Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet Biznes 600Mb/s i modem
Autor Wiadomość
bMind 
Klikacz


Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 7
Skąd: inąd
Wysłany: 07-11-2017, 12:29   Internet Biznes 600Mb/s i modem

Witam, mam pytanie związane z wyborem modemu do biznesowej oferty 600Mb/s. W tej chwili jestem na umowie indywidualnej 250Mb/s i posiadam modem Cisco EPC3212. Radzi on sobie z tą prędkością różnie, raczej pełnej mocy łącza nie rozwija.

Teraz pytanie. Prześledziłem cały wątek (i parę innych na tym forum oraz na forum UPC) odnośnie problemów modemów Compal i Hitron i zastanawiam się jak ten temat ugryźć. Problem z chipsetem Intela Puma 6 jest, jedni go doświadczają, inni nie. Test na dslreports jest dla mnie mało miarodajnym pomiarem, bo nawet moje Cisco super zielone nie jest, zdarza się, że jest całe żółte, albo powiedzmy do 30% czerwone. Jak dla mnie? Loteria.

Czy więc Waszym zdaniem powinienem ryzykować zmianę na Hitrona, bo z tego co się dowiedziałem, jak dziwne by to dla mnie nie było..w Compalu dla biznesu nie można wykupić/ustawić stałego adresu IP. Czy może lepiej zostać na Cisco i np zjechać z prędkością do 300Mb/s? Czy może próbować jak sobie Cisco poradzi z 600Mb/s (chociaż podejrzewam, że słabo..).

O ile kwestie pingów, lagów czy opóźnień w grach nie są dla mnie priorytetowe (ah ten brak zacięcia do rywalizacji w grach ;) ) to ogólna stabilność działania zdecydowanie tak. Na co dzień łącze jest wykorzystywane tak naprawdę do pracy, w większości przypadków jest to zdalna praca na zagranicznych serwerach, czy to w Europie czy w Stanach, więc jakiekolwiek problemy niestety szybko odzwierciedlą się na problemach, że tak powiem..zawodowych.

Z góry dzięki za pomoc,
Pozdrawiam
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-11-2017, 17:42   

bMind napisał/a:
jak sobie Cisco poradzi z 600Mb/s (chociaż podejrzewam, że słabo..).

Konstrukcyjnie Cisco da radę w teorii obsłużyć DO 440 Mb - realnie da radę z 400 Mb.
_________________
 
 
bMind 
Klikacz


Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 7
Skąd: inąd
Wysłany: 07-11-2017, 18:02   

Witki opadają.. :(

Ogólnie wychodzi na to, że chyba jednak nie będę miał wyboru..dziś cały dzień moje Cisco wariuje i resetuje połączenie, nawet tą odpowiedź piszę na 3 razy..Technik już był, wymienił zasilacz, chociaż świerzbiły go ręce żeby wsadzić mi do szafki Compala.. ;) Więc podejrzewam, że nie pozostanie mi nic jak Hitron..Niby jest jeszcze EPC/DPC 3925 ale nie wiem..bez kitu..załamka..
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-11-2017, 18:23   

bMind napisał/a:
Niby jest jeszcze EPC/DPC 3925 ale nie wiem

Ale ten Cisco nie będzie nic szybszy niż ten modem co masz - też ma tylko 8 kanałów DS i 4 kanały US - max w teorii to 440 Mb, w realu 400 Mb.
_________________
 
 
bMind 
Klikacz


Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 7
Skąd: inąd
Wysłany: 07-11-2017, 18:27   

W sumie nie chodzi aż tak o prędkość a raczej o to, że jest na Broadcomie a nie Intelu. Chociaż tak jak pisałem..sam już nie wiem jak z tym jest.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2017, 19:35   Re: Internet Biznes 600Mb/s i modem

bMind napisał/a:


Teraz pytanie. Prześledziłem cały wątek (i parę innych na tym forum oraz na forum UPC) odnośnie problemów modemów Compal i Hitron i zastanawiam się jak ten temat ugryźć. Problem z chipsetem Intela Puma 6 jest, jedni go doświadczają, inni nie. Test na dslreports jest dla mnie mało miarodajnym pomiarem, bo nawet moje Cisco super zielone nie jest, zdarza się, że jest całe żółte, albo powiedzmy do 30% czerwone. Jak dla mnie? Loteria.

Wiarygodnosc testu to jedno ale niestety modemy z Puma 6 sa podatne na dosc prosty atak DDos o czym mozna poczytac na forach i rzeczywiscie tak jest, mozna sie samemu przekonac, przy ogromnej liczbie urzadzen moze to byc juz problemem poniewaz moga wystapic masowe, zautomatyzowane ataki na urzadzenia abonentow, nadal nie znany jest termin ewentualnej poprawki na ten atak o ile taka łata jest w ogole możliwa do stworzenia
 
 
bMind 
Klikacz


Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 7
Skąd: inąd
Wysłany: 07-11-2017, 20:03   Re: Internet Biznes 600Mb/s i modem

pawelb napisał/a:
Wiarygodnosc testu to jedno ale niestety modemy z Puma 6 sa podatne na dosc prosty atak DDos o czym mozna poczytac na forach i rzeczywiscie tak jest, mozna sie samemu przekonac, przy ogromnej liczbie urzadzen moze to byc juz problemem poniewaz moga wystapic masowe, zautomatyzowane ataki na urzadzenia abonentow, nadal nie znany jest termin ewentualnej poprawki na ten atak o ile taka łata jest w ogole możliwa do stworzenia

Co prawda to prawda, zapomniałem o tym temacie, mimo, że w sumie jest on poważniejszy od samych problemów z opóźnieniami. Niestety biorąc pod uwagę, że Cisco mi pokazało mi dziś środkowy palec, popsuło trochę plan zostawienia go i wzięcia prędkości 300Mb/s. Działać muszę raczej szybko, bo biorąc pod uwagę, że pracuję z domu zdalnie to niestabilność nie mówiąc o braku netu nie wchodzi w grę. Jutro 9-12 mam wizytę technika, podejrzewam, że wepchną mi Compala tak jak dziś próbowali przy wymianie zasilacza do Cisco. I niestety nie mam za bardzo alternatyw. Mogę próbować doprosić się o EPC/DPC3925 albo Ubee, ale nie wiem co lepsze a innych opcji nie widzę..
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-11-2017, 20:55   

bMind napisał/a:
Mogę próbować doprosić się o EPC/DPC3925 albo Ubee, ale nie wiem co lepsze a innych opcji nie widzę..

Prosić możesz:
- biznes dostaniesz Hitrona,
- detalista dostaniesz Compala (bo już nawet Ubee też nie montują).
_________________
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2017, 21:41   

Epc3925 bym nie bral..chyba lepiej wziac Compala..albo Hitrona
 
 
bMind 
Klikacz


Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 7
Skąd: inąd
Wysłany: 07-11-2017, 22:42   

pawelb napisał/a:
Epc3925 bym nie bral..chyba lepiej wziac Compala..albo Hitrona

Nawet biorąc pod uwagę wszystkie problemy z chipsetem od Intela (lagi/opóźnienia oraz DDoSy)? Czemu ten model Cisco odradzasz? Nie pytam złośliwe tylko nie wiem tak naprawdę i opinie są sprzeczne..
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-11-2017, 23:30   

bMind napisał/a:
pawelb napisał/a:
Epc3925 bym nie bral..chyba lepiej wziac Compala..albo Hitrona

Nawet biorąc pod uwagę wszystkie problemy z chipsetem od Intela (lagi/opóźnienia oraz DDoSy)? Czemu ten model Cisco odradzasz? Nie pytam złośliwe tylko nie wiem tak naprawdę i opinie są sprzeczne..


Ten modem ma slabe WiFi, generalnie nie mam innych zastrzezen, moze poza tym jeszcze ze UPC uzywa na nich dosc starego oprogramowania (dziurawego) a juz jest wersja softu z koncowka 170428c z 2017 roku
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-11-2017, 23:31   

pawelb napisał/a:
moze poza tym jeszcze ze UPC uzywa na nich dosc starego oprogramowania (dziurawego) a juz jest wersja softu z koncowka 170428c z 2017 roku

W Cisco 3212 też nie lepiej - soft z 2013 r tam jest :shock: .
_________________
 
 
bMind 
Klikacz


Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 7
Skąd: inąd
Wysłany: 07-11-2017, 23:51   

Dokładnie, aż się uśmiechnąłem w duchu jak dziś zajrzałem na stronę informacyjną modemu. Co do WiFi to mi to ryba bo i tak mam stałe IP, bridge'a na modemie i swój router.

No w każdym razie zobaczymy co będzie jutro rano, dzięki za odpowiedzi Panowie.
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2017, 08:47   

KOCUREK1970 napisał/a:
pawelb napisał/a:
moze poza tym jeszcze ze UPC uzywa na nich dosc starego oprogramowania (dziurawego) a juz jest wersja softu z koncowka 170428c z 2017 roku

W Cisco 3212 też nie lepiej - soft z 2013 r tam jest :shock: .


Tak ale tu jest o tyle prostsza sprawa ze eoc3212 pracuje jako bridge wiec nie jest tak narazony na podatnosci bezpieczenstwa jak modemoroutery..chyba ze ktos sobie modemorouter tez przestawi w tryb bridge :P
 
 
bMind 
Klikacz


Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 7
Skąd: inąd
Wysłany: 08-11-2017, 12:59   

Ok, więc możliwe, że to nie była jednak wina modemu/zasilacza. Tym razem trafił mi się chyba trochę bardziej wnikliwy technik bo nie tylko rwał się od razu do wymiany sprzętu, ale poszedł sprawdzić przyłącze budynkowe. Jak się okazało jakiś filtr/tłumik/wzmacniacz (przepraszam, wyleciało mi z głowy) miał, jak to serwisant ujął..'swoje lata', wymienił go i kazał obserwować. Jak na razie, odpukać w niemalowane, jest ok.

A, oczywiście miał Compala a nie Cisco :) Ale też nie ze złej woli. W ich magazynie nie ma innych po prostu. Jest opcja dostania EPC3925, ale nie poprzez zwykłą notatkę do zgłoszenia. Trzeba łapać kogoś wyżej ;) I jeśli będzie taka potrzeba to się zobaczy. Sprzęt bywa, ale na pewno nie w wawie, możliwe, że trzeba by go ściągać gdzieś z Polski. A nawet jeśli technik wsadził by mi Cisco to ze względu na politykę 'ładujemy Compale' to on miał by potem problemy i pewnie przełożeni zmusili by go do kolejnej wizyty i wymiany.

Anyway..protestuję dziś i zobaczymy. Jeśli problemy z modemem ustaną, biorąc pod uwagę jednak osiągi i to raczej zdecyduję się na opcję 300Mb/s. Trochę bez sensu płacić jeśli nie ma szans na uzyskanie maksymalnej prędkości.

ps. Przyznaję, że przez te wczorajsze problemy zacząłem aż szukać alternatywnego providera. Niestety ze znalezionych informacji Orange odpada ze względu na sposób w jaki trasuje ruch - o ile w PL jest ok, to za granicą jest już dużo gorzej. A tak to może JMDI albo coś, ale szczerze nie mam przekonania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: