Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Twoja Telekomunikacja Sp. z o. o.? Uwaga!
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-08-2017, 19:00   

KOCUREK1970 napisał/a:
Nie musisz go wpuścić, możesz gadać z nim przed drzwiami - tylko jak cię przekona do nowej umowy, to podpisujesz ją chyba raczej na stole niż plecach akwizytora - a wtedy już go wpuszczasz do domu i może facet kombinować dalej na co cię jeszcze naciąć, korzystając z możliwości obserwacji pokoju/kuchni i jaki tam masz sprzęt (duży tv - ło panie ale meczyki by sobie pan na tym pooglądał, a może jakiś dobry film - i nawet nie wiesz kiedy masz dopisane C+ z HBO... dodatkowo płatne, które masz gratis, tylko facet nie wspomni, że to gratis to tylko 1 miesiąc a potem STÓWA dodatkowo do abonamentu).
Kiedyś brałem udział w szkoleniach C+, CP na temat sprzedawania ich oferty - nie macie pojęcia, jakim trikami posługuje się sprzedawca..., jak potrafi zmienić temat na coś innego, by odwrócić waszą uwagę od oferty, po czym nie wiesz nawet gdzie i kiedy a już ją chcesz... (bo tak sprytnie pokierował rozmowę...., że to WY SAMI mu mówicie, że chcecie C+ i HBO ).

No, ale da się takich jakoś uniknąć (ja bym umiał to zrobić bo mam gadane ;) ).
KOCUREK1970 napisał/a:
Pewnie, że nie - to "wina" niedoskonałego prawa, którego ludzie nie znają a cwaniaki akwizycyjne wykorzystują bez skrupułów (bo ludzie uważają, że nie można być takim draniem, by celowo i z premedytacją władować obcego człowieka na minę).
Gdyby za oszustwo groziło 25 lat bezwzględnego więzienia (i tylko taka kara a nie od roku DO 25 lat) - kto by chciał za oszustwo spędzić resztę życia za kratami?

To tacy akwizytorzy bardziej by kombinowali.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-08-2017, 19:17   

MrPepka napisał/a:
No, ale da się takich jakoś uniknąć (ja bym umiał to zrobić bo mam gadane ).

Większość ludzi z ufnością podchodzi do wszelakiej maści domokrążców (bo w PL jeszcze nie jest to tak natrętne jak na zachodzie czy w USA), ale ludzie starsi są bezbronni.
MrPepka napisał/a:
To tacy akwizytorzy bardziej by kombinowali.

Wątpię - 25 lat więzienia działało by wystarczająco odstraszająco (tylko, że oczywiście nas Sejm sknociłby całą resztę... i przepisy by się wzajemnie wykluczały, bo ktoś się pomylił i to nie miało być 25 lat, tylko 52 miesiące więzienia - ot taki drobiazg).
Przecież te patałachy nie potrafią bez błędu przepisać ustawy dla Sejmu i Senatu - ostatnia wpadka - co innego przegłosował Sejm a co innego Senat (choć stricte to była TA sama ustawa o sądach).
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-08-2017, 19:26   

KOCUREK1970 napisał/a:
Większość ludzi z ufnością podchodzi do wszelakiej maści domokrążców (bo w PL jeszcze nie jest to tak natrętne jak na zachodzie czy w USA), ale ludzie starsi są bezbronni.

No a z oszustami jak jest? Zwłaszcza gdy o nich mówimy w kontekście oszustw na wnuczka.
KOCUREK1970 napisał/a:
Wątpię - 25 lat więzienia działało by wystarczająco odstraszająco (tylko, że oczywiście nas Sejm sknociłby całą resztę... i przepisy by się wzajemnie wykluczały, bo ktoś się pomylił i to nie miało być 25 lat, tylko 52 miesiące więzienia - ot taki drobiazg).
Przecież te patałachy nie potrafią bez błędu przepisać ustawy dla Sejmu i Senatu - ostatnia wpadka - co innego przegłosował Sejm a co innego Senat (choć stricte to była TA sama ustawa o sądach).

A w innych krajach takiego problemu nie ma i nie będzie.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-08-2017, 20:10   

MrPepka napisał/a:
No a z oszustami jak jest? Zwłaszcza gdy o nich mówimy w kontekście oszustw na wnuczka.

Dlatego to nie jest problem z ludźmi, tylko W ludziach.
U mnie w mieście znowu babcię przerobili metodą "na wnuczka" - straciła 45 tys zł... - a tyle o tym mówią, ostrzegają.
Tylko ludziom wyłącza się czujność, kiedy idzie o rodzinę.
Cytat:
A w innych krajach takiego problemu nie ma i nie będzie.

Ale tego nie powinno być U NAS (inne kraje mnie mało interesują).
Wiec jestem tego pewien, że jeszcze długo będziemy słyszeć o podobnych akcjach pozyskiwania klientów.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: