Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Programy na żywo vs programy nagrane - różnica w płynności?
Autor Wiadomość
Ntsplx 
Klikacz

Dołączył: 20 Paź 2017
Posty: 1
Wysłany: 20-10-2017, 16:26   Programy na żywo vs programy nagrane - różnica w płynności?

Witam,

Nurtuje mnie taka kwestia - zauważyłem różnicę w jakości transmisji "na żywo" (czyli programów emitowanych normalnie w telewizji) w porównaniu do materiałów nagrywanych. Czy to normalna sytuacja?

Posiadam Horizon z nagrywarką i przy przeglądaniu kanałów TV widzę spadki płynności. Animacja się zatrzymuje na chwilę, obraz jest szarpany (trudno mi to ubrać w odpowiednie słowa). Podczas oglądania programów nagranych, płynność jest prawidłowa, zacięcie pojawiają się bardzo bardzo rzadko.

Ustawienia Horizona domyślne, telewizor mam Samsung ue60j6240. Do mieszkania wchodzi przewód, który jest rozdzielony na dwa - do jednego pokoju, gdzie jest internet i do drugiego, gdzie jest Horizon i TV.

Czy sprawa może leżeć po stronie złej jakości sygnału? Czy jest zasadność kontaktu z UPC czy źródła problemu należałoby szukać gdzie indziej?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 20-10-2017, 17:08   Re: Programy na żywo vs programy nagrane - różnica w płynnoś

Sygnał jest OK, bo w końcu nagrywany materiał też pochodzi z tego sygnału. Wygląda jakby oglądając na żywo, Horizon się nie wyrabiał, coś robi w tle, czymś jest zajęty, jakimiś działaniami i ma problem (nie wyrabia się) z obróbką obrazu, jeżeli ten jest z jego tunera DVB-C. Potem po nagraniu, odtwarzając materiał z HDD, już nie przetwarza sygnału przez głowicę, tuner itp, tylko odtwarza materiał.

Z telewizorem to nie ma nic wspólnego, bo obu przypadkach sygnał z Horizona do TV idzie przewodem HDMI.
Możesz, mając taki TV podłączyć przewód antenowy to TV, wyszukaj po operatorze UPC programy, tam są 3 HD TVP1/2 i TVN. Zobacz jak zachowuje się sam telewizor.

Kontakt z UPC wskazany, zgłoś im ten problem, być może Horizon do wymiany.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: