Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ dla TV
Autor Wiadomość
slawekpar 
Klikacz

Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 4
Wysłany: 17-10-2017, 20:15   Moduł CI+ dla TV

Przez kilka poprzednich lat używałem karty CI do TV samsung, przyszedł czas na zmianęTV na nowy.
No i pojawił się problem. Nowy TV firmy samsung UE49M5572AU który ma standartowe wejście na kartę CI nie działa. W UPC powiedziano mi że z tym TV karta nie działa.
Na pytanie dlaczego nikt mi nie umiał odpowiedzieć, przecież złącze CI jest takie same jak poprzednie.
Mam nowy TV i co dalej...............
Czy macie na to jakiś pomysł?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 20:20   

Zmień markę telewizora lub zamien moduł na dekoder
 
 
slawekpar 
Klikacz

Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 4
Wysłany: 17-10-2017, 20:25   

Nie chcę innego, ten mi się podoba, a dekoder mam już jeden i nie chcę drugiego.
To po co jest karta CI?
Np.: złącza HDMI pasują we wszystkich TV, to czemu tak nie jest z kartą CI z UPC?
Dlaczego UPC definiuje jaki ja mam kupić TV?
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 17-10-2017, 20:31   

Moze głupia wskazowka, ale może wejście trafione?
_________________
  ogromny
 
slawekpar 
Klikacz

Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 4
Wysłany: 17-10-2017, 20:34   

coż może tak, nowy TV dopiero co rozpakowałem
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 20:48   

Cytat:
Dlaczego UPC definiuje jaki ja mam kupić TV?

Bo jest prywatną firmą i ma taki kaprys
https://www.upc.pl/telewi...amodul-ci-plus/
Twojego modelu nie ma liście więc zwracaj moduł nic nie wymyslisz
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 17-10-2017, 21:00   

Twojego TV nie ma na liście UPC, ale moich Sony również nie ma, a Cl+ śmiga.
Pytanie: czy Twoj TV wykrywa moduł z kartą np.numer seryjny? Masz wybór operatora UPC?
Wyszukałeś kanały, zanim umieściłeś MediaModuł w TV?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 21:06   

Przecież gdyby to wszystko zadziałało to by nie napisał tego tematu
@Kasiu ja Cię proszę nie wlaczaj swego trybu pomocy wystarczy że za chwilę pojawi się twój kolega i zacznie copy paste - copy wklej
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 17-10-2017, 21:14   

😂
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 17-10-2017, 21:35   

Mojego lg tez nie ma a z....a
_________________
  ogromny
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 17-10-2017, 21:54   

...jeszcze ja :)

GDA, ale wiesz o co chodzi, że ja sama miałam problem z kartą?

Jak rezygnowalam z MR okazało się że muszę przełożyć karty bo ta jako MR była w moim głównym odbiorniku i sporo się nadenerwowałam gdy kanały które karta powinna odkodować, wciąż były zakodowane- wszystko robiłam jak należy wg.instrukcji UPC i nic... dopiero telefon do działu technicznego i uwierzytelnienie w trakcie rozmowy(!) z UPC, pomogły..

Akurat u mnie wcześniej wszystko robił technik, ale niewykluczone, że gdybym zamówiła samodzielną instalację to też prawdopodobnie uslyszalabym że moje TV nie są na liście telewizorów certyfikowanych przez UPC i dlatego nie można poprawnie zdekodować programów ;) ...i tylko dekoder :D
..także, także 😚

https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=178355#178355

dobranoc :)
Ostatnio zmieniony przez Kasia 17-10-2017, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 17-10-2017, 22:01   

Ale to nie jest żaden lamer
Naprawdę mam wrażenie że nie trzeba mu tlumaczyc jak obsługiwać się z CI

Cytat:
Przez kilka poprzednich lat używałem karty CI


I blagam nie wołaj Pitrka bo te jego wklejki są już irytujące
 
 
piotrofan 
Klikacz

Dołączył: 22 Lut 2017
Posty: 10
Wysłany: 17-10-2017, 22:36   

Pitrka wklejki są irytujące? To usuń konto GDA. Moim zdaniem to twoje posty są irytujące, wiecznie niezadowolony jakby niedoceniony w życiu.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-10-2017, 18:05   

WOW :!: , ale się dzieje. :P

slawekpar napisał/a:
Nowy TV firmy samsung UE49M5572AU który ma standartowe wejście na kartę CI nie działa


Najważniejsze wskazówki podała już Kasia.

TV podobne do Twojego (wszystkie mają ten sam firmware) UE49M5510, UE49M5600 serii 5 obsługują moduł CI+ v1.3
Tak podaje inna :arrow: holenderska kablówka: minimalny firmware: T-KTSDEUC-1104.2, a także :arrow: holenderski opis takiej serii TV:
CI/CI+ CI+
Ziggo-gecertificeerd Ja


Jeżeli w Menu szukania jest wybór operatora UPC, to dany producent uzyskał certyfikację od UPC, czyli jest na 100% zgodny. Niekoniecznie będzie na liście UPC, UPC mogło go jeszcze nie zamieścić

Ten TV ma chyba moduł CAM CI+ montowany przez Adapter CI+. Już kilka razy zetknąłem się z problem przez ten "nieszczęsny" adapter. Włożony moduł nie był widziany w TV. Trzeba sprawdzić czy w Menu TV:
Menu > Ustawienia > Nadawanie > Wspólny interfejs CI
> Menu CI
> Informacje o module CAM
są wyświetlanie informacji o module włożonym do gniazda CI+ oraz karcie CI+ włożonej do modułu.

Musisz sprawdzić zamocowanie tak samego adaptera w TV, jak i zamocowania modułu w adapterze i wsadzonej w moduł karty. Można nawet wsadzić moduł bez karty kodowej. Moduł musi być widoczny w Menu CI, nie będzie tylko informacji o karcie. :arrow: tradycyjne :P Copy&Paste

Mało prawdopodobne jest aby ten TV nie wykrył modułu, to jest w końcu sprzęt CAM, który wyprodukowano z jakimiś standardami. Inna sprawa to prawidłowe działanie z wyszukanymi programami UPC i ich obsługą, różnie zachowywały się TV. Gubiły uprawnienia, znikały programy itp., ale nie słyszałem żeby to dotyczyło samsungów wyższych od od serii "E".




PS:
Specjalnie dla Ciebie GDA, z wdzięczności za Twoje celne uwagi, bardzo dla Ciebie przydatna rzecz: taka z czerwonym X
__________________________________________________________________________________
Pitrek                       Wysłany: Kiedykolwiek                                           
chello guru                  _______________________________________________________________
            (Copy&Paste)

Dołączył: 08 Lis 2013
Skąd: Zielona Góra

__________________________________________________________________________________
                                                                          
_________________
 
 
slawekpar 
Klikacz

Dołączył: 17 Paź 2017
Posty: 4
Wysłany: 20-10-2017, 18:37   

Pitrek napisał/a:
TV podobne do Twojego (wszystkie mają ten sam firmware) UE49M5510, UE49M5600 serii 5 obsługują moduł CI+ v1.3


Wszystko działa, wystarczyło w ustawieniach wpisać odpowiednią częstotliwość i zadziałało.

Jak to się ma do info na stronie www upc gdzie podają ze ten TV jest niekompatybilny z Ci +
Dodatkowo potwierdził to "fachowiec" ze wsparcia technicznego z UPC że nie będzie działało.

A tu miła niespodzianka, wszystko śmiga.

Dziękuję wszystkim za udział w poście. Bardzo mi pomogliście.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: