Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ConnectBox prędkość
Autor Wiadomość
srasquasz 
light master

Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 60
Wysłany: 04-11-2017, 21:27   ConnectBox prędkość

Cześć,

Wczoraj miałem instalację neta 250MB (zmiana z Ubee na ConnectBoxa)

Po zmianie i aktualizacjach okazało się, że po Wifi z ConnectBoxa mam ok 220-240MB natomiast po LANie mam 100-120MB!!!

Nie ukrywam, że mam własny router i ten sprzęt to miałbyć ustawiony w tryb bridge. (Mój router - Asus RT-N66U działał 2 lata temu na 250MB z UPC bez problemu z Cisco)

Wczoraj wieczorem rozmowa z konsultantem, zmiana trybu działania na modem i to samo - 100- 120 MB.

Dzisiaj przyjechał technik, posprawdzał itp itd i na "jego lapku" przy FTPie doszło raz do 250MB - uznał ze działa i heja..
Sprawdzał na speedtest to miał po 120 -140 MB tylko ale sie wymigał ze speedtest nie jest miarodajny..

Teraz siedze na Wifi Connecta z netem 160MB (już działa wolniej niż wczoraj) i wkurza mnie to...

Pytanie, co teraz - jest możliwość dostania jeszcze Cisco bądź innego modemu? (Ubee został wymieniony bo przy zmianie umowy zdalnie został zrestartowany z 3 razy i nie przełączył z 120 na 250MB więc uznali ze nie da rady..)

Pomóżcie... :(
 
 
qwertymqwerty 
easy master

Dołączył: 25 Lip 2017
Posty: 31
Wysłany: 05-11-2017, 10:55   

Próbowałeś podpiąć kompa inną skrętką ? Może kabel jakiś walnięty, ja miałem podobnie z 500 mbps, ciągnąłem sobie skrętke kat 6 przez cały dom i gdy zaciskałem rj-tkę to zamieniła mi się kolejność przewodów w 1 momencie tego nie zauważyłem i nawet 100 mbps nie było, ponownie zacisnąłem kabel -już prawidłowo i całe 500 mbps, a po lokalnej pełny gigabit mi lata :)
 
 
srasquasz 
light master

Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 60
Wysłany: 05-11-2017, 12:09   

Próbowałem 2 przewody, różne wejścia w connectBoxie, 2 komputery po kabli bez routera - to samo a nawet na niektórych wejscich connecta miałem np 60MB, 30 MB, pomiedzy kompami tez roznie na moim te 100, na żony 60..

Nie wiem co sie dzieje
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 05-11-2017, 12:21   

Może switch w Compalu padł? Zgłoś jeszcze raz awarię do UPC i niech przyjeżdżają i wymieniają modem.

[ Dodano: 05-11-2017, 12:33 ]
Aha i popraw jednostki.
 
 
tomasz40 
light master

Dołączył: 24 Mar 2016
Posty: 50
Wysłany: 05-11-2017, 14:31   

to ja się podepnę pod ten temat, mam łącze 120 MB, laptop ma moduł Wifi 802.11 b/g/n
Prędkość Wifi - 53MB po zmianie kanałów 54-55 MB, prędkość na dołączonym kablu 112-115 MB więc tutaj nie ma zastrzeżeń ale ta prędkość Wifi?? jaka powinna być prędkość Wifi przy takim łączu i takiej karcie w laptopie? czy też trzeba zmienić jakieś ustawienia w laptopie ??
Pomiar na stronie UPC jak i Speedtest, laptop w odległości 1 metra od modemu
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 05-11-2017, 14:41   

Ludzie!!! Nauczcie się pisać jednostki bo potem inni Was nie rozumieją. Mała lekcja:
Mb - megabity
MB - megabajty
Operatorzy i speedtesty podają prędkość w megabitach, a przeglądarki i programy do pobierania (plików, torrentów etc) oraz windowsowy Explorer przy przenoszeniu plików podają prędkość w MEGABAJTACH. Zapamiętajcie to sobie. Przechodząc do tematu:
tomasz40 napisał/a:
Prędkość Wifi - 53MB po zmianie kanałów 54-55 MB

Nie jest zła biorąc pod uwagę to:
tomasz40 napisał/a:
laptop ma moduł Wifi 802.11 b/g/n

Jeśli chcesz po wifi mieć tyle co po kablu to zainteresuj się kartą wifi z 5ghz, i na to pasmo się przełącz. Możliwe, że przyda się już wifi ac.

[ Dodano: 05-11-2017, 15:05 ]
srasquasz, Jaki jest transfer lokalnie pomiędzy dwoma kompami? Kompy linkują się na 1gb/s?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-11-2017, 15:54   

srasquasz napisał/a:
jest możliwość dostania jeszcze Cisco bądź innego modemu?

NIE - Cisco już nie montują z 2 lata a innych modemów po prostu nie mają.

A zresetuj Compala przyciskiem na obudowie.
_________________
 
 
verso 
classic master

Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 251
Wysłany: 07-11-2017, 17:16   

Czy przy przedłużaniu umowy jest szansa, aby jednak zostać przy starym sprzęcie?
Niebawem kończy mi się umowa i chyba wolałbym pozostać przy sprawdzonym Cisco 3212.
Mam podpięty swój ruter RT-N66U i działa ten zestaw bez zająknięcia ;)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-11-2017, 17:37   

verso napisał/a:
Czy przy przedłużaniu umowy jest szansa, aby jednak zostać przy starym sprzęcie?

Zależy jaki net będziesz chciał - jeśli do 250 Mb to nie będzie problemu (jeśli 500 Mb to będą chcieli jednak sprzęt wymienić na Compala, choć Cisco teoretycznie do 440 Mb da radę, realnie takie pewnie z 400 Mb pociągnie).
_________________
 
 
srasquasz 
light master

Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 60
Wysłany: 09-11-2017, 08:11   

Cześć,

Podsumuję trochę sytuację :)

Serwisanci w ciągu tygodnia byli u mnie 4 (słownie: cztery :P razy).

Wszyscy twierdzili, że connect box działa ok oprócz ostatniego który naprawdę się przylożył i siedział u mnie 1,5h rozkminiając.

Połączenie wyglądało tak, że raz po kablu było 50Mb, następnie 240Mb potem 110, 35 itp..

Co sprawdzenie to loteria (wczesniejsi serwisanci przy 10 próbie dostawali wyniki zblizone do 250Mb więc uznawali że jest ok).

Nie pomogła wymiana connect Boxa nawet.

Porozmawialiśmy i okazało się, że mogę wrócić do Ubee, który po Wifi może nie uciągnąć 250Mb ale po kablu spokojnie (a mi na tym zależało).

Następnego dnia przyjechał serwisant jeszcze raz z Ubee, podłączył, przełączyliśmy w tryb bridge i mam 250Mb - nie wiem dlaczego tak się działo - pierwszy raz takie czary miałem (przechodziłem między technicolorem, cisco, ubee i nic takiego nigdy nie było, żeby były różnice w pomiarach takie duże)


Co się okazało:

Po zmianie umowy, UPC automatycznie przełącza na IPv6, a że Ubee nie radzi sobie z IPv6, nie był w stanie przełączyć na 250MB...

Wniosek: Gdyby Pani była ogarnięta (bądź technicy z UPC z którymi rozmawiałem na infolinii po podisaniu umowy że Ubee nie da rady i czy connect box działa w trybie bridge'a) i przestawiła mi na IPv4 na samym początku, nie miał bym aż tylu wizyt i nerwów spowodowanych serwisantami, którzy przyjeżdżają aby tylko "odbębnić" i nie starają się znaleźć rozwiązania..

Na przyszłość, pamiętajcie, że jak chcecie zostawić Ubee i przenieść się na 250MB - prosić przy podpisywaniu umowy na powrót do IPv4 :)
 
 
verso 
classic master

Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 251
Wysłany: 09-11-2017, 21:34   

KOCUREK1970 napisał/a:

Zależy jaki net będziesz chciał - jeśli do 250 Mb to nie będzie problemu (jeśli 500 Mb to będą chcieli jednak sprzęt wymienić na Compala, choć Cisco teoretycznie do 440 Mb da radę, realnie takie pewnie z 400 Mb pociągnie).

Raczej pozostanę przy tym, co mam tj. 120Mb lub zredukuję do 60Mb.
Może w ciągu następnych dwóch lat trwania umowy UPC podniesie prędkość :P jak to było w przypadku 30Mb ;)
 
 
srasquasz 
light master

Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 60
Wysłany: 10-11-2017, 10:18   

Cisco jest najlepszy i nie zmieniaj go na nic co Ci będą proponowali (dopóki nie zwiększysz neta na te 500Mb) do momentu aż się nie zepsuje..
 
 
verso 
classic master

Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 251
Wysłany: 11-11-2017, 14:12   

srasquasz napisał/a:
Cisco jest najlepszy i nie zmieniaj go na nic co Ci będą proponowali (dopóki nie zwiększysz neta na te 500Mb) do momentu aż się nie zepsuje..

Mam taki plan ;) zobaczymy, czy mi się to uda :P dam znać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: