Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowe podwojenie prędkości internetu.
Autor Wiadomość
lero 
Klikacz

Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 9
Wysłany: 01-07-2017, 07:06   Darmowe podwojenie prędkości internetu.

Dzis dostałem od UPC maila:

Cytat:
Drogi Kliencie!
Cieszymy się, że jesteś z nami. Dlatego przygotowaliśmy
dla Ciebie wyjątkowy prezent! Logo Upc
PRZYSPIESZYLIŚMY TWÓJ INTERNET AŻ DO 60 Mb/s
BEZ ŻADNYCH OPŁAT
Aby cieszyć się większą prędkością, koniecznie zrestartuj swój modem
(odłącz go na moment od zasilania). Dzięki temu przeglądaj strony,
oglądaj filmy online i ściągaj duże pliki szybciej niż kiedykolwiek!
A to wszystko w ramach Twojego obecnego abonamentu.


Czy to jakaś masowa akcja dla wszystkich, czy tylko tym najwolniejszym co mieli jak ja 30Mb/s przyśpieszyli? Sprawdziłem i rzeczywiście teraz jest ponad 50Mb/s.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 01-07-2017, 13:37   

lero napisał/a:
Czy to jakaś masowa akcja dla wszystkich, czy tylko tym najwolniejszym co mieli jak ja 30Mb/s przyśpieszyli?

Wystarczyło przeczytać wątek o ofercie UPC i tam była o tym mowa, a nawet wcześniej. UPC rezygnuje z wcześniejszych prędkości (FP 10, FP 30) i już wszyscy zostali zmigrowani do FP 60. Czasami trzeba jednak zrestartować modem.
 
 
Kets 
easy master

Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 42
Wysłany: 04-07-2017, 08:11   

Zrestartowałem wczoraj modem i nic to nie dało... Muszę zmienić modem,
proszę o poradę o jaki model powalczyć, czy wi fi może zostać na moim routerze?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 04-07-2017, 12:21   

Kets napisał/a:
proszę o poradę o jaki model powalczyć, czy wi fi może zostać na moim routerze?

Gdy zadzwonisz do nich i powiesz im o modemie (że ten nie udźwignie większej prędkości) to z automatu dostaniesz Compala. Przełączysz go w bridge, podłączysz do swojego routera i spokój masz Pan nawet sto lat :mrgreen: A wi-fi zostaje na twoim routerze.
 
 
Kets 
easy master

Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 42
Wysłany: 07-07-2017, 07:35   

Wczoraj otrzymałem przesyłkę z nowym modemem. Wszystko bezkosztowo, tylko muszę sam zainstalować. Mam trochę obaw, ale cóż zrobić.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-07-2017, 14:25   

Kets napisał/a:
Mam trochę obaw, ale cóż zrobić.

Proste - podłącz przewód antenowy, potem zasilacz i poczekaj z 10 minut (modemorouter pobierze softa/konfiga i zainstaluje) a potem sobie ustawisz co potrzeba.
_________________
 
 
daroslav 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 29
Skąd: Katowice
Wysłany: 09-07-2017, 12:07   

Kets napisał/a:
Wczoraj otrzymałem przesyłkę z nowym modemem. Wszystko bezkosztowo, tylko muszę sam zainstalować. Mam trochę obaw, ale cóż zrobić.


Wszystko jest też opisane w tym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=1QVps5BLnFE
 
 
cometto 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2014
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-07-2017, 22:40   Re: Darmowe podwojenie prędkości internetu.

Ja dostałem coś takiego:
"Czy wiesz, że jesteśmy liderem szybkiego internetu w Polsce? Chcemy, abyś również i Ty cieszył się jeszcze większą prędkością dlatego od lipca przyspieszyliśmy Twój internet aż do 120 Mb/s. :shock:
Już teraz zadzwoń pod numer 813 813 813 i zamów bezpłatną wymianę modemu.
Jednocześnie informujemy, że od 1 września opłata abonamentowa za Twoją usługę internetową wzrośnie łącznie o 5,5 zł." :evil:

Miałem 60 mbps za 37 zł bez zobowiązania. Szybciej nie chcę (szczególnie za dopłatą) i wymiany modemu też nie chcę, bo mam Cisco.

Jutro wysyłam wypowiedzenie i coś czuję, że po wieeelu latach pożegnam się z UPC, nawet gdybym miał drożej zapłacić gdzieś indziej. Co za mordy zdradzieckie!!
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-07-2017, 22:54   

Nie musisz wymieniać modemu. Ten obecny pociągnie 120 mb/s, a nawet i 250.
Cytat:
Jednocześnie informujemy, że od 1 września opłata abonamentowa za Twoją usługę internetową wzrośnie łącznie o 5,5 zł

A ile teraz płacisz?
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-07-2017, 00:10   

Dostałem takiego samego e-maila.
U mnie jest przyśpieszenie z 120Mb/s do 250Mb/s i też jest informacja o zwiększonej kwocie abonamentu o 5,5zł miesięcznie. U mnie pojawiła się informacja, że przyśpieszenie jest aktywne od LIPCA! Modem nie był restartowany od prawie 2 miesięcy więc aktywny plik konfiguracyjny to nadal 120Mbs/s.

Umowa bez zobowiązania na sam internet 120Mb/s. Opłata miesięczna to 59zł.
Co sądzicie? Wypowiadać?

Ostatnio mi proponowali 250Mb/s w cenie obecnej 120Mb/s, czyli 59zł z tym, że umowa na 2 lata a tutaj nadal mam czas nieokreślony.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-07-2017, 00:23   

Atlas334 napisał/a:
Co sądzicie? Wypowiadać?

Wydaje mi się, że nie musisz wypowiadać, tylko ich poinformować, że nie przyjmujesz nowych warunków (i powinno zostać jak jest, bo nie wspominają? o nowej umowie, więc to dalej bezterminówka i dlatego niestety też wyższa opłata).
_________________
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-07-2017, 00:46   

Ale właśnie się zastanawiam czy opłaca się wypowiadać.
W sensie czy cenowo to 59zł + 5,50zł nie opłaci mi się lepiej przy 250Mb/s z umową bezterminową.

Wie ktoś jakie obecnie obowiązują ceny na umowach bezterminowych z internetem 250Mb/s?
PS. Obecny plik konfiguracyjny to: fiberpower120_062013_booster_nowifi4all_v4.cfg
 
 
cometto 
Klikacz

Dołączył: 12 Gru 2014
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-07-2017, 00:50   

Chyba za bardzo mnie krew zalała, bo ominąłem zupełnie jeden akapit - albo jakoś przeskoczył podczas przewijania:
"Szybszy internet to wygoda dla całej Twojej rodziny. Jednak w UPC dajemy Ci wybór. Jeżeli chcesz pozostać przy swojej dotychczasowej prędkości internetu i opłacie abonamentowej, uzupełnij formularz na stronie (tu adres) do 31 sierpnia 2017 r. "

Chyba wypełnię, chociaż można by niby przy okazji wypowiedzieć, skoro sami sprowokowali - ale tak patrzę na promocje i chyba nie dostanę 60 mbps taniej niż za te 37 zł. (przy umowie na 12 miesięcy max).

W zasadzie to też nie fair, że 30 podnieśli za darmo, a mi wciskają prezenty za dopłatą... :lol:
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-07-2017, 01:07   

Sprawdź sobie czy Ci się nie opłaci zostawić tych 120Mb/s za te 5,50zł więcej. To nie tylko download ale również i upload zwiększony. Przy 60Mb/s mają chyba 6Mb/s uploadu, natomiast 120Mb/s to już 10Mb/s.

Ja sobie to muszę przeliczyć najpierw dobrze zanim podejmę decyzję, żebym się nie wyfrajerował. Jak teraz spojrzałem na regulamin obecnej promocji to 250Mb/s kosztowało tam 89zł. Przy obecnej propozycji dostanę większą prędkość za 64,50zł także prawie 25zł oszczędności.

Nie mogę jednak znaleźć obecnej oferty na internet bez zobowiązania.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 26-07-2017, 07:49   

cometto napisał/a:
Jutro wysyłam wypowiedzenie i coś czuję, że po wieeelu latach pożegnam się z UPC, nawet gdybym miał drożej zapłacić gdzieś indziej.
Cytat:
Umowa bez zobowiązania na sam internet 120Mb/s. Opłata miesięczna to 59zł.
Co sądzicie? Wypowiadać?
Jesteście na bezterminówkach, jeżeli chcecie ponownie związać się z UPC, to składać wypowiedzenie i walczyć o promocję :arrow: „Rewia z Internetem Mix IV” (2016-1)"
Fiber Power 60 Mb/s za 29 zł,
Fiber Power 120 Mb/s za 39 zł,
Fiber Power 250 Mb/s za 49 zł.
Promocje nadal ważne: do dnia 30 września 2017 roku.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: