Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowe podwojenie prędkości internetu.
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 11-09-2018, 21:22   

matifcb,
To są skutki tego, że wszyscy i wszędzie chcą wifi - to nie jest guma w majtkach (że się rozciągnie "pasmo") a i PRAW fizyki też nie przeskoczysz.

Skoro się tak z tym Compalem certolisz - to zamiast 2 czy 3 stówy wydawać na karty usb wydaj to na własny router.

Nie ma TANIEGO i skutecznego sposobu na to wszystko.
Podniesienie wydajności na wifi o 50 czy tam 100 Mb może kosztować parę grubych stów.
_________________
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 11-09-2018, 21:34   

siedze od tygodnia wlasnie dlatego na forach zeby biosa jakos przerabiac zeby wydac na nowe karty wifi.. wiem ze moze to kosztowac wiec pare stow moge wydac jesli gra jest warta swieczki. Teraz mam 20/40 mhz a w praktyce w NET Analizerze widze swoja siec jako 20 mhz... nosz *&*^%S mac.. super podwojenie lacza gdzie mi teraz ta knaprawde okroili 2 krotnie lacze bo na starym technicolorze mialem 40mb.s a mam 20 ;/

krew mnie zalewa...

PLC ? cos takiego tak :
tp-link-av500-tl-pa4010kit-plc musze to zrozumiec jak dziala. Moze to jest jakas mysl dla mnie

Co mi da moj kolejny ruter ktory bym kupil ? podlacze go i wymusze tylko samo pasmo 40 mhz i dostane spowrotem to co mialem godzine temu przed zmiana softa kosztem 2-3 stow ? karty sieciowe w latopie nadal sa stare i tu chyba jest to "waskie gardlo " ?
 
  Select HD
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 11-09-2018, 21:34   

Tylko, że maticb ani nowy router nie pomoże, ani PLC bo ograniczają go karty sieciowe w jego sprzęcie. Po kablu ma maks 90mbs, po wifi 50 co dokładnie odpowiada specyfikacji jego kart. Tutaj wychodzi, jak trudno jest kupić nowy laptop. U mnie przykładowo na 9 letnim laptopie osiągam po wifi w okolicach 100mbs, ale to czysty fart, że tam była świetna jak na tamte czasu sieciówka. Dziwie się natomiast, że nie masz gigabitowych kart eth, to jest już standard od jakiś 15 lat. Te 20/40mhz to ciągle nie jest duże zmartwienie, bo na 20mhz można osiągnąć więcej niż masz obecnie.

MrPepka napisał/a:

Poczytaj sobie o tym jak USB 3.0 wpływa na działanie Wi-Fi w paśmie 2,4 GHz.

tylko, że na 2.0 ta karta prawie wcale nie działa bo prąd za mały. Zresztą przetestowałem teraz na szybko, ale tylko w 5ghz.
Ostatnio zmieniony przez zylx 11-09-2018, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 11-09-2018, 21:40   

dokladnie u mnie chyba zostaje bios hakowac i karty zmieniac na cos lepszego bez tego chyba nie obejde nic. i tak jak radzil ktos najpierw podmienic karty sieciowe bez ingerencji w biosa. Moze akurat sie uda..

[ Dodano: 11-09-2018, 22:41 ]
KOCUREK1970 napisał/a:
Skoro się tak z tym Compalem certolisz - to zamiast 2 czy 3 stówy wydawać na karty usb wydaj to na własny router.


chyba u mnie i tak wlasny ruter nie pomoze. Dopoki w lapku siedzi slaba karta wifi

PS transfer wrocil na poziom 50MB/s dobre i to.
 
  Select HD
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 11-09-2018, 21:46   

zylx napisał/a:
Tylko, że maticb ani nowy router nie pomorze

Trochę pomoże, bo tam sobie pasmo 40 MHz ustawi.
Ale jak już pisałem nie można oczekiwać cudów na sprzęcie operatora za 30$ - wydaj 100-150$ i jakoś będzie to znośnie.

Siec 2,4 GHz zawalona do granic absurdu, a 5 GHz w zabudowie, hm...

matifcb,
Bez wydania kasy, bez własnych testów nic się z tym samo nie wydarzy - trzeba kupować sprzęt i szukać rozwiązania.
_________________
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 11-09-2018, 22:22   

kolego KOCUREK1970 ale co mi da ruter nowy lepszy ? wytlumacz mi bo nie widze narazie sensu skoro w laptopie siedzi mi jakas karta stara niby nie wyciagajaca wiekszych predkosci?
 
  Select HD
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 11-09-2018, 22:59   

@ KOCUREK1970

Piszesz jedno i to samo,napisałem Ci wczoraj ,że z 250 miałem 33 ( 5 ghz ),sprawdzałem to kablu,wifi,przełączyłem Compala na modem ,resetowałem i następnie podpiołem swojego Asusa RT-AC5300 dalej było 33

Jakoś 22 miesiące po wifi i kablu było zawsze,rano,popołudniu,wieczorem 246 ,teraz nawet nie ma połowy .....
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 11-09-2018, 23:03   

Tygrysek napisał/a:
Piszesz jedno i to samo,

Na forum się skarżysz czy jak.
Składaj reklamacje.

matifcb,
Przecież wymianę karty już Ci ktoś sugerował - to po kiego tłuczesz temat a nie działasz?

Problemy mogą wynikać z faktu, że może (?) UPC prowadzi lokalnie jakieś prace i dlatego transfery padają.
_________________
 
 
Morin 
easy master

Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 32
Wysłany: 13-09-2018, 08:12   

Szanowni Państwo,
czy UPC podwyższa obligatoryjnie prędkości użytkownikom 120mbs do 250mbs czy nie?
~tak jak to miało (ma?) miejsce w przypadku 60mbs do 120mbs.

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam!
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 13-09-2018, 10:48   

Szanowny forumowiczu,

z 60mbs jest podwyzszenie do 150mbs. To tak informacyjnie.

pozdrawiam!
 
  Select HD
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 13-09-2018, 11:24   

Morin,
...wiem, nie lubisz odwołań do linka ..zatem jego treść:

"Drodzy, dziękujemy za Wasze komentarze i zainteresowanie. Nasze inwestycje i program podnoszenia prędkości zakładają oferowanie coraz szybszego Internetu wszystkim naszym klientom, ale proces ten, także ze względów technicznych, jest rozłożony w czasie. Program speedupgrade realizowany w sierpniu bieżącego roku, dotyczył grupy wybranych klientów posiadających usługę Internetu do 60mb/s, którzy zupełnie za darmo otrzymali przyśpieszenie prędkości do 150 mb/s od 21 sierpnia 2018. Speedupgrade dotyczył zarówno klientów, którzy byli na umowach bezterminowych (po okresie obowiązywania promocji) oraz klientów, z terminowym zobowiązaniem promocyjnym, z pewnymi wyjątkami opisanymi poniżej.

Projekt speedupgrade 60/150 nie dotyczył:
Klientów, którzy podpisali umowy po 1 maja bieżącego roku, na warunkach promocyjnych przeznaczonych jedynie dla nowych klientów.
Klientów, którzy zdecydowali się przedłużyć z nami umowę na warunkach utrzymaniowych tzw. promocjach retencyjnych wystawianych przez Dział Utrzymania Klienta i podpisanych po 1 maja bieżącego roku.
W ramach przeprowadzonej akcji speedupgrade, prędkość została przyśpieszona dla ponad 300 tysięcy naszych klientów.

W związku z dalszym rozwojem naszej firmy planujemy dalej podnosić prędkość Internetu naszym klientom, jednakże proces ten z wielu względów musi być rozłożony w czasie. Przyśpieszenie prędkości Internetu dla klientów korzystających z prędkości do 120mb/s nie było planowane w ramach projektu zrealizowanego w sierpniu bieżącego roku i nie nastąpi wcześniej jak w przyszłym roku. Obecnie zrealizowany etap przyśpieszenia prędkości Internetu dla naszych klientów, uwzględniał jedynie prędkości do 100 mb/s. Dlatego też uprzejmie prosimy Was o cierpliwość w tym zakresie, ale zapewniamy, że będziemy na bieżąco informować o naszych kolejnych przyśpieszeniach.

Zachęcamy jednak wszystkich klientów, którzy korzystają z usługi Internetu do 120 mb/s, do kontaktu z naszą Infolinią. W ramach nowych ofert, które zakładają przedłużenie umowy z naszą firmą, możecie otrzymać prędkość do 150 mb/s, w wielu przypadkach, bez wzrostu miesięcznej opłaty abonamentowej lub przy minimalnej różnicy cenowej zależnie od wybranej promocji.

Pragniemy także jak najszczerzej przeprosić naszych klientów, którzy błędnie otrzymali komunikację informującą o przyśpieszeniu prędkości łącza do 150 mb/s. Przepraszamy także za nieprawidłową treść przesłanego do wszystkich komunikatu dotyczącego projektu speedupgrade 60/150, który to nie zawierał informacji o przyznaniu przyśpieszenia łącza dla klientów na umowach terminowych podpisanych przed 1 maja bieżącego roku. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań by zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości.

Jeżeli pojawiłyby się dodatkowe pytania, to jestem do Waszej dyspozycji.

Pozdrawiam
Mateusz
Moderator Społeczności UPC"
_________________
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 14-09-2018, 19:22   

podmienilem swoje karty wifi w laptopach. W Acerze dzialal Broadcom ( brakowalo tylko sterownikow ale nazwe karty w menadzerze pokazywalo) ale w moim Lenovo po wlozeniu tej z Acera komputer sie nie wlaczyl tylko na starcie byla informacja ze nieautoryzowany adapter jest wlozony i komp nie ruszy. Czyli musze w Lenovo napewno pozbyc sie tej whitlist bios.
 
  Select HD
 
zylx 
chello master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 2711
Wysłany: 14-09-2018, 19:33   

matifcb, Dokładnie, ewentualnie włożyć do Lenovo taką która jest na whitlist'cie.
_________________
 
 
matifcb 
ultra master

Dołączył: 05 Paź 2008
Posty: 731
Wysłany: 14-09-2018, 23:05   

tez o tym pomyslalem tylko skad wziac liste dzialajacych kart..szukalem w necie i ciezko cos znalezc
 
  Select HD
 
piowor 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Cze 2016
Posty: 252
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-09-2018, 06:45   

Łatwo - są w manualu od tego Lenovo g500 ale tylko 4 różne karty z których żadna nie ma nic ponad 2.4 bgn.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: