Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TV + Internet 250 Mb/s - proszę o poradę sprzętową
Autor Wiadomość
Quackers 
Klikacz

Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 7
Wysłany: 07-09-2017, 08:07   TV + Internet 250 Mb/s - proszę o poradę sprzętową

Drodzy Użytkownicy,
w ramach przedłużenia kończącej się umowy, za 89 zł udało mi się wynegocjować:
- Select Extra HD
- Fiber 250 Mb/s
- Multiroom
- Pakiet Eleven
Z tego co się orientowałem to max co mogłem na dzień dzisiejszy wycisnąć.
Od tego momentu jednak potrzebuję pomocy osób doświadczonych w doborze sprzętu. Priorytetem dla mnie jest internet i stabilne, jak najniższe opóźnienie (gra online). Aktualnie posiadam 120 Mb/s + Ubee i na połączeniu kablowym nie mogę narzekać.
W ramach powyższej oferty mogę:
1) pozostać przy obecnie posiadanym sprzęcie (wiadomo) Mediaboxy + Ubee ale tutaj brakuje mi możliwości korzystania jednocześnie z 2,4 i 5 (WiFi)
2) Wziąć Horizon i zostawić Ubee, wtedy ewentualnie dokupić własny router
3) Wziąć Horizon i wziąć Compala - widziałem dużo pozytywnych opinii na temat Compala jednak trafiłem na wątek dotyczący problemów z pingami i zgłupiałem.

Teraz kilka pytań od "laika":
Które rozwiązanie, Waszym zdaniem, byłoby najlepsze? Konsola będzie połączona z Compalem po kablu, czy wtedy również mogę odczuwać problemy ze skaczącym pingiem?
Jeśli wziąłbym Compala i "za nim" podłączył swój sprzęt to problem również istnieje?
Czy jeśli i tak zakładam zakup swojego sprzętu (routera) to jest sens pchać się w Compala?
Podpowiedzcie proszę, z góry dziękuję za pomoc.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 07-09-2017, 10:22   

Szczerze? Zostaw to ubee i podłącz do niego swój router, a w ubee włącz tryb bridge.
 
 
Maciej 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lis 2013
Posty: 241
Wysłany: 07-09-2017, 10:28   

MrPepka napisał/a:
Szczerze? Zostaw to ubee i podłącz do niego swój router, a w ubee włącz tryb bridge.


Też tak uważam.

Tylko niech Kolega uważa, żeby go UPC nie przekonało, że do opcji 250 mbps jest TYLKO i WYŁĄCZNIE Compal. 8)
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 07-09-2017, 13:36   

Quackers napisał/a:
..w ramach przedłużenia kończącej się umowy, za 89 zł udało mi się wynegocjować:
- Select Extra HD
- Fiber 250 Mb/s
- Multiroom
- Pakiet Eleven
Z tego co się orientowałem to max co mogłem na dzień dzisiejszy wycisnąć.

Dokładnie, to najwyższa promocja TRU Xlll za 69 zł, z MR za 10zł i Eleven za 9.90zł. :)
 
 
Quackers 
Klikacz

Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 7
Wysłany: 07-09-2017, 14:22   

Z jednej strony jestem zadowolony z oferty którą udało się uzyskać a z drugiej ciągle mam wątpliwości czy przedłużając umowę nie narobię sobie kłopotów z działaniem internetu na następne 2 lata:/ Bo po podpisaniu "kwitów" będzie już pozamiatane.

To w takim razie pytanie dodatkowe: na jaki router dual band zwrócić uwagę? Budżet ocierający się o, powiedzmy, 300 zł.
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 07-09-2017, 15:05   

Jeśli zawierałeś umowę na odległość (telefon, internet) to w ciągu 14 dni przysługuje Ci prawo odstąpienia od umowy.
Więc czas na testowanie będzie.

...a nawet 30 dni, coś ludzie piszą ;)
https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=190398#190398
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 07-09-2017, 15:58   

Quackers napisał/a:
na jaki router dual band zwrócić uwagę? Budżet ocierający się o, powiedzmy, 300 zł.

Jak ma mieć jeszcze wifi ac i Gigabit Ethernet (choć to drugie to już mus) to dołóż stówkę i kup to:
https://www.ceneo.pl/49401251
Sam router chodzi czasem za 380 zł więc musisz wypatrywać dobrą ofertę.
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-09-2017, 20:28   

Do gier zostań przy Ubee, Compal strasznie rzuca pingiem, da się grąc, nie przeszkadza, ale po co zmieniać na gorsze, lepiej jest mieć stabilniejszy ping.
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 08-09-2017, 17:29   Re: Napisałeś ,że priorytetem dla Ciebie...

Quackers napisał/a:
Drodzy Użytkownicy,
w ramach przedłużenia kończącej się umowy, za 89 zł udało mi się wynegocjować:
- Select Extra HD
- Fiber 250 Mb/s
- Multiroom
- Pakiet Eleven
Z tego co się orientowałem to max co mogłem na dzień dzisiejszy wycisnąć.
Od tego momentu jednak potrzebuję pomocy osób doświadczonych w doborze sprzętu. Priorytetem dla mnie jest internet i stabilne, jak najniższe opóźnienie (gra online). Aktualnie posiadam 120 Mb/s + Ubee i na połączeniu kablowym nie mogę narzekać.
W ramach powyższej oferty mogę:
1) pozostać przy obecnie posiadanym sprzęcie (wiadomo) Mediaboxy + Ubee ale tutaj brakuje mi możliwości korzystania jednocześnie z 2,4 i 5 (WiFi)
2) Wziąć Horizon i zostawić Ubee, wtedy ewentualnie dokupić własny router
3) Wziąć Horizon i wziąć Compala - widziałem dużo pozytywnych opinii na temat Compala jednak trafiłem na wątek dotyczący problemów z pingami i zgłupiałem.

Teraz kilka pytań od "laika":
Które rozwiązanie, Waszym zdaniem, byłoby najlepsze? Konsola będzie połączona z Compalem po kablu, czy wtedy również mogę odczuwać problemy ze skaczącym pingiem?
Jeśli wziąłbym Compala i "za nim" podłączył swój sprzęt to problem również istnieje?
Czy jeśli i tak zakładam zakup swojego sprzętu (routera) to jest sens pchać się w Compala?
Podpowiedzcie proszę, z góry dziękuję za pomoc.


jest niski ping w grach to teraz powinieneś napisać coś o swojej lokalizacji bo jeżeli chodzi o ten parametr w mojej lokalizacji to UPC nie jest w stanie wywiązać się ze stałego niskiego pingu w grach online czyli takiego poniżej 50ms.
Druga sprawa jeżeli nie nagrywasz swoich rozgrywek oraz nie nadajesz na przykład używając TWITCH to gdy u Ciebie nie ma problemu z łączem tej firmy możesz podpisywać kolejną umowę na 24miesiące.Gorzej jak będzie chciał nadawać rozgrywkę w FULL HD podczas grania tu byś musiał przetestować bo niestety ale upload UPC jest strasznie niskim parametrem.
_________________
 
 
Quackers 
Klikacz

Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 7
Wysłany: 11-09-2017, 08:07   

MariuszHL napisał/a:
jest niski ping w grach to teraz powinieneś napisać coś o swojej lokalizacji


Mieszkam na krańcu Warszawy (Białołęka - Grodzisk). Do tej pory nie narzekałem na ping. Nadawać rozgrywki nie będę, jestem anonimowym graczem:)
Założyłem ten wątek ponieważ to jednak jest umowa na 2 lata, szkoda byłoby podpisać zobowiązanie i zrobić sobie kuku wybierając nieodpowiedni sprzęt z punktu widzenia moich potrzeb.

Będę zatem próbował dobrać Horizona tylko do TV a w kwestii internetu pozostanę przy Ubee.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 11-09-2017, 15:27   

MariuszHL napisał/a:
UPC nie jest w stanie wywiązać się ze stałego niskiego pingu w grach online czyli takiego poniżej 50ms.

Pokaż mi jakiegokolwiek operatora, który ping i jego parametry ma określone w umowie/regulaminie?
MariuszHL napisał/a:
mojej lokalizacji

To już wszyscy wiemy - UPC w Twojej lokalizacji jest do dupy.
MariuszHL napisał/a:
upload UPC jest strasznie niskim parametrem.

Ale przynajmniej zawsze jest tyle ile być powinno.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: