Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ceny - czy będą spadać czy rosnąć?
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2017, 13:31   Ceny - czy będą spadać czy rosnąć?

Temat założyłem pod wpływem lektury tematu o regulaminach promocji w UPC.
Zauważyłem bowiem, że promocje w UPC z roku na rok stają się coraz gorsze. Jak myślicie? Ta tendencja się utrzyma czy może UPC ugnie się i wprowadzi niższe ceny? Moim zdaniem jeśli będzie coraz mniej abonentów i coraz mniej będzie chciało w ogóle tu zostać to UPC wprowadzi jakieś lepsze i ciekawsze promocje dla nowych abonentów i utrzymaniowe no bo ile można doić swoich abonentów? Wolałem założyć osobny temat żeby nie śmiecić tego o promocjach (pogaduchy o ofercie).
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 25-06-2017, 14:53   

Myślę, że będzie tak jak mówisz, odczuwalny dla nich spadek liczby klientów - spadek cen, w przeciwnym razie nie będzie w ich interesie obniżanie cen usług.
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-06-2017, 15:04   

Co to znaczy, że UPC doi swoich klientów? Operator przedstawia swoją ofertę i się ją akceptuje, albo nie, to jest wolny rynek. Nie ma to jak wziąć coś na co mnie nie stać i potem płakać, że mnie doją. Żenujące...
Wszystko drożeje, to i UPC podnosi ceny. W nc+ zaczęli żądać więcej przy przedłużaniu umów i abonentów im nie ubyło.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2017, 15:22   

Pawop napisał/a:
Co to znaczy, że UPC doi swoich klientów? Operator przedstawia swoją ofertę i się ją akceptuje, albo nie, to jest wolny rynek.

W przypadku kablówek ciężko jest mówić o wolnym rynku. Bierze się bowiem kablówkę która jest w danym bloku (lub osiedlu) i nie ma się często dużego wyboru. A nie wszędzie da się zainstalować antenę satelitarną lub naziemną. W takim przypadku jak się jest zainteresowanym telewizją to nie ma wolnego rynku tylko bierze się co jest.
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-06-2017, 15:34   

Jest wybór, zostaje DVB-T i serwisy takie jak Videostar.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2017, 15:39   

Pawop napisał/a:
zostaje DVB-T

A jak ktoś nie może z przyczyn technicznych zainstalować anteny naziemnej lub satelitarnej (bo mu np. przeszkadza inny blok) a w bloku jest tylko jedna kablówka to co wtedy?
Pawop napisał/a:
serwisy takie jak Videostar

O tak już na pewno. Te serwisy to żadna alternatywa z taką jakością. Poza tym serwisy typu videostar cechują się bardzo małą ilością kanałów telewizyjnych w ofercie.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-06-2017, 17:16   

Moim zdaniem UPC musi przygotować coś nowego. Raz, że boją się odpływu abonentów w związku z nowelizacją ustawy abonamentowej, a dwa jak przejmą sieć Multimedia, to będą musieli czymś zatrzymać ich byłych abonentów. W tamtej sieci ceny są jednak niższe niż w UPC. A teraz, gdy przed sprzedażą MM chce utrzymać jak największą bazę abonentów, rozdają abonentom pakiety z Canal+ i HBO za pół darmo.
Obstawiam, że na jesieni UPC przedstawi nową ofertę. Być może zlikwidują od dawna nierozwijany pakiet Start, a odkodują kanały z pakietu Start HD. Nadawcy sukcesywnie likwidują duble SD zarówno na satelicie jak i w dystrybucji światłowodowej, więc utrzymywanie na siłę pakietu Start (poprzez nadawanie kanałów HD jako SD) nie będzie miało najmniejszego sensu.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2017, 17:22   

MrPepka napisał/a:

A jak ktoś nie może z przyczyn technicznych zainstalować anteny naziemnej lub satelitarnej (bo mu np. przeszkadza inny blok) a w bloku jest tylko jedna kablówka to co wtedy?

To wtedy żyje szczęśliwie dalej
Telewizja to tylko dodatek do życia a nie jego sens
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2017, 17:57   

GDA napisał/a:
To wtedy żyje szczęśliwie dalej
Telewizja to tylko dodatek do życia a nie jego sens

No dobra, ale przypuśćmy, że jest taki scenariusz:
Chcę oglądać telewizję, interesują mnie kanały sportowe więc wybieram ofertę jaka mi będzie odpowiadała i w tej sytuacji:
1. Orientuję się, że u mnie w bloku nie mogę zainstalować anteny naziemnej i satelitarnej bo inny blok zasłania mi nadajnik naziemny i satelitę hotbird
2. Z kablówek jest tylko UPC które nie odpowiada mi cenowo
I co byś mi doradził? Albo jeszcze taki scenariusz:
Chcę mieć internet o dużej prędkości (takiej w sam raz dla mnie), stabilny, z publicznym adresem IP. I znowu w tej sytuacji próbuję wybrać ofertę która mi odpowiada i:
3. Z tych samych powodów co w punkcie 1 nie mogę mieć internetu mobilnego i satelitarnego
4. Znowu jedyny dostawca spełniający moje wymagania to UPC które znowu nie odpowiada mi cenowo.
Takich historii jest dużo, dużo więcej.
 
 
marioking 
classic master

Dołączył: 28 Cze 2013
Posty: 249
Wysłany: 25-06-2017, 18:09   

Właśnie powiedziałbym że podwyżki w UPC to efekt przejęcia MM i tu bym nie liczył na obniżki z tego powodu. Powiem przykład sprzed paru lat i połączenia n-ki z cyfrą, wcale nie było taniej po połączeniu dla posiadaczy n-ki, która była ekonomiczniejsza opcja, i mimo odpływu jakiś 200k abonentów jak pył opadł z połączenia, ARPU po podwyżkach było wyższe, więc operator zyskał. Skoro upc przed przejęciem MM usztywniło politykę cenowa i trochę docisnęło, takiej strategi bym się raczej spodziewał...

Tylko czy w kontekście ustawy abonamentowej dalej tak będzie to już nabrałbym nadzieji na lepsze oferty. Z tym że póki co ustawa abonamentową będzie miała chyba poślizg bo przerwa parlamentarna już prawie jest a tu ani widu nowej ustawy.

Mamy też konkretne działania operatorów by sabotować jej wprowadzenie co może ma wpływ na to powyższe opóźnienie, i może coś tam do tych polityków dotrze że to będzie większa szkoda niż pożytek, z tym że te działania raczej nie przyniosą korzyści w kwestii obniżek, ale ustrzegą przed dodatkowymi kosztami...
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-06-2017, 21:58   

marioking napisał/a:
Powiem przykład sprzed paru lat i połączenia n-ki z cyfrą, wcale nie było taniej po połączeniu dla posiadaczy n-ki, która była ekonomiczniejsza opcja, i mimo odpływu jakiś 200k abonentów jak pył opadł z połączenia, ARPU po podwyżkach było wyższe, więc operator zyskał.

No dobra, ale n i cyfra+ miały więcej abonentów niż UPC i multimedia.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-06-2017, 23:31   

Nie ma sensu porównywać fuzji platform sat z fuzjami kablówek. UPC część sieci MM będzie musiało odsprzedać (tam gdzie pokrywały się zasięgi MM z UPC), więc będzie chciało jak najszybciej zmigrować abonentów MM do własnej sieci. Muszą zatem przygotować dla nich atrakcyjne promocje. Abonenci MM są rozpieszczeni niskimi cenami, więc na pewno nie przyjmą wysokiej podwyżki od UPC, nawet jak zyskają na większej ilości kanałów HD. Pamiętacie z jakiej okazji UPC wprowadziło WRU? ;)
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-06-2017, 23:56   

MrPepka napisał/a:
GDA napisał/a:
To wtedy żyje szczęśliwie dalej
Telewizja to tylko dodatek do życia a nie jego sens

No dobra, ale przypuśćmy, że jest taki scenariusz:
Chcę oglądać telewizję, interesują mnie kanały sportowe więc wybieram ofertę jaka mi będzie odpowiadała i w tej sytuacji:
1. Orientuję się, że u mnie w bloku nie mogę zainstalować anteny naziemnej i satelitarnej bo inny blok zasłania mi nadajnik naziemny i satelitę hotbird
2. Z kablówek jest tylko UPC które nie odpowiada mi cenowo
I co byś mi doradził? Albo jeszcze taki scenariusz:
Chcę mieć internet o dużej prędkości (takiej w sam raz dla mnie), stabilny, z publicznym adresem IP. I znowu w tej sytuacji próbuję wybrać ofertę która mi odpowiada i:
3. Z tych samych powodów co w punkcie 1 nie mogę mieć internetu mobilnego i satelitarnego
4. Znowu jedyny dostawca spełniający moje wymagania to UPC które znowu nie odpowiada mi cenowo.
Takich historii jest dużo, dużo więcej.


Wtedy bierzesz w cenie w jakiej oferują usługi, albo nie bierzesz wcale, takie życie.
 
 
Darth Vader 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 541
Skąd: Lublin City
Wysłany: 26-06-2017, 07:57   

Spadek cen może spowodować tylko konkurencja. U mnie w bloku na mojej klatce schodowej do niedawna na 12 mieszkań w 2 było NC+ a w 10 UPC. Po pojawieniu się Orange Światłowód w UPC pozostało tylko 2 mieszkania, 2 NC+ i 8 przejęło Orange. Mieli dobre oferty, dużo ulotek i skutecznych akwizytorów. W sąsiednich klatkach widzę że jest pewnie podobnie.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-06-2017, 11:25   

To nie będzie problemem ponieważ orange światłowód sukcesywnie zwiększa zasięg więc UPC już teraz w niektórych miejscach nie ma wyboru.

[ Dodano: 26-06-2017, 13:49 ]
Pawop napisał/a:
Wtedy bierzesz w cenie w jakiej oferują usługi, albo nie bierzesz wcale, takie życie.

No i jak widać nie można mówić o wolnym rynku, a jedynie można wziąć to co jest albo w ogóle. Tak jak za komuny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,88 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: