś (=44+15,02-10,02) 49 zł.
Z obowiązku podaję, że te wszystkie promocje są uznaniowe i najczęściej uzyskiwane po złożeniu wypowiedzenia.

Tutaj informacje o wypowiedzeniu:
:arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=8626

Inne opcje są w :arrow: Arkuszu Morthena (chwała mu za to).

Na temat Horizona :arrow: możesz tam poczytać.

Co do Biznesu, to może :arrow: to w jakiś sposób przybliży Ci temat.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 18-12-2017, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 18-12-2017, 12:17   

paddy_loot napisał/a:
mam umowę z UPC od 6 lat, od zawsze na czas nieokreślony (wiem haha).

wszystkie umowy zawierane w UPC są zawierane na czas nieokreślony

i jeżeli chcesz dalej pozostać z przywilejem zakończenia w każdej chwili umowy (+ miesiąc wypowiedzenia) to nie rób nic w tym temacie
 
 
paddy_loot 
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 4
Wysłany: 18-12-2017, 12:19   

GDA napisał/a:
paddy_loot napisał/a:
mam umowę z UPC od 6 lat, od zawsze na czas nieokreślony (wiem haha).

wszystkie umowy zawierane w UPC są zawierane na czas nieokreślony

i jeżeli chcesz dalej pozostać z przywilejem zakończenia w każdej chwili umowy (+ miesiąc wypowiedzenia) to nie rób nic w tym temacie


W tym przypadku gdy oferta będzie promocyjna to przy wypowiedzieniu będę musiał zwrócić za cały promocyjny okres przy wypowiedzeniu, czy o czymś nie wiem?

[ Dodano: 18-12-2017, 12:21 ]
Pitrek napisał/a:
paddy_loot napisał/a:
Ja chcę dalej na nieokreślony
wypowiedzieć umowę ...

To się wyklucza.
Jeżeli chciałbyś podpisać "cyrograf" na kolejne 2 lata, to składaj wypowiedzenie i czekaj na ich odzew.
"Staraj" się o promocję "Twój Happy Home XIII (2017-1)", za to co masz zapłaciłbyś (=44+15,02-10,02) 49 zł.
Z obowiązku podaję, że te wszystkie promocje są uznaniowe i najczęściej uzyskiwane po złożeniu wypowiedzenia.
...


A nie da rady przeskoczyć z tej umowy co mam na "Happy Home Select 120" bez zobowiązania?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-12-2017, 12:21   

Tu interesujące Ciebie :arrow: informacje na temat zwrotu ulg.

Cytat:
A nie da rady przeskoczyć z tej umowy co mam na "Happy Home Select 120" bez zobowiązania?
Niestety nie. Poza tym to jest promocja dla nowych klientów.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 18-12-2017, 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paddy_loot 
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 4
Wysłany: 18-12-2017, 12:25   

Cytat:
A nie da rady przeskoczyć z tej umowy co mam na "Happy Home Select 120" bez zobowiązania?
Cytat:
Niestety nie.


Może polecę ale... A co gdybym umowę rozwiązał i chciał podpisać na słupa, czytaj moją dziewczynę pod tym samym adresem, wiadomo Wam o jakiś problemach, czy jest jakiś punkt w regulaminie zabraniający tego?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-12-2017, 12:27   

Nie ma problemu.
Albo cesja, albo dopisanie do umowy, jeżeli ma Ona prawo do lokalu.
:arrow: https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007078
:arrow: https://pytania.upc.pl/?q=cesja
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 18-12-2017, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 18-12-2017, 12:27   

paddy_loot napisał/a:
W tym przypadku gdy oferta będzie promocyjna to przy wypowiedzieniu będę musiał zwrócić za cały promocyjny okres przy wypowiedzeniu, czy o czymś nie wiem?

ale napisałeś że się chcesz wiązać okresem promocyjnym, więc innego wyjscia nie masz jak pozostać w tą umową jaką masz

bez wzięcia zobowiązania terminowego (promocji na 2 lata) nie obniżysz abonamentu, jeżeli takowe weźmiesz to oczywiście w momencie kiedy będziesz chciał wczesniej zakończyć umowy to UPC zażąda zwrotu wszystkich ulg jakie być otrzymał do końca trwania okresu promocji
 
 
paddy_loot 
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2017
Posty: 4
Wysłany: 18-12-2017, 12:32   

Pitrek napisał/a:
Nie ma problemu.
Albo cesja, albo dopisanie do umowy, jeżeli ma Ona prawo do lokalu.


Mi chodziło o rozwiązanie umowy z UPC przeze mnie i podpisanie w ten sam dzień nowej umowy przez moją dziewczynę pod tym samym adresem.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-12-2017, 12:36   

Czyli cesja.

Jeśli nie możesz kontynuować umowy (w obecnym lub nowym miejscu zamieszkania), zachęcamy do wskazania osoby, która będzie w dalszym ciągu korzystała z usług UPC. Do przepisania umowy na inną osobę wystarczy, aby nowy Abonent dostarczył wypełniony dokument (cesja umowy). Przepisanie umowy na inną osobę jest możliwe również w trakcie trwania promocji - pozwoli to uniknąć opłat wynikających z niedotrzymania warunków oferty.

Ty się pozbędziesz umowy, Twoja dziewczyna, nie tyle podpisuje nowa umowę, co kontynuuje Twoją.
Tutaj :arrow: formularz cesji. Można już teraz zobaczyć jak to wygląda.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 18-12-2017, 12:53   

Pitrek napisał/a:
Ty się pozbędziesz umowy, Twoja dziewczyna, nie tyle podpisuje nowa umowę, co kontynuuje Twoją.

i co tego wynika?
że dalej ma tą samą umowę i ceny z niej wynikające
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-12-2017, 12:57   

GDA napisał/a:
i co tego wynika?
GDA, ja tylko odpowiadam koledze na pytanie.
paddy_loot napisał/a:
A co gdybym umowę rozwiązał i chciał podpisać na ... moją dziewczynę pod tym samym adresem, wiadomo Wam o jakiś problemach, czy jest jakiś punkt w regulaminie zabraniający tego?
paddy_loot napisał/a:
Mi chodziło o rozwiązanie umowy z UPC przeze mnie i podpisanie w ten sam dzień nowej umowy przez moją dziewczynę pod tym samym adresem.
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 18-12-2017, 16:54   

Pitrek, przeciez on napisal o wypowiedzeniu, nie cesji.
Teoretycznie sie da cos takiego zrobic, bo to jest nowy klient wiec powinno sie dac nowa umowe z nowa promocja
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-12-2017, 17:33   

januszmk, czyżbym coś "poknocił" :?:

Dla mnie to wygląda tak:
Kolega paddy_loot chciałby przedłużyć umowę na czas nieokreślony lub wypowiedzieć i podpisać nową:
paddy_loot napisał/a:
Ja chcę dalej na nieokreślony, możliwe, że za jakiś czas ulotnię się z kraju.
Jak do tego podejść, jaką najlepszą ofertę mogę dostać, wypowiedzieć umowę i czekać?

Później pytał się o zwrot ulg, w przypadku rozwiązania nowej umowy z zobowiązaniem.
paddy_loot napisał/a:
gdy oferta będzie promocyjna to przy wypowiedzieniu będę musiał zwrócić za cały promocyjny okres przy wypowiedzeniu

Później padło pytanie, czy w przypadku podpisania nowej umowy, jest możliwość przepisania jej na dziewczynę kolegi.
paddy_loot napisał/a:
A co gdybym umowę rozwiązał i chciał podpisać na słupa, czytaj moją dziewczynę pod tym samym adresem ....
Mi chodziło o rozwiązanie umowy z UPC przeze mnie i podpisanie w ten sam dzień nowej umowy przez moją dziewczynę pod tym samym adresem.
No to napisałem, że w tym przypadku możliwa jest cesja, a nie rozwiązanie umowy, czego efekt jest taki:
Pitrek napisał/a:
Ty się pozbędziesz umowy, Twoja dziewczyna, nie tyle podpisuje nowa umowę, co kontynuuje Twoją.


Jeżeli jest inaczej i źle to zrozumiałem to wybaczcie. :oops:


Niestety, jeżeli kolega by wypowiedział obecną umowę bez zobowiązania, co może zrobić bez problemu, to pojawi się problem "karencji". Jego dziewczyna na tym samym adresie nie podpisze nowej umowy, bo w nowych regulaminach zawarto klauzule o karencji "adresu".
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 18-12-2017, 18:55   

Pitrek, przeciez on nie pisze o przepisaniu tylko podpisaniu nowej umowy przez jego dziewczyne.
Czyli mowisz ze przykladowo jak wynajmuje mieszkanie, wypowiadam umowe upc bo sie wyprowadzam, przychodzi ktos nowy i chce wziac tez upc, to nie moze bo jest okres karencji? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: