Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Modem Ubee EVW3226 czy aby na pewno to z nim problem?
Autor Wiadomość
slawek_krakow 
Klikacz

Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: 25-10-2017, 10:08   Modem Ubee EVW3226 czy aby na pewno to z nim problem?

Witam

Mając w perspektywie wizytę technika, a raczej (jeszcze) możliwość jej odwołania lub chociaż zmiany powodu tejże wizyty, postanowiłem skorzystać z wiedzy Szanownych Forumowiczów, ponieważ dzieją się rzeczy dla mnie niepojęte :) Postaram się opisać problem w miarę zwięźle.

W dniu wczorajszym modem odmówił posłuszeństwa. Objawy? Wszystkie diody zapalone jak światełka na choince, zero reakcji na cokolwiek prócz odłączenia zasilania. Po przywróceniu zasilania, wielokrotnym, reakcje różne. A to w ogóle martwy, a to świeci się sama dioda POWER, a to niby się odpala jak trzeba ale dostępu do sieci brak po czym samoczynny reset. I tak w kółko. Ponieważ miałem palącą potrzebę dokonania kilku przelewów postanowiłem się nie poddawać. Po mniej więcej godzinie walki, modem wstał, przelewy udało się zrealizować, ja mogłem udać się do pracy zapominając o problemie. Nie na długo. Okazało się, że pozostawienie w domu małżonki bez dostępu do internetu nie jest dobrym pomysłem. Próbowałem telefonicznie instruować ją co ewentualnie można zadziałać, ale wiecie rozumiecie... Skończyło się na zamówieniu technika z UPC.

Wstęp nieco przydługi, przejdę do sedna. Technik zamówiony, ale nie byłbym wszak facetem, gdybym sam nie podjął próby kolejnej reanimacji po powrocie dziś rano z pracy. Modem wstać nie chciał. Zauważyłem jednakoż rzecz dziwną. Mianowicie każdorazowe podpięcie zasilania do modemu powoduje utratę sygnału TV z dekodera na mniej więcej sekundę. Ot wkładam wtyczkę do modemu, w tym momencie obraz na TV gaśnie na sekundę. Zasilanie jest, bo diody świecą się zarówno na TV i dekoderze, nie ma jedynie obrazu. Sam fakt wydawał mi się co prawda dziwny, natomiast nie łączyłem go z problemami z modemem. Fakty połączyły się same przez przypadek. Dzieciak mi wyłączył TV i okazało się, że modem podniósł się bez problemu. Testuję to już od pół godziny. TV odpalone - modem nie działa. Gasimy TV - modem działa. Zaznaczam, chodzi o TV, nie dekoder. Dekoder cały czas ma włączone zasilanie.

Jak wspomniałem czekam na technika, choć nie wiem czy nie lepiej zamówić egzorcystę.

Jeśli ktoś jest mi w stanie racjonalnie wyjaśnić to co się dzieje moim udziałem, będę wdzięczny. Z góry dziękuję.

Od strony technicznej wygląda to u mnie tak, że sygnał jest podzielony na dwa TV i tenże modem. Jeden TV z dekoderem UPC Mediabox z nagrywarką , drugi z kartą CI. Modem jak w temacie.

Jeszcze raz z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-10-2017, 10:30   Re: Modem Ubee EVW3226 czy aby na pewno to z nim problem?

Jeżeli Twój TV nie jest podłączony do wyjścia TV zwrotnicy multimedialnej na przykład: :arrow: TRIS-307P lub :arrow: GMF-352, z filtrem kanału Zwrotnego, tyko bezpośrednio do rozgałęźnika/rozdzielacza, to proszę zastosować :arrow: filtr Kanału Zwrotnego.
_________________
 
 
slawek_krakow 
Klikacz

Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: 25-10-2017, 10:38   Re: Modem Ubee EVW3226 czy aby na pewno to z nim problem?

Pitrek napisał/a:
Jeżeli Twój TV nie jest podłączony do wyjścia TV zwrotnicy multimedialnej, z filtrem kanału Zwrotnego, tyko bezpośrednio do rozgałęźnika/rozdzielacza, to zastosować filtr Kanału Zwrotnego.


To znaczy tak dla ścisłości. Jedyne do czego podłączony jest mój telewizor to do dekodera za pomocą kabla HDMI. Mam to tak rozumieć, żeby przed dekoderem zastosować ten filtr kanału zwrotnego?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-10-2017, 10:42   Re: Modem Ubee EVW3226 czy aby na pewno to z nim problem?

Nie, chodzi mi o Ten TV z modułem CI+, do niego jest podłączony bezpośrednio przewód koncentryczny z sygnałem UPC.

Moment, o który TV chodzi? Jeżeli się wyłączy TV to modem działa.

Jeżeli chodzi o ten TV z dekoderem, to nie ma potrzeby stosować filtra KZ.

slawek_krakow napisał/a:
TV odpalone - modem nie działa. Gasimy TV - modem działa. Zaznaczam, chodzi o TV, nie dekoder.
Odłącz przewód HDMI między dekoderem i TV, zobacz czy teraz wyłączania TV ma wpływ na modem.
_________________
 
 
slawek_krakow 
Klikacz

Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: 25-10-2017, 10:49   Re: Modem Ubee EVW3226 czy aby na pewno to z nim problem?

Pitrek napisał/a:
Nie, chodzi mi o Ten TV z modułem CI+, do niego jest podłączony bezpośrednio przewód koncentryczny z sygnałem UPC.

Moment, o który TV chodzi?


Ok, to oczywiście mogę zrobić. Tylko, że te czary co się dzieją dotyczą telewizora podłączonego do dekodera. Modem nie chce wstać kiedy jest włączony.

edit: ok, przetestuję bez kabla hdmi.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-10-2017, 10:53   

slawek_krakow napisał/a:
dotyczą telewizora podłączonego do dekodera
Jeżeli bez przewodu HDMI, włączenie TV ma wpływ na modem, to prawdopodobnie TV wprowadza do sieci zasilającej zakłócenia.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-10-2017, 16:06   

slawek_krakow,
Podłącz pod kabel z sygnałem TYLKO sam modem (resztę fizycznie odłącz, odłączają splitter/zwrotnicę/rozgałęźnik czy co tam masz) - niech modem będzie podłączono do netu bezpośrednio, czy to coś zmienia?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: