Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Darmowe podwojenie prędkości internetu.
Autor Wiadomość
rymi 
light master

Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 96
Wysłany: 26-07-2017, 08:47   

ja teraz mam 10Mega i dostałem propozycję z podwyżką 3,49zł:


Czy wiesz, że jesteśmy liderem szybkiego internetu w Polsce? Chcemy, abyś również i Ty cieszył się jeszcze większą prędkością dlatego od lipca przyspieszyliśmy Twój internet aż do 60 Mb/s.
Już teraz zrestartuj swój modem (odłącz go na moment od zasilania), aby przeglądać strony, oglądać filmy online i ściągać duże pliki szybciej niż kiedykolwiek!

Jednocześnie informujemy, że od 1 września opłata abonamentowa za Twoją usługę internetową wzrośnie łącznie o 3,49 zł.
Dzięki tej zmianie będziemy mogli nadal inwestować w rozwój naszych usług, bezpieczeństwo i stabilność sieci, wzbogacanie oferty, a także doskonalenie jakości obsługi.




W UPC dajemy Ci wybór. Jeśli więc chcesz pozostać przy swojej dotychczasowej opłacie abonamentowej, uzupełnij formularz na stronie www.upc.pl/zmiana-uslugi do 31 sierpnia 2017 r.
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-07-2017, 09:38   

Pitrek napisał/a:
cometto napisał/a:
Jutro wysyłam wypowiedzenie i coś czuję, że po wieeelu latach pożegnam się z UPC, nawet gdybym miał drożej zapłacić gdzieś indziej.
Cytat:
Umowa bez zobowiązania na sam internet 120Mb/s. Opłata miesięczna to 59zł.
Co sądzicie? Wypowiadać?
Jesteście na bezterminówkach, jeżeli chcecie ponownie związać się z UPC, to składać wypowiedzenie i walczyć o promocję :arrow: „Rewia z Internetem Mix IV” (2016-1)"
Fiber Power 60 Mb/s za 29 zł,
Fiber Power 120 Mb/s za 39 zł,
Fiber Power 250 Mb/s za 49 zł.
Promocje nadal ważne: do dnia 30 września 2017 roku.


Ja właśnie nie jestem do końca pewien czy chce się z nimi wiązać na dwa lata. Osobiście czekam na nowe modemy na chipsetach Broadcoma by się pozbyć Compala z Pumą 6. Jak wiadomo przy umowie na 2 lata, szanse na wcześniejszą wymianę modemu są praktycznie zerowe. Umowa na czas nieokreślony zostawia mi furtkę do wypowiedzenia w każdym momencie.

Z drugiej strony cena 49zł za 250 Mb/s jest naprawdę kusząca.
Ostatnio zmieniony przez Atlas334 26-07-2017, 09:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
crazyjack 
easy master

Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-07-2017, 09:39   

Ja mam 30MB i na koniec czerwca zwiększyli do 60Mb (wczoraj doczytałem w moim UPC).
Zresetowałem modem, wskoczyła wyższa prędkość.
Wieczorem przyszedł mail, że zwiększają do 60MB i chcą 8 zł od 1 września.
Na dole maila miałem link, aby pozostać przy dotychczasowych opłatach (wypełnianie formularza do 31 sierpnia).
Z tego co usłyszałem na infolinii to mają cofnąć mi internet do 30MB (formularz już wypełniłem)
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 26-07-2017, 09:46   

crazyjack napisał/a:
... (formularz już wypełniłem)
Może opisz co tam jest dokładnie, czy jak się raz wejdzie, to jest możliwość rezygnacji, typu zatwierdź, anuluj.

Może jakieś zrzuty ekranu ktoś by zapodał. :!:
_________________
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 26-07-2017, 10:06   

Inaczej mówiąc, okazuje się że "przyspieszenie prędkości internetu do 60Mbs bez żadnych opłat" jest fikcją , bo UPC wcale nie rezygnuje z prędkości 10 i 30 Mbs.
 
 
crazyjack 
easy master

Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-07-2017, 10:07   

Po wejściu na stronę https://www.upc.pl/lp/zmiana-uslugi/ do wypełnienia formularz:

https://zapodaj.net/622ad3719390f.jpg.html

Po wypełnieniu danych pojawia się komunikat:

https://zapodaj.net/e3eb875b0aa56.jpg.html

Maila zwrotnego na razie nie dostałem
Ostatnio zmieniony przez crazyjack 26-07-2017, 10:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2017, 10:13   

Kasia napisał/a:
bo UPC wcale nie rezygnuje z prędkości 10 i 30 Mbs.

Jak nie rezygnuje? Przecież internetu o tych prędkościach nie ma już w ofercie UPC.
Kasia napisał/a:
Inaczej mówiąc, okazuje się że "przyspieszenie prędkości internetu do 60Mbs bez żadnych opłat" jest fikcją

To prawda, ale nie chodzi o kasę ( znaczy chodzi, ale nie w sensie, żeby mieć argument na podwyższenie opłat, a sama podwyżka dotyczy przecież tych co są na bezterminówce). UPC docelowo chce zrezygnować z eurodocsis 2.0 bo nie chce utrzymywać kosztów utrzymywania dwóch różnych wersji eurodocsis. Chcą przejść na jedną wersję eurodocsis 3.0. Dlatego przyspieszenie neta jest darmowe (albo płatne dla bezterminowych).

[ Dodano: 26-07-2017, 11:14 ]
crazyjack napisał/a:
Z tego co usłyszałem na infolinii to mają cofnąć mi internet do 30MB

Wątpię. Prędzej zerwą z Tobą umowę.
 
 
Kasia 
chello master


Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 2794
Skąd: W-wa
Wysłany: 26-07-2017, 10:19   

@MrPepka

Ale @rymi ma 10Mbs i dalej będzie mieć jeśli wypełni formularz rezygnacji z odpłatnego podniesienia prędkości :arrow: https://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?p=188272#188272

A dostał ktoś darmowe podniesienie prędkości do 60 Mbs będąc na zobowiązaniu?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2017, 10:22   

Kasia napisał/a:
Ale @rymi ma 10Mbs i dalej będzie mieć jeśli wypełni formularz rezygnacji z odpłatnego podniesienia prędkości

Co znaczy Twoje "będzie mieć"? Kto mu to zagwarantuje? Skąd ta pewność, że UPC nie będzie chciało zerwać z nim umowy?
Kasia napisał/a:
A dostał ktoś darmowe podniesienie prędkości do 60 Mbs będąc na zobowiązaniu?

Jakby groziło to podwyżką to ludzie wypowiedzieli by z nimi umowy. A jak ktoś jest bez zobowiązania to może odejść od UPC w każdym momencie więc UPC dodatkowo takich zniechęca do zostania z nimi bo UPC nie ma nic z klientów bezterminowych.
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-07-2017, 10:23   

Na początku tego tematu ktoś pisał, że dostał darmowe przyśpieszenie.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2017, 10:25   

Aha i jeszcze z postu rymi:
rymi napisał/a:
W UPC dajemy Ci wybór. Jeśli więc chcesz pozostać przy swojej dotychczasowej opłacie abonamentowej, uzupełnij formularz na stronie www.upc.pl/zmiana-uslugi do 31 sierpnia 2017 r.

Zwróćcie uwagę na kluczowe zdanie:
Cytat:
pozostać przy swojej dotychczasowej opłacie abonamentowej

Nie ma nic o rezygnacji z przyspieszenia tylko jest o opłacie abonamentowej.

[ Dodano: 26-07-2017, 11:26 ]
Atlas334 napisał/a:
Na początku tego tematu ktoś pisał, że dostał darmowe przyśpieszenie.

Chyba wszyscy (lub większość) dostało darmowe przyspieszenie bo inaczej można by było z nimi zerwać umowy bez kary.
 
 
crazyjack 
easy master

Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-07-2017, 10:26   

MrPepka napisał/a:
crazyjack napisał/a:
Z tego co usłyszałem na infolinii to mają cofnąć mi internet do 30MB

Wątpię. Prędzej zerwą z Tobą umowę.


A dlaczego mieliby zerwać umowę ? Wypełniłem formularz pozostania przy dotychczasowej opłacie abonamentowej
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2017, 10:29   

crazyjack napisał/a:
A dlaczego mieliby zerwać umowę ?

Bo jesteś bez zobowiązania i w każdej chwili możesz od nich odejść.
W Polsce tak to niestety wygląda, że to abonent w większości przypadków musi się dostosować do woli firmy, a nie na odwrót.
Aha zapomniałbym. Przyspieszenie dalej masz i będziesz miał, ale opłata zostaje ta sama.
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 26-07-2017, 10:34   

MrPepka napisał/a:
crazyjack napisał/a:
A dlaczego mieliby zerwać umowę ?

Bo jesteś bez zobowiązania i w każdej chwili możesz od nich odejść.
W Polsce tak to niestety wygląda, że to abonent w większości przypadków musi się dostosować do woli firmy, a nie na odwrót.
Aha zapomniałbym. Przyspieszenie dalej masz i będziesz miał, ale opłata zostaje ta sama.


Akuratnie wymuszanie (polubowne) na klientach przejście na wyższe prędkości jest dobre i konieczne. Tacy kliencie spowalniają rozwój firmy i szkodzą innym klientom. W tych samych lub podobnych cenach powinni oni dostać wyższą prędkość. Gorzej wygląda sytuacja jak firma zmusza klientów do przejścia na wyższe prędkości za znacznie wyższą opłatą.

[ Dodano: 26-07-2017, 11:35 ]
MrPepka napisał/a:
Nie ma nic o rezygnacji z przyspieszenia tylko jest o opłacie abonamentowej.


Sugerujesz, że rezygnując z dopłaty zachowam 250 Mb/s? Samo 250 Mb/s mnie nie interesuje, za to wyższy upload już tak.
Ostatnio zmieniony przez Atlas334 26-07-2017, 10:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-07-2017, 10:36   

Atlas334 napisał/a:
Akuratnie wymuszanie (polubowne) na klientach przejście na wyższe prędkości jest dobre i konieczne. Tacy kliencie spowalniają rozwój firmy i szkodzą innym klientom. W tych samych lub podobnych cenach powinni oni dostać wyższą prędkość.

Zgadzam się z tym, ale jak widzisz ludzie chcą i z przyspieszenia zrezygnować. Takim klientom mówi się Bye, Bye! :)
Atlas334 napisał/a:
Gorzej wygląda sytuacja jak firma zmusza klientów do przejścia na wyższe prędkości za znacznie wyższą opłatą.

UPC umożliwia zrezygnowanie z podwyżki. Tylko czy aby na pewno?

[ Dodano: 26-07-2017, 11:38 ]
Atlas334 napisał/a:
Sugerujesz, że rezygnując z dopłaty zachowam 250 Mb/s?

Mowa o klientach z 10mb/s i 30mb/s. Ci mogą zrezygnować z dopłaty, ale do niższych prędkości nie wrócą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: