Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana abonenta/cesja
Autor Wiadomość
burlos 
Klikacz

Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 10
Wysłany: 01-10-2012, 17:28   Zmiana abonenta/cesja

Witam
Posiadam umowę terminową na internet. Chcę zmienić miejsce zamieszkania a aktualną umowę przenieść na inną osobę w tym samym lokalu. Po zasięgnięciu informacji w punkcie obsługi wynika że umowa na nowego użytkownika musi biec od nowa minimum 12 miesięcy. Z kolei na infolinii powiedziano że umowa jest kontynuowana z zachowaniem poprzedniego okresu zobowiązania. Cena powinna pozostać ta sama (rabat 15%). Która informacja jest właściwa, ma to być cesja czy zmiana abonenta? Czy cesja jest płatna zgodnie z cennikiem 39zł ?
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 01-10-2012, 18:03   

Jeśli osoba która ma zamieszkać będzie miała prawo do lokalu nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić cesję umowy...
 
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 01-10-2012, 18:37   

Wypełniłem taki oto druk, zaniosłem do BOK-u i nie zapłaciłem ani grosza. Ten sposób zmiany abonennta nie jest traktowany jako cesja. Sam się zdziwiłem, ale było bez opłat.

http://www.upc.pl/pdf/upc...abonenckiej.pdf
_________________
 
 
burlos 
Klikacz

Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 10
Wysłany: 01-10-2012, 18:41   

Warunki Twojej umowy pozostały bez zmian? Mam na myśli jej czas obowiązywania dla nowej strony umowy.
 
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 01-10-2012, 19:22   

burlos napisał/a:
Warunki Twojej umowy pozostały bez zmian? Mam na myśli jej czas obowiązywania dla nowej strony umowy.


Warunki bez zmian, termin umowy bez zmian, zmienił się jedynie abonent.
_________________
 
 
dziba 
light master

Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24-03-2014, 21:19   

Witam.Mam pytanie odnosnie zmiany abonenta.Kupuje od brata mieszkanie w ktorym sa swiadczone usługi UPC:tv.,tel.,internet(max z pvr,tel. i internet 12omb/s).Chcę przejsc na jego umowe czyli cesja(39zl opłata).A jak ma to sie do zmiany samego abonenta?(bez opłaty),czy brak opłaty tyczy sie tylko w przypadku samej uslugi internetowej?Bo jesli tak to rozumiem ze tylko cesja wchodzi w gre bez zmian warunkow umowy i dalszy ciag zobowiazania?
 
 
dazzler 
Klikacz

Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 9
Wysłany: 25-12-2015, 12:20   

Józek napisał/a:
Wypełniłem taki oto druk, zaniosłem do BOK-u i nie zapłaciłem ani grosza. Ten sposób zmiany abonennta nie jest traktowany jako cesja. Sam się zdziwiłem, ale było bez opłat.

tu nie mogę wkleić linka bo nie mam 10 postów, ale ten co podał kolega powyżej


Czy ktoś korzystał z tego formularza zmiany abonenta? Jest bezpłatny?
Pytam, bo chciałbym od przyszłego roku odliczyć ulgę internetową i w tym celu chciałbym przepisać umowę z żony na mnie (ona już wykorzystała 2 lata odliczeń). W tym celu poinformowano mnie w BOKu w Krakowie, że trzeba zrobić cesję a ta jest płatna. Czy da się tą opłatę obejść przy pomocy tego formularza co wskazał kolega powyżej? Czy to jest już historia? No chyba, że jest inny sposób by na fakturze widniały moje dane zamiast żony?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-12-2015, 22:38   

dazzler napisał/a:
chciałbym przepisać umowę z żony na mnie (ona już wykorzystała 2 lata odliczeń).

A Kolega nigdy wcześniej sobie netu nie odliczał?.
_________________
 
 
dazzler 
Klikacz

Dołączył: 19 Paź 2013
Posty: 9
Wysłany: 27-12-2015, 13:09   

Nie odliczałem. Przedtem net miał szwagier z innej firmy. Jak się wyprowadził z rodziną to założyliśmy UPC na żonę, minęły 2 lata i teraz chciałbym by odliczyć ulgę na mnie.
 
 
rudi88 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-02-2017, 19:35   

Czy ktoś korzystał z tego formularza w ostatnim czasie i potwierdzi czy to jeszcze działa?
Nie bardzo mam ochotę płacić za cesje.
 
 
Józek 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 148
Wysłany: 17-02-2017, 10:44   

rudi88 napisał/a:
Czy ktoś korzystał z tego formularza w ostatnim czasie i potwierdzi czy to jeszcze działa?
Nie bardzo mam ochotę płacić za cesje.


Ja korzystałem z formularza "Formularz zmiany strony Umowy Abonenckiej" i zmiana dokonała się bezpłatnie. Była to zmiana abonenta bez zmiany adresu umowy. Ale było to chyba w 2011 roku. Wtedy też była możliwość dokonania płatnej cesji, ale ja wybrałem opcję zmiany abonenta. I przeszło bez problemów.
_________________
 
 
rudi88 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-02-2017, 14:38   

Chyba trzeba będzie wydrukować to pismo i spróbować w biurze obsługi.
 
 
slawomir_1969 
light master

Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 71
Skąd: szczecin
Wysłany: 22-02-2017, 12:07   

Witam . Czy chcąc dokonać cesji umowy na nowego abonenta szukać kogoś w okolicy czy nie mam znaczenia rejon ?.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 22-02-2017, 12:28   

Rejon jest bez znaczenia, :P muszą być tylko tam świadczone usługi przez UPC.
_________________
 
 
rudi88 
Klikacz

Dołączył: 16 Lut 2017
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-02-2017, 12:56   

A może kolega wie czy da się zmienić abonenta bez robienia cesji? Teść przepisał mieszkanie na moją Żonę i chciałbym żeby umowa była teraz na nią żeby można było sobie net odliczyć od podatku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: