Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dylemat co do zmiany z 250 na 500Mb/s przez modem oraz aneks
Autor Wiadomość
Solos 
light master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-11-2017, 11:19   Dylemat co do zmiany z 250 na 500Mb/s przez modem oraz aneks

Witem,

Obecna umowa konczy mi sie w styczniu 2018r. Obecnie mam internet 250Mb/s z modemem Cisco EPC3212 i telewizje Max HD. Place 69.99zl. Z telewizji nie korzystam w ogole. Mam Netflixa i to mi wystarcza. Ostatnio podczas robienia generalnych porzadkow w domu w ogole odlaczylem dekoder UPC i schowalem go do pudelka.

Cisco EPC3212 jest genialny. Mam go od kilku lat (walczylem o niego z UPC dzielnie i sie udalo go dostac). Zadnych zwiech, mam swoj router. Jest bajka.

Zastanawiam sie nad zmiana na 500Mb/s i rezygnacja z telewizji przy podpisywaniu aneksu. Z tego co wiem, to w przypadku zmiany na wyzszy pakiet netu, zabiora mi ten modem, bo on takich predkosci nie obsluzy i dadza cos innego. Jak sledze watki to chyba z kazdym sprzetem dawanym do 500Mb/s sa jakies problemy. Mam swoj router, wiec od UPC potrzebuje tylko modem. Jest sens czy lepiej Waszym zdaniem zostac przy 250Mb/s z tym modemem? Jesli tak zrobie, to moge wynegocjowac sam net 250Mb/s bez telewizji za 49zl brutto (Twój Happy Home z Internetem IV (2017-1)). Jesli bym chcial sam net 500Mb/s, to musialbym zaplacic 79zl (Twój Happy Home z Internetem 500 III (2017-1)). Jest jakis modem do 500Mb/s od UPC, ktory faktycznie jest bezproblemowy jak Cisco EPC3212 i mozna go uzywac ze swoim routerem?
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 24-11-2017, 12:24   

Solos napisał/a:
Jest sens czy lepiej Waszym zdaniem zostac przy 250Mb/s z tym modemem?

Wybierz to drugie.
Solos napisał/a:
Jest jakis modem do 500Mb/s od UPC, ktory faktycznie jest bezproblemowy jak Cisco EPC3212 i mozna go uzywac ze swoim routerem?

Jest tylko Compal który ma problemy z pingami, choć ma tryb bridge.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-11-2017, 17:49   

Solos,
Teoretycznie możesz zamówić 500 Mb i zostać z Cisco (500 Mb nie będzie, ale 400 Mb powinno być spokojnie - Cisco obsługuje 440 Mb DL i 120 Mb UL) dodając, że to na Twoją odpowiedzialność i żądanie (a nóż może się udać). Jeśli będą nieugięci i będą chcieli Ci zabrać Cisco, to zostań z 250 Mb (bez tv) i negocjuj nową cenę.
_________________
 
 
sfx 
easy master


Dołączył: 19 Sty 2015
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-11-2017, 18:53   

Z moich informacji wynika że jeśli posiadasz Cisco to nie ma możliwości by ci go NIE zabrali przy podpisaniu aneksu/nowej umowy.
Przerabiałem to już kilkanaście razy z pracownikami różnych działów i za każdym razem, ostatecznie, pada informacja że go wymienią albo nie podpisujemy nowej...

Sam nie podpisuje z tego powodu nowej umowy.
 
 
 
sequence 
light master

Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 53
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-11-2017, 10:17   Re: Dylemat co do zmiany z 250 na 500Mb/s przez modem oraz a

Solos napisał/a:

Cisco EPC3212 jest genialny. Mam go od kilku lat (walczylem o niego z UPC dzielnie i sie udalo go dostac). Zadnych zwiech, mam swoj router. Jest bajka.


jest potencjalnie Ubee. Sam miałem Compala do 250mbit, lecz udało się dogadać i podmienili mi na Ubee z trybem bridge. Lecz nie jest to pewnik lecz bardziej loteria - mogą lecz nie muszą.
Na Ubee chyba full 500mbit też nie poleci, ping stabilniejszy.
  sequence
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-11-2017, 17:42   

sequence napisał/a:
Na Ubee chyba full 500mbit też nie poleci

Ubee ma tylko 8 kanałów DS i 4 US - więc 500 Mb nie będzie.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-11-2017, 21:26   

zależy, który Ubee :P
u mnie na biurku chwilowo stoi Ubee EVW32A...bonduje do 24 kanałów DS
i na chipsecie Broadcoma...nie jest zły chociaż Thomson TC7230 lepszy
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-11-2017, 21:53   

pawelb napisał/a:
zależy, który Ubee

Stosowany onegdaj przez UPC był tylko jeden model.
pawelb napisał/a:
u mnie na biurku chwilowo stoi Ubee EVW32A...bonduje do 24 kanałów DS
i na chipsecie Broadcoma...nie jest zły chociaż Thomson TC7230 lepszy

A widzisz, UPC jest biedne i na razie będą montować do upadłego Compala dla detalistów i Hitrony dla biznesu :twisted:

Do dziś dnia nie mam odpowiedzi co zrobi UPC Polska w razie klapy z softem eliminującym problemy w Compalu - skoro nic kompletnie nie odpowiedzieli, to wnoszę, że nawet nad tym nie rozmyślają i nie ma planu awaryjnego w razie klapy softu dla Compala.
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-11-2017, 23:04   

KOCUREK1970 napisał/a:
pawelb napisał/a:
zależy, który Ubee

Stosowany onegdaj przez UPC był tylko jeden model.
pawelb napisał/a:
u mnie na biurku chwilowo stoi Ubee EVW32A...bonduje do 24 kanałów DS
i na chipsecie Broadcoma...nie jest zły chociaż Thomson TC7230 lepszy

A widzisz, UPC jest biedne i na razie będą montować do upadłego Compala dla detalistów i Hitrony dla biznesu :twisted:

Do dziś dnia nie mam odpowiedzi co zrobi UPC Polska w razie klapy z softem eliminującym problemy w Compalu - skoro nic kompletnie nie odpowiedzieli, to wnoszę, że nawet nad tym nie rozmyślają i nie ma planu awaryjnego w razie klapy softu dla Compala.


Nie licz na razie na odpowiedz...poki nie wyjasni sie sprawa do końca z Puma 6 to UPC nie wypracuje oficjalnego stanowiska...trzeba czekać cierpliwie..problem nie tylko dotyczy UPC przecież
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-11-2017, 23:27   

A ja właśnie bym oczekiwał potwierdzenia, że mają plan awaryjny, a jeśli go nie mają, to co zamierzają zrobić z tym dalej.
_________________
 
 
Solos 
light master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 56
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-11-2017, 11:12   

Jak dzwonie na 813813813 to automat na poczatku mowi, ze moj modem moze wkrotce przestac dzialac. Zeby umowic sie na darmowa wymiane modemu wcisnij "0".

Moga tak zrobic? W sesnie moga przestac wspierac Cisco i w ten sposob wymusic zmiane modemu?

Jesli tak, to o co najlepiej walczyc przy 250Mb/s posiadajac swoj router? Chce tylko modem albo router z trybem bridge.
_________________
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 27-11-2017, 14:37   

Solos napisał/a:
Jak dzwonie na 813813813 to automat na poczatku mowi, ze moj modem moze wkrotce przestac dzialac. Zeby umowic sie na darmowa wymiane modemu wcisnij "0".

Moga tak zrobic? W sesnie moga przestac wspierac Cisco i w ten sposob wymusic zmiane modemu?

Musieliby rozesłać do użytkowników Cisco informację o planowanym terminie zaprzestania wspierania tego sprzętu i wtedy jeżeli ktoś mimo to nie dokona bezpłatnej wymiany to tak. Ale nie słyszałem, aby UPC miało takie plany, szczególnie mając na uwadze ostatnią wpadkę z Puma 6.
_________________
 
 
Misiek999 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 199
Skąd: Wrocław
Wysłany: 28-11-2017, 12:10   

sfx napisał/a:
Z moich informacji wynika że jeśli posiadasz Cisco to nie ma możliwości by ci go NIE zabrali przy podpisaniu aneksu/nowej umowy.
Przerabiałem to już kilkanaście razy z pracownikami różnych działów i za każdym razem, ostatecznie, pada informacja że go wymienią albo nie podpisujemy nowej...

Sam nie podpisuje z tego powodu nowej umowy.

Kilka dni temu miałem okazje zawrzeć kolejną umowę utrzymaniową. Po przedstawieniu swoich racji bez problemu zatrzymałem obecnie posiadane Cisco (jego zachowanie było warunkiem jej podpisania). Inna sprawa, że po kilkudziesięciu minutach od jej podpisania system przełączył mnie na adresacje IPv6... Jako, że modem takowej nie wspiera (stary soft?) internetu nie miałem do momentu odkręcenia sytuacji. ;-)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 28-11-2017, 14:39   

Misiek999 napisał/a:
adresacje IPv6... Jako, że modem takowej nie wspiera (stary soft?)

Modem technicznie i fizycznie wspiera IPv6 - soft jest z 2013 r, z tym IPv6 po prostu UPC coś "delikatnie" nie wychodzi.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 28-11-2017, 14:47   

KOCUREK1970 napisał/a:
Modem technicznie i fizycznie wspiera IPv6

Ale nikt nie powiedział, że też software'owo wspiera.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: