Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Który router brać? :D
Autor Wiadomość
Felkowsky 
Klikacz

Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 16
Wysłany: 02-11-2017, 15:52   Który router brać? :D

Witam, kończy mi się umowa z UPC i nie mam innego wyboru niż ta firma, więc pytam jaki router wybrać? Mam aktualnie Horizon Go, z którym mam masę problemów, stąd pytanie.
Nie mam swojego routera i chcę aby internet działal szybko nawet kiedy siostra korzysta z telefonu, bo z Horizonem było odwrotnie. (Film na youtube nie chciał się ładować)

Możecie mi tutaj polecić, bo dzisiaj będę rozmawiał z technikami, żebym wiedział, na który router naciskać. Edit: Możliwe, że mam Happy Home Select 120
Ostatnio zmieniony przez Felkowsky 02-11-2017, 16:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 02-11-2017, 15:56   

Jedyne co dostaniesz to Connect Box (czyli Compal). Bonduje 24 DS i 8 US, nadaje wifi w dwóch pasmach na raz, ma wifi ac, tryb mostu (więc możesz zakupić swój router i go podłączyć). Jedyna wada to problemy z pingami jakie ma (w tym dziale znajdziesz na ten temat wiele wpisów). Możesz jeszcze zapytać o Ubee.
 
 
Felkowsky 
Klikacz

Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 16
Wysłany: 02-11-2017, 15:59   

MrPepka napisał/a:
Jedyne co dostaniesz to Connect Box (czyli Compal). Bonduje 24 DS i 8 US, nadaje wifi w dwóch pasmach na raz, ma wifi ac, tryb mostu (więc możesz zakupić swój router i go podłączyć). Jedyna wada to problemy z pingami jakie ma (w tym dziale znajdziesz na ten temat wiele wpisów). Możesz jeszcze zapytać o Ubee.


Zależy mi na niskim pingu, bo jestem graczem, a w grach to bardzo ważne.
Nie chcę kupować swojego routera, bo chcę mieć dobry internet bez osobnego jeszcze dodatkowego wkładu finansowego. O jaki model Ubee? Dobry to router czy kolejny syf od upc?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 02-11-2017, 16:04   

Felkowsky napisał/a:
O jaki model Ubee?

U nich jest tylko jeden model Ubee (EVW3226).
Felkowsky napisał/a:
Zależy mi na niskim pingu, bo jestem graczem, a w grach to bardzo ważne.

No to wtedy najlepsze będzie Ubee.
Felkowsky napisał/a:
Dobry to router czy kolejny syf od upc?

Ci co mieli twierdzili, że dobry.
Felkowsky napisał/a:
Nie chcę kupować swojego routera, bo chcę mieć dobry internet bez osobnego jeszcze dodatkowego wkładu finansowego.

A powiedz mi, zależy Ci na wifi czy nie?
 
 
Felkowsky 
Klikacz

Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 16
Wysłany: 02-11-2017, 16:08   

Wifi musi być, ponieważ nie mam jak poprowadzić kabla z dużego pokoju do swojego, a tam jest telewizor itd, chyba, że jest możliwość zamontowania routera w moim pokoju a w pokoju rodziców sam dekoder, bo oni używają internet do korzystania z facebooka, a telewizję oglądają cały czas. Więć tak, wifi musi być.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 02-11-2017, 16:33   

Horizon ma internet w swojej chmurze. Internet ma on dostarczany przez kabel koncentryczny (i tak będzie nawet jak dostaniesz osobny modem) więc nie musisz ciągnąć skrętki. Chyba, że internet mają w TV to wtedy (jeśli nie ma możliwości pociągnięcia tam skrętki) możesz użyć adapterów PLC.
 
 
Felkowsky 
Klikacz

Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 16
Wysłany: 02-11-2017, 16:42   

MrPepka napisał/a:
Horizon ma internet w swojej chmurze. Internet ma on dostarczany przez kabel koncentryczny (i tak będzie nawet jak dostaniesz osobny modem) więc nie musisz ciągnąć skrętki. Chyba, że internet mają w TV to wtedy (jeśli nie ma możliwości pociągnięcia tam skrętki) możesz użyć adapterów PLC.


Mam adapter PLC, ale kiedy siostra włącza swoj telefon to i tak nic nie daje ;/
Także, jaki najlepszy routerek? :D
Mówisz, że o ten Ubee pytać?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 02-11-2017, 17:31   

Cytat:
Mówisz, że o ten Ubee pytać?

No jeśli jesteś graczem to chyba ten Ubee będzie najlepszym wyborem. Choć jeśli chodzi o wifi to szału nie ma (ma on słaby zasięg). Najlepszy zasięg ma Compal, ale wtedy wysokie pingi. A najlepiej weź Ubee, przełącz w tryb mostu, kup swój router i go podłącz do Ubee bo szkoda czasu na routery UPC.
 
 
Felkowsky 
Klikacz

Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 16
Wysłany: 02-11-2017, 17:40   

MrPepka napisał/a:
Cytat:
Mówisz, że o ten Ubee pytać?

No jeśli jesteś graczem to chyba ten Ubee będzie najlepszym wyborem. Choć jeśli chodzi o wifi to szału nie ma (ma on słaby zasięg). Najlepszy zasięg ma Compal, ale wtedy wysokie pingi. A najlepiej weź Ubee, przełącz w tryb mostu, kup swój router i go podłącz do Ubee bo szkoda czasu na routery UPC.


A jak mam ten TP-LINK TL-WA854RE to wtedy będzie szybkie wifi na tym ubee? Bo jeśli nadal będzie słabizna to biorę tego Compala
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 02-11-2017, 17:58   

Felkowsky napisał/a:
TP-LINK TL-WA854RE

Wywal ten wzmacniacz bo na nim będziesz miał mega wolne wifi. Jeśli wysokie pingi nie będą Ci przeszkadzać to bierz Compala.
 
 
Felkowsky 
Klikacz

Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 16
Wysłany: 02-11-2017, 18:20   

MrPepka napisał/a:
Felkowsky napisał/a:
TP-LINK TL-WA854RE

Wywal ten wzmacniacz bo na nim będziesz miał mega wolne wifi. Jeśli wysokie pingi nie będą Ci przeszkadzać to bierz Compala.


Wysokie to w granicach ilu? Jeśli do max 100 i nie będzie skakać to biore:D
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 02-11-2017, 18:22   

MrPepka napisał/a:
Jeśli wysokie pingi nie będą Ci przeszkadzać to bierz Compala.

Chyba będą przeszkadzać :P
Felkowsky napisał/a:
Zależy mi na niskim pingu, bo jestem graczem, a w grach to bardzo ważne.

Bo średnia to ok.20 ms. i nawet na testowym sofcie z tego co pisał Kocurek, ping w grach online nie uległ poprawie.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-11-2017, 18:29   

Ping skacze ale nie jakoś tragicznie, np. Z 40ms na 60 i spada, albo z 10ms na 20-30ms i spada, to są chwilowe skoki, mi w grze csgo w którą najczęściej gra nie przeszkadza to w ogóle, nawet tego nie odczuwam/nie zauważam dopóki nie zerkne w tabele lub netgraph. Tylko, że na innym routerze by to nie występowało po prostu.
 
 
Felkowsky 
Klikacz

Dołączył: 02 Lis 2017
Posty: 16
Wysłany: 02-11-2017, 19:12   

brtk napisał/a:
Ping skacze ale nie jakoś tragicznie, np. Z 40ms na 60 i spada, albo z 10ms na 20-30ms i spada, to są chwilowe skoki, mi w grze csgo w którą najczęściej gra nie przeszkadza to w ogóle, nawet tego nie odczuwam/nie zauważam dopóki nie zerkne w tabele lub netgraph. Tylko, że na innym routerze by to nie występowało po prostu.


Masz internet na kablu czy wifi? Jeśli na wifi to bez problemu da się tak grać, bo dotychczas grałem na 40 pingu jeśli byłem sam w domu, jeśli była siostra to nie było mowy o odpaleniu gry :D
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-11-2017, 19:43   

Na kablu gram, na wifi nieważne jaki byś miał internet, to nie ma sensu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: