Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowe podwojenie prędkości internetu.
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2017, 12:23   

jedrek napisał/a:
a w testach maksimum to 90-95

Karta sieciowa w twoim kompie najwidoczniej nie jest gigabitowa.
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-07-2017, 12:30   

Kasia napisał/a:
czyli podwyższyli Ci prędkość do 120Mbs? , ale o 8 zł? -@Atlas334 pisał o kwocie za upgrade 5,50


Kwoty się różnią. Dla mnie jest 5,50zł, on może mieć 8zł.

[ Dodano: 26-07-2017, 13:35 ]
Kasia napisał/a:
@Atlas334

A @cometto dostał to cyt "... Szybszy internet to wygoda dla całej Twojej rodziny. Jednak w UPC dajemy Ci wybór. Jeżeli chcesz pozostać przy swojej dotychczasowej prędkości internetu i opłacie abonamentowej, uzupełnij formularz na stronie (tu adres) do 31 sierpnia 2017 r. " 
Tu związek między prędkością netu a opłatą abonamentową jest ;)

Inną sprawą jest treść komunikatu po wypełnieniu formularza REZYGNACJI ZE ZMIANY USŁUG
"Twoje zgłoszenie jest w trakcie realizacji. Opłata za internet nie zostanie zmieniona. "
...moim subiektywnym zdaniem oznacza to, że skoro nie będzie "zmiany usługi" (zmiany czyli przyspieszenia netu) -to "opłata" nie zostanie zmieniona.
Reasumując- moim subiektywnym zdaniem nie będzie żadnego paradoksu i UPC nie podniesie prędkości netu , pozostawiając niezmienioną opłatę w dotychczasowej wysokości.


Ale to wcale nie neguje tego co ja napisałem.
Jeżeli nie zgodzisz się na opłatę to nie dostaniesz wyższej prędkości. Nie ma jednak nigdzie napisane na jakich warunkach ten boost jest przyznawany. Jeżeli byłoby to normalne przyśpieszenie to miałbym plik konfiguracyjny fiberpower250 a mam fiberpower120_boost. Także wygląda na to, że nie jest to po prostu upgrade to wyższej prędkości.

Może być tak jak napisałem, że boost jest czasowy i wygasa a opłata wyższa zostaje lub np.: że jest to promocja na 6 miesięcy i po tych 6 miesiącach musisz zmienić obecną umowę na nową lub powracasz do poprzedniej prędkości na nowych warunkach, tj. nowej cenie.

Mnie zastanawia dlaczego nigdzie nie ma dokumentu regulującego tą "zmianę warunków umowy". Przecież taki dokument jest wymagany.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2017, 12:38   

Atlas334 napisał/a:
Jeżeli nie zgodzisz się na opłatę to nie dostaniesz wyższej prędkości.

Klienci mający FP10 lub FP30 nie wrócą już do niższych prędkości. Dostali boosta i koniec.
Atlas334 napisał/a:
Jeżeli byłoby to normalne przyśpieszenie to miałbym plik konfiguracyjny fiberpower250 a mam fiberpower120_boost.

A jaką teraz masz prędkość?
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-07-2017, 12:52   

MrPepka napisał/a:

Atlas334 napisał/a:
Jeżeli byłoby to normalne przyśpieszenie to miałbym plik konfiguracyjny fiberpower250 a mam fiberpower120_boost.

A jaką teraz masz prędkość?


250Mb/s z tym boostem.
Z Działu Technicznego dowiedziałem się, że nie ma różnicy żadnej między fiberpower250 a fiberpower120_boost poza nazwą. Także ta zagadka rozwiązana. Podobno nazewnictwo używane jest wyłącznie w celach ewidencyjnych.

Dowiedziałem się również, że UPC ma prawo podnieść klientom na umowach bezterminowych opłatę do 8zł rocznie i najwyraźniej postanowili z tego prawa skorzystać.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2017, 12:56   

Atlas334 napisał/a:
Dowiedziałem się również, że UPC ma prawo podnieść klientom na umowach bezterminowych opłatę do 8zł rocznie i najwyraźniej postanowili z tego prawa skorzystać.

A klient ma prawo zrezygnować z tej podwyżki czy nie?
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-07-2017, 12:59   

MrPepka napisał/a:
Atlas334 napisał/a:
Dowiedziałem się również, że UPC ma prawo podnieść klientom na umowach bezterminowych opłatę do 8zł rocznie i najwyraźniej postanowili z tego prawa skorzystać.

A klient ma prawo zrezygnować z tej podwyżki czy nie?


Jak najbardziej.
Klient może zrezygnować z tej podwyżki i szybszej prędkości do 31 sierpnia 2017 r., wtedy nie będzie ani podwyżki ani szybszego internetu. Po tej dacie nie będzie można zrezygnować z podwyżki natomiast będzie można złożyć wypowiedzenie z zachowaniem jednego okresu rozliczeniowego w ramach wypowiedzenia. Ta opcja jest dostępna na umowach bezterminowych.

Ciekawy czy UPC stosuje w tym przypadku zasadę "marchewki i patyka".
W sensie jak marchewka (przyśpieszenie) nie pomogło to będzie "patyk" (podniesienie opłaty bez przyśpieszenia lub całkowite wypowiedzenie). Chociaż wydaje mnie się to mało prawdopodobne.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2017, 13:07   

Atlas334 napisał/a:
Klient może zrezygnować z tej podwyżki i szybszej prędkości do 31 sierpnia 2017 r., wtedy nie będzie ani podwyżki ani szybszego internetu.

A co jak ktoś ma FP10 lub FP30? Też może zrezygnować z przyspieszenia i UPC nie będzie robić problemów?
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 26-07-2017, 13:08   

Eeeech, czyli to podwyżka z OWU.
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-07-2017, 13:11   

MrPepka napisał/a:
Atlas334 napisał/a:
Klient może zrezygnować z tej podwyżki i szybszej prędkości do 31 sierpnia 2017 r., wtedy nie będzie ani podwyżki ani szybszego internetu.

A co jak ktoś ma FP10 lub FP30? Też może zrezygnować z przyspieszenia i UPC nie będzie robić problemów?


O te prędkości nie pytałem, bo rozmowa z konsultantem dotyczyła mojego konta abonenckiego.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2017, 13:16   

Atlas334 napisał/a:
O te prędkości nie pytałem, bo rozmowa z konsultantem dotyczyła mojego konta abonenckiego.

Czyli to jest dalej wielka niewiadoma.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 26-07-2017, 13:21   

MrPepka napisał/a:
Atlas334 napisał/a:
O te prędkości nie pytałem, bo rozmowa z konsultantem dotyczyła mojego konta abonenckiego.

Czyli to jest dalej wielka niewiadoma.

ale czemu niby nie pozwolić wrócić do 10-30mbps? to co mówiłeś o docsis 2.0 to ew mogą wymienic modemy i dalej puszczać 10 czy 30 mbps
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2017, 13:27   

januszmk napisał/a:
ale czemu niby nie pozwolić wrócić do 10-30mbps?

Bo nie prowadzą sprzedaży tych łącz. Przecież te działania nie są bez powodu.
januszmk napisał/a:
to co mówiłeś o docsis 2.0 to ew mogą wymienic modemy i dalej puszczać 10 czy 30 mbps

No tak, ale jeśli chodzi o modem to muszą mieć argument za jego wymianą.
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 26-07-2017, 13:27   

@Atlas334

..czyli na tym może polegać "wybór" wg UPC- albo klient na bezterminowce zgodzi się na podwyższenie opłaty i jednoczesne zwiększenie prędkości netu, albo otrzyma "karną" podwyżkę z OWU. Jak natomiast nie godzi się na żadną z powyższych opcji to pozostaje mu złożenie wypowiedzenia.
Ostatnio zmieniony przez Kasia 26-07-2017, 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2017, 13:28   

Kasia napisał/a:
Jak natomiast nie godzi się na żadną z powyższych opcji to pozostaje mu złożenie wypowiedzenia.

Doskonale Pani ma zawsze rację :mrgreen:
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 26-07-2017, 13:29   

MrPepka napisał/a:

No tak, ale jeśli chodzi o modem to muszą mieć argument za jego wymianą.

no to mają, przestanie wspierania starego standardu. nie widze tutaj problemu w swiadczeniu dalej 10 i 30 mbps.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: