Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dekoder 4K w NC+ już jest ... jaka reakcja UPC ?
Autor Wiadomość
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3537
Skąd: Śląsk
Wysłany: 08-11-2017, 15:34   

4K to na razie "technologiczna ciekawostka" na rynku i długo tak zostanie. Szczególnie dla operatorów będzie "maszynką" do wyciągania większej kasy za dekodery/abonament (podobnie jak kiedyś płaciło się więcej za HD).

Na razie w Polsce nie mamy ery HD. Ba! Niektórych nadawców nawet nie stać na nadawanie w "byle jakim" HD, a co dopiero mówić o "Full HD". A o pełnym kanale 4K można pomarzyć. Chociaż kablówki są tutaj w lepszej sytuacji, bo taniej puścić taki sygnał w kablu niż przez satelitę.

Dodajmy jeszcze samych użytkowników. Są ludzie, którzy mają dekoder HD podpięty pod telewizor SD. I co ważne, są zadowoleni, bo nie potrzeba im więcej :D

Tak więc... na razie czekamy na erę dobrej jakości HD, a później można myśleć o 4K.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-11-2017, 19:38   

atomix napisał/a:
Chociaż kablówki są tutaj w lepszej sytuacji, bo taniej puścić taki sygnał w kablu niż przez satelitę.

Tylko jak na satelicie zabraknie nadawcy miejsca na własnych transponderach, dokupuje następne.
W kablu nie ma czego dokupić, częstotliwości kablowe jak i sam przewód koncentryczny nie jest z gumy. Rośnie prędkość netu a to wymaga większych nośnych (zakresu częstotliwości).
Powiedziałbym wręcz odwrotnie - nadawcy sat mają większy komfort działania niż właśnie kablówka.

atomix napisał/a:
na razie czekamy na erę dobrej jakości HD, a później można myśleć o 4K.

Dlatego to najpierw pojawia się właśnie w SAT (lub w multiplexach naziemnych) a dopiero na końcu w kablówkach.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 08-11-2017, 19:51   

Cytat:
Tylko jak na satelicie zabraknie nadawcy miejsca na własnych transponderach, dokupuje następne.

No tak CATV nie jest z gumy
Za to satelitów z wolnymi tp jest na peczki

Zobacz jak nasi operatorzy upychaja kanały byle więcej na jednym tp bo mają ich niewiele
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-11-2017, 19:57   

GDA napisał/a:
Za to satelitów z wolnymi tp jest na peczki

Może nie jest ich na pęczki - ale stare kończą żywot i wystrzeliwuje się następne, nowe i bardziej wydajne.
GDA napisał/a:
Zobacz jak nasi operatorzy upychaja kanały byle więcej na jednym tp bo mają ich niewiele

Ale co się dziwisz, skoro jeden TP potrafi na HotBirdzie kosztować:
https://www.tvpolsat.info/news.php?readmore=1705
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 08-11-2017, 20:05   

Ja się dziwię twojej tezie że transmisja via sat jest preferowana bardziej niż CATV
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 08-11-2017, 20:16   

Jack777 napisał/a:

Oczywiście zgadzam się z Wami, że znacząca poprawa jakości może być widoczna tylko przy dużych ekranach <65".

A co to da?
Przecież nawet zawrotna ilość pikseli których ludzki wzrok nie jest w stanie już zauważyć to nie wszystko, bo nawet do 65" ekranu  obraz musi zostać przesłany , a jak słusznie zauważył GDA przy niskim bitrate to 4K będzie tylko z nazwy ;)   więc jaka będzie różnica jeżeli obraz HD i 4K będzie nadany z tym samym bitrate? ...nie siedząc pół metra od ekranu?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-11-2017, 20:19   

Nie bardziej preferowana, tylko ma niestety (a może i stety) więcej technicznych możliwości.
Sygnał przez satelitę znacznie łatwiej i taniej zmodyfikować po stronie nadawcy.
W kablówce trzeba zmodyfikować każdy lokalny węzeł, CMTSa itd. (u mnie np. UPC ma swoje centrum lokalno/techniczno/nadawcze i zasięgiem obejmują z 4 miasta - więc mają co modyfikować a to tylko jedno miasto z takim punktem a w PL masz tego więcej).
_________________
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 09-11-2017, 18:29   4k rozdzielczość nie jest ciekawostką....

zwłaszcza po ostatniej premierze konsoli XBOX ONE X.
Mi nie przeszkadza ,że nie którzy lubią żyć w swoim własnym świecie podobnie jak osoby starsze często nie chcą lub się boją nowości dlatego nie używają na przykład kart płatniczych.
Ale 4k szybko stanie się przeszłością bo na HORYZONCIE pojawia się już rozdzielczość 8k.
Za rok czasu nastąpi ogromny skok technologiczny spowodowany premierą nowych procesów technologicznych i szybkie łącza bez opóźnień pozwolą Nam na oglądanie telewizji przynajmniej w rozdzielczości 4k.
Dla Mnie 4k to taki okres przejściowy i jak usługodawcy się do tego nie przystosują to zyska ten co będzie miał najwięcej programów w tej rozdzielczości z wysokim BITRATE przynajmniej na poziomie 80Mbits.
_________________
 
 
clf 
classic master

Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 279
Wysłany: 14-11-2017, 10:11   

4k to przyszłość telewizji, ale biorąc po uwagę jak po prawie 10 latach (kiedy miałem Nke i HD było wielką nowością wtedy) wygląda sytuacja z HD w kablówkach to obstawiam że może za następne 10 lat 4k będzie jak HD teraz. Czyli prawie 4k z oszukanym bitrate jak teraz niby HD :)
Biorąc pod uwagę ciasnotę na kablu i satelitach to mają nie lada problem. UPC nie wypuści dekodera dla jednego kanału który będzie w NC+.
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 22-01-2018, 18:44   

UPC jak wypuści 4K to na bank z tym dekoderem:

Virgin V6

UK i IRLANDIA już śmiga.
Z tego co udało mi się ustalić to UPC pracuje nad 4K ale nie jest w stanie podać daty wdrożenia.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-01-2018, 18:50   

erwinsans napisał/a:
UPC jak wypuści 4K to na bank z tym dekoderem:

Tak samo to wiarygodne, jak wprowadzali w PL Horizona - wszyscy korzystają z Samsunga a w PL "dali" Pace...
_________________
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 22-01-2018, 19:23   

Darował być sobie te gadki z konsulem.

Skoro Liberty kupiło Virgin to wiele na to wskazuje że to będą te dekodery, kwestia tylko kiedy.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-01-2018, 19:37   

erwinsans napisał/a:
Skoro Liberty kupiło Virgin to wiele na to wskazuje że to będą te dekodery

A polskie UPC kto i kiedy kupił?
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 22-01-2018, 19:40   

Ale do tej transakcji doszło jakieś 5 lat temu.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 22-01-2018, 19:56   

MrPepka,
To było pytanie podchwytliwe dla erwina :twisted:

5 lat TEMU LibertyGlobal kupił a właściwie stworzył UPC Polska, i do dziś nie mamy takich samych dekoderów jak tam (nawet Compala naszego tam nazwali HUB 3 coś tam) - a tu taka "bąnba" :mrgreen:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: